Katowice

Tragiczny wypadek w kopalni Murcki-Staszic. Nie żyje 45-letni górnik

today22.06.2026 21:53

Tło
share close

Tragiczne informacje napłynęły z kopalni Murcki-Staszic. Podczas pracy pod ziemią 45-letni górnik został przygnieciony bryłą kamienia. Mimo natychmiastowej pomocy i działań ratowników lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

 

 

Dramat podczas pracy pod ziemią

Do tragicznego wypadku doszło o godzinie 18.39 w poniedziałek, 22 czerwca w kopalni Murcki-Staszic. Jak wynika z przekazanych informacji, 45-letni górnik pracował w przodku chodnika odstawczego przy wykonywaniu otworów strzałowych.

 

W pewnym momencie mężczyzna został przygnieciony bryłą kamienia. Na miejsce natychmiast skierowano pomoc, a ratownicy podjęli działania mające uratować życie poszkodowanego.

Niestety obrażenia okazały się bardzo poważne. Pomimo udzielonej pomocy medycznej nie udało się uratować 45-latka.

 

 

Tragiczny wypadek w kopalni Murcki-Staszic: Lekarz stwierdził zgon górnika

O godzinie 19.19 lekarz stwierdził zgon pracownika. Tragiczna wiadomość poruszyła środowisko górnicze oraz mieszkańców regionu, dla których kopalnia Murcki-Staszic od lat pozostaje jednym z ważnych zakładów wydobywczych na Śląsku.

 

Okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane. Ustalane będzie, jak doszło do zdarzenia oraz jakie były jego dokładne przyczyny.

 

Śmierć górnika to kolejna tragedia przypominająca o niebezpieczeństwach związanych z pracą pod ziemią. W tych trudnych chwilach wyrazy współczucia kierowane są do rodziny, bliskich i współpracowników zmarłego.

Autor: Zdjęcie autora Wojciech Żegolewski
[email protected]

Oceń