Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Ewa Lipka - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice

2018-05-24

Takiej drogowej rewolucji w Katowicach jeszcze nie było. Planowane są udogodnienia, dzięki którym ruch będzie odbywał się płynniej, a korki nie będą już takie straszne. Wszystko dzięki systemowi ITS. Czym on jest i jak będzie funkcjonował?

Mirosław Blaski - burmistrz Orzesza

2018-05-23

Niedawno informowaliśmy o tym, że Orzesze dostało największą w historii miasta dotację na oświatę - ok. 4 mln zł. Dziś już wiadomo, że do tego należy doliczyć następne 2 mln zł na kolejne projekty oświatowe. Jakie to dofinansowania daje możliwości?

Mirosława Nykiel - posłanka PO

2018-05-22

Dziś propozycja dla słuchaczy, związanych z południową częścią naszego województwa. „Czas na kobiety - bo jak nie My to kto?” – to hasło tegorocznego kongresu Kobiet Podbeskidzia. Trwa jego VIII odsłona. O tej inicjatywie z naszym gościem rozmawia Magda Fritz

Marcin Stokłosa - z Wydziału Inwestycji, Utrzymania Infrastruktury i Usług Komunalnych w Mikołowie

2018-05-21

Pogoda sprzyja drogowcom. Wiele remontów już trwa, albo wkrótce się rozpoczną - tak jest m.in. w Mikołowie. A my się tym działaniom przyglądamy. I o szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Aleksander Widera - organizator akcji charytatywnej

2018-05-18

W Łaziskach Górnych odbędzie się kolejna edycja Biegu Charytatywnego dla Jasia Szopy. Chłopiec po amputacji, nosi protezę nóżki. Choruje także na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację i leki.

Karolina Skórka - rzeczniczka Urzędu Miasta Chorzów

2018-05-17

Hajducki ratusz, czyli zabytkowy gmach w Chorzowie Batorym, został przejęty przez miasto. Samorząd podpisuje umowę z inwestorem, by ponad stuletni budynek mógł pełnić nowe funkcję.

Justyna Rudner - koordynatorka mikołowskiego budżetu obywatelskiego

2018-05-16

Ruszył nabór wniosków do kolejnej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Mikołowie. Co trzeba zrobić, żeby zrealizować swoje pomysły?

Agnieszka Tetkowska - z kancelarii Urzędu Miasta Ruda Śląska

2018-05-15

Jak zachęcić ludzi do głosowania w budżecie obywatelskim? Dać im taką możliwość bez wychodzenia z domu - przez internet. Pojawią się także nowe projekty - tak zwane miękkie. Co to oznacza dla mieszkańców Rudy Śląskiej?

Wojciech Szwiec - z Miejskiej Placówki Muzealnej w Mikołowie

2018-05-14

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Nocy Muzeów. Tym razem będzie ona poświęcona lokalnym historiom. Znajdzie się coś nie tylko dla mieszkańców powiatu mikołowskiego, ale i okolic. Będzie można obejrzeć filmy, posłuchać ciekawych prelekcji, a także obejrzeć wystawy.

Agnieszka Kijas - z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach

2018-05-11

Przebudowa drogi krajowej nr 44 w Tychach wkracza w kolejny etap. 14 maja wprowadzona zostanie kolejna zmiany organizacji ruchu. Gdzie będą utrudnienia i jak długo potrwają?

Małgorzata Mańka-Szulik - prezydent Zabrza

2018-05-10

Rusza rewitalizacja osiedla Zandka w Zabrzu.Zabytkowe budynki w centrum miasta przechodziły różne koleje losu. Miasto odkupiło nieruchomości, sprzedane przed laty razem z mieszkańcami, i bierze się za modernizację. Czy to będzie kolejna turystyczna perełka Zabrza?

dr Jagna Karcz - z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego

2018-05-09

W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, można oglądać plenerową wystawę fotograficzną, zatytułowaną "Świat przyrody malowany elektronami". Na czym polega wyjątkowość tych zdjęć? O tym rozmawiamy z ich autorką.

Michał Pierończyk - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2018-05-08

Miasto rozpoczyna projekt rewitalizacji podwórek. Aż 10 takich miejsc, w różnych częściach Rudy Śląskiej, zostanie odnowionych. Pierwszym, będzie podwórko w dzielnicy Wirek. Program ma trwać kilka lat i ma na celu m.in. zaangażować w prace samych mieszkańców.

Jacek Bazan - pomysłodawca i organizator Tyskiego Festiwalu Disco Polo & Dance

2018-05-07

Już za kilka dni huczna majówka z Radiem Express FM i II edycja Tyskiego Festiwalu Disco Polo & Dance. Wystąpią m.in. Sławomir, Boys, Piękni i Młodzi oraz Top Girls. Lada dzień na Stadion Miejski przyjadą ciężarówki pełne sprzętu, rozpocznie się też rozstawianie ogromnej sceny.

Barbara Prasoł - wójt gminy Wyry

2018-05-04

"Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń" - przed nami 14. edycja inscenizacji batalii stoczonej podczas Kampanii Wrześniowej 1939 r. Organizatorzy spodziewają się co najmniej 150 rekonstruktorów z całej Polski. Nie zabraknie broni i pojazdów z okresu II wojny światowej, a także efektów pirotechnicznych.

Karolina Skórka - Urząd Miasta Chorzów

2018-05-02

Chorzów rusza z VI edycją budżetu obywatelskiego. W tym roku wyjątkową: nie tylko ze względu na rekordową kwotę ponad 3 mln zł, ale i na rodzaje projektów, jakie można składać. Jak bardzo mogą wodze fantazji puścić chorzowianie, i jak wygląda harmonogram tegorocznego budżetu obywatelskiego?

Zbigniew Gieleciak - prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach

2018-04-30

Wodny Park Tychy oficjalnie otwarty. Zajrzeliśmy w każdy zakątek tego miejsca. Naszym przewodnikiem był dzisiejszy Gość Radia Express FM.

Mirosław Blaski - burmistrz Orzesza

2018-04-27

Mikołów, Łaziska Górne i Wyry - te gminy powiatu mikołowskiego należą do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Poza związkiem metropolitalnym znalazły się Orzesze i Ornontowice. Z czego to wynika? I jakie są szanse na to, by te miejscowości jednak weszły w skład GZM?

Marcin Michalik - wiceprezydent Chorzowa

2018-04-26

W Chorzowie wraca sprawa budowy stadionu Ruchu. Władze miasta wybrały inżyniera kontraktu, czyli firmę, która będzie nadzorowała budowę. Kto wygrał przetarg i czy miasto szykuje już symboliczną pierwszą łopatę do wbicia na placu budowy?

Agnieszka Kijas - autorka

2018-04-25

"Vincent van Gogh. Człowiek i artysta" - to tytuł najnowszej książki o tym wybitnym holenderskim malarzu. Jakie jego oblicze prezentuje: szaleńca, czy jednak wizjonera? O tym rozmawiamy z tyszanką, autorką tej publikacji.