Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

dr Łukasz Urbańczyk - miejski konserwator zabytków w Rudzie Śląskiej

2018-03-16

Miasto dostało kolejną, wielomilionową dotację na remont zabytkowych budowli. Tym razem to 12 mln zł na trzy rudzkie zabytki, a wśród nich perełka - domek w kolonii robotniczej Ficinus. Na co jeszcze wydane zostaną te pozyskane środki?

Marcin Stokłosa - Wydział Inwestycji, Utrzymania Infrastruktury i Usług Komunalnych w Mikołowie

2018-03-15

Zbliża się wiosna - na drogach pojawiają się ekipy remontowe. Sprawdzamy, jakie są plany inwestycyjne Mikołowa na najbliższe miesiące. Naszym gościem jest Naczelnik Wydziału Inwestycji, Utrzymania Infrastruktury i Usług Komunalnych Urzędu Miasta w Mikołowie

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2018-03-14

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany, popularne miejsce rekreacji, ma się wkrótce zmienić. Co nowego pojawi się tu na wiosnę? Jakich inwestycji można się spodziewać z myślą o sezonie letnim?

Krzysztof Mejer - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2018-03-13

Całe miasto zostanie oplecione siecią czujników smogowych. Dzięki temu będzie wiadome nie tylko to, gdzie oddycha się najgorzej, ale jakie efekty przyniosły inwestycje ekologiczne podejmowane przez samorząd.

Paweł Drzewiecki - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

2018-03-12

Przed nami XI edycja Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF. Gośćmi imprezy będą m.in. prof. Anna Kramarczyk oraz znakomici aktorzy: Ewa Błaszczyk i Wojciech Pszoniak.

Iwona Woźniak - reżyser Teatru "Naumiony" z Ornontowic

2018-03-09

Tym razem wszystko będzie się kręciło wokół tematu zalotów. Sporo będzie się można dowiedzieć o tradycjach narzeczeństwa na Górnym Śląsku. Teatr "Naumiony" z Ornontowic pracuje nad kolejnym spektaklem.

dr Łukasz Urbańczyk, Miejski Konserwator Zabytków w Rudzie Śląskiej

2018-03-08

Ok. 17 mln zł ze środków unijnych otrzyma Ruda Śląska na rekultywację terenu po dawnej koksowni Orzegów. Dzięki tym pieniądzom do życia przywróconych zostanie prawie 5 hektarów zdegradowanego terenu. Co powstanie w tym miejscu?

Krzysztof Mejer - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2018-03-07

Coraz bliżej przejęcie przez miasto wielkiego pieca po Hucie Pokój. Industrialny zabytek w dzielnicy Nowy Bytom, po odnowieniu ma stać się turystyczną atrakcją. Kiedy wybierzemy się na taras widokowy na szczycie pieca i napijemy się tam kawy?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2018-03-06

W ramach naszego cyklu "Wygraj ze smogiem" sprawdzaliśmy, jakie działania już podjęto oraz jakie inwestycje i programy mają w przyszłości poprawić jakość powietrza w tej gminie.

Aleksander Wyra - burmistrz Łazisk Górnych

2018-03-05

Łaziska Górne to jedno z tych miast, które walczą o dotację z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jak wielu mieszkańców jest tym zainteresowanych? I jakie są szanse na otrzymanie dofinansowania? AKTUALIZACJA: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zdecydował właśnie o wydłużeniu terminu trwania naboru dla konkursu grantowego. Wnioski będą przyjmowane nie do końca marca, ale do 29 maja.

Adam Myszor - naczelnik Kancelarii Prezydenta Świętochłowic

2018-03-02

Trwa głosowanie na projekty złożone w ramach 5. edycji budżetu obywatelskiego w Świętochłowicach. Jakie pomysły są do wyboru? I co trzeba zrobić, aby je poprzeć?

Andrzej Pilot - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

2018-03-01

Zielone Czeki - to najbardziej znana i najbardziej prestiżowa ekologiczna nagroda w regionie. Zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, by nominować kandydatów do ich odebrania. O tym jak zgłaszać ich zgłaszać i czym tak naprawdę są Zielone Czeki opowie dzisiejszy gość Radia Express FM.

Stanisław Piechula - burmistrz Mikołowa

2018-02-28

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyjęła niedawno tzw. Fundusz Solidarności. W sumie na tegoroczne inwestycje przeznaczono 100 mln zł. Z tej puli 2 mln zł trafiły do Mikołowa. Jak te środki zostaną wykorzystane?

prof. Piotr Skubała - z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego

2018-02-27

Jak szybko i skutecznie ograniczyć zjawisko smogu? Na ile skuteczne są prowadzone w tym zakresie działania lokalnych władz? O tym z dzisiejszym gościem Radia Express FM rozmawiał Wojtek Żegolewski

Posłanka Mirosława Nykiel i prof. Jerzy Buzek - poseł do Parlamentu Europejskiego

2018-02-26

Mieszkańcy województwa śląskiego nie chcą żyć w smogu. Jak nasza lokalna walka z niską emisją wygląda z perspektywy Brukseli? M.in. o tym z naszymi gośćmi rozmawiać będzie Magda Fritz

Piotr Janik - naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska

2018-02-23

Kolejny zabytek w Rudzie Śląskiej zostanie uratowany. Do świetności przywrócona zostanie zabytkowa willa Florianka przy ulicy Niedurnego. W reprezentacyjnym budynku mieścić się będzie m.in. Pałac Ślubów.

Anna Szymańska - z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej

2018-02-22

Miasto zapełni wszystkie miejsca w swoim programie aktywizacji osób bezrobotnych. W tym roku przygotowano 115 miejsc w ramach prac społecznie użytecznych. Kto korzysta z takiego programu i czy to dobry sposób aby wyjść z długotrwałego bezrobocia?

Wojciech Szwiec - z Miejskiej Placówki Muzealnej w Mikołowie

2018-02-21

W Mikołowie odbędzie się spotkanie geocacherów. Czym zajmują się ci pasjonaci? Co trzeba zrobić by dołączyć do zabawy? Tego będzie można dowiedzieć się w sobotę, 24 lutego.

Adam Myszor - naczelnik kancelarii Prezydenta Miasta Świętochłowice

2018-02-20

W ramach naszej akcji "Wygraj ze smogiem" odwiedziliśmy Świętochłowice. Na jakie dotacje przy wymianie starych źródeł ciepła mogą liczyć mieszkańcy? Jak często strażnicy miejscy wlepiają mandaty za spalanie śmieci?

Agnieszka Kijas - autorka projektu "Po drugiej stronie płótna"

2018-02-19

Zbliża się druga odsłona cyklu czytanych spektakli, prezentujących kulisy życia znanych malarzy. Temat tego najbliższego to: "Nie wszystko złoto". Czego będzie można się dowiedzieć?