Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Agnieszka Tetkowska - z kancelarii Urzędu Miasta Ruda Śląska

2018-06-29

60 projektów zostało zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w Rudzie Śląskiej. Te, które przejdą weryfikację, we wrześniu zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Na realizację wybranych projektów miasto przeznaczy 3,72 mln. zł. W rudzkim budżecie obywatelskim na 2019 rok pojawiło się kilka nowości.

Aleksandra Bachta - rzecznik prasowy Runmageddonu

2018-06-28

Na Górny Śląsk wraca ekstremalny bieg z przeszkodami. Runmageddon to impreza zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak i zaledwie kilkuletnich dzieci. Najbliższa edycja (30 czerwca - 1lipca) będzie wyjątkowa, bo znajdzie się w niej mnóstwo śląskich akcentów.

Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny

2018-06-27

Aktywna Pszczyna - tak nazywa się duży projekt prowadzony na terenie gminy. To kilkanaście różnych działań, a wśród nich: budowa ścieżek rowerowych, adaptacja zbiorników przeciwpożarowych na cele szkoleń w zakresie nurkowania ratowniczego czy walka z sinicami na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Całość opiewa na co najmniej 30 mln zł.

Krzysztof Pieczyński - radny Katowic

2018-06-26

Klub MK Górnik Katowice awansował właśnie do okręgówki. Były gratulacje, a teraz jest problem do rozwiązania, bo Stadion przy Boya Żeleńskiego jest za mały na tę klasę rozgrywkową. Gdzie będą po wakacjach grać katowiccy piłkarze?

Adrian Lubszczyk - Biuro Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory

2018-06-25

Niedawno miasto dostało ponad 15,5 mln zł dofinansowania na rewitalizację budynków dworca PKP i byłego młyna. Dzięki innej dotacji sporo zmieni się także w samym urzędzie.

Bartosz Karcz - wiceprezydent Świętochłowic

2018-06-22

Świętochłowice to kolejne miasto w woj. śląskim, po którym będzie można jeździć na rowerach miejskich. System - w wersji pilotażowej - ma tu wystartować na początku lipca. Na jakich zasadach wypożyczymy jednoślady? I co z rowerową infrastrukturą w tym mieście?

Krzysztof Mejer - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2018-06-21

Ruda Śląska dołączyła do koalicji powołanej do życia pod przewodnictwem Siemianowic Śląskich. Samorządy chcą wymóc na rządzie uchwalenie ustawy anty-odorowej. Takiej, która smród duszący np. mieszkańców siemianowickiej dzielnicy Hugo, skutecznie by powstrzymała. Czy zbiórka podpisów pod petycją i naciski na ministra środowiska coś dadzą?

Sandra Staletowicz - sekretarz Fundacji Szafa Gra

2018-06-20

"Lato w Teatrze" - tak nazywa się projekt, który w poniedziałek ponownie wystartuje w Ornontowicach. Tym razem jego hasłem przewodnim to: "Misja - ziemia". W planach są nie tylko typowe zajęcia teatralne, ale i takie, które pozwolą się przyjrzeć zagadnieniom ekologii.

Michał Pierończyk - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2018-06-19

Radni podjęli uchwałę wprowadzającą Gminny Program Rewitalizacji Miasta Ruda Śląska do roku 2030. Prace nad nim trwały 9 miesięcy. Przyjęty dokument zawiera ponad 100 projektów obejmujących 12 podobszarów. Miasto ma się bardzo zmienić w następnej dekadzie, a niektóre zmiany już widać.

Anna Szymik - wicedyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

2018-06-18

Wystawa zabytkowych ciągników, ale też supernowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych, seminaria i konferencje poświęcone tematyce rolniczej, pokazy psów rasowych, czy występ zespołu Baciary. To tylko niektóre wydarzenia, jakie w ramach 39. Dni Otwartych Drzwi i 50-lecia doradztwa rolniczego szykuje w mikołowskim oddziale Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Mariusz Skwarzec - organizator imprezy Klasyk Fest

2018-06-15

Na Placu pod Żyrafą w Tychach za kilka dni odbędzie się kolejny Klasyk Fest, czyli zlot miłośników klasycznych samochodów i motocykli. Nie zabraknie też pokazów i atrakcji dla całych rodzin.

Rafał Piech - prezydent Siemianowic Śląskich

2018-06-14

Siemianowice Śląskie są w gronie miast, które domagają się nowych przepisów dotyczących składowania i przetwarzania odpadów. Po potężnym pożarze, z którym strażacy walczyli ponad dwie doby, prezydent miasta postanowił stanowczo reagować. Do Warszawy zawiózł kilka tysięcy podpisów pod petycją o ustawę antyodorową. Co ona może dać samorządom?

Mirosław Blaski - burmistrz Orzesza

2018-06-13

Przed nami Orzeskie Powitanie Lata. Podczas imprezy wystąpią m.in. Mario Bischin i Andre. Będzie także mnóstwo atrakcji dla całych rodzin oraz dyskoteka z Radiem Express FM.

Michał Pierończyk - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2018-06-12

Większa spójność komunikacyjna miasta, rozwój dziedzictwa kulturowego z kluczową rolą Wielkiego Pieca, zwiększenie roli partycypacji społecznej, tworzenie traktów łączących dzielnice miasta czy budowa osiedli senioralnych - to priorytetowe przedsięwzięcia, które mają być realizowane w Rudzie Śląskiej. Miasto zaktualizowało Strategię Rozwoju do 2030 roku.

Ewelina Kuzior - ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie

2018-06-11

Zbliża się koniec roku szkolnego. Sprawdzamy, co na wakacje przygotował dla najmłodszych Kocioł Czarownic w Chorzowie. Dzieci i młodzież będą mogły brać udział w zajęciach organizowanych pod okiem m.in. ekspertów od biegania czy marszów nordic walking.

Justyna Rudner - koordynatorka mikołowskiego budżetu obywatelskiego

2018-06-08

Szkolna maskotka, tacki ułatwiające przenoszenie posiłków czy ogólnodostępna drukarka. To pomysły uczniów z Mikołowa, przedstawione w ramach szkolnych wersji budżetów obywatelskich. Na jakich zasadach się to odbywa? I na jakim etapie jest już ten właściwy budżet obywatelski w tym mieście?

Bartłomiej Szewczyk - dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

2018-06-07

INDUSTRIADA 2018 odbędzie się w 44 obiektach na terenie 25 miast województwa śląskiego. Także w Zabrzu. Co zaplanowano tu 9 czerwca? Jakie będą wakacyjne atrakcje?

Krzysztof Trzosek - rzecznik prasowy spółki Tyski Sport

2018-06-06

Piłkarze GKS Tychy na razie odpoczywają, "ładują akumulatory" po trudnym sezonie w Nice I lidze. W klubie doszło już jednak do pierwszych zmian kadrowych. Podsumujemy także akcję "EDUKUJEMY na 7", która zaangażowała najmłodszych kibiców.

Adam Nowak - z Urzędu Miasta Ruda Śląska

2018-06-05

Na trasie tegorocznego Tour de Pologne znajdzie się w tym roku Ruda Śląska. To będzie 3. etap, ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza. I chociaż do startu wyścigu kolarskiego zostało jeszcze dwa miesiące, to przygotowania już trwają.

Adam Myszor - organizator Dni Gostyni Śląskiej

2018-06-04

Niedawno minęła kolejna rocznica pierwszej, udokumentowanej wzmianki na temat miejscowości Gostyń. Naszego gościa będziemy pytać nie tylko o historię, ale też przygotowania do Dni Gostyni Śląskiej.