Radiowa kasa

Wiadomości

Radio EXPRESS FM Poleca

Gość dnia w Radiu EXPRESS FM

 • Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach
  Październik w tyskiej bibliotece obfituje w wiele wydarzeń: będą kolejne okazje do seansów filmowych, rozmów o sztuce i innego typu spotkań.
 • Adam Myszor - radny gminy Wyry
  Mieszkańcy gminy Wyry mogą skorzystać z puli dopłat do wymiany starych źródeł ciepła. Pierwsze umowy są już podpisywane. Jednocześnie wciąż można składać kolejne wnioski. O jakich dotacjach mowa? I kto może je dostać?
 • Anna Morajko-Fornal - regionalistka, nauczyciel języka polskiego w II LO w Rudzie Śląskiej
  Jak ciekawie uczyć o regionie? "Pamiętajmy o kopalniach" - to hasło przewodnie i robocza nazwa miejskiego programu edukacji regionalnej. Ruda Śląska chce pokazać uczniom ich miasto i region
 • Piotr Janik - z Urzędu Miasta Ruda Śląska
  Jesień to czas, kiedy w pełni widać efekty głosowania mieszkańców w wielu miastach w naszym regionie. Mowa o projektach budżetów obywatelskich. Nie inaczej jest i w Rudzie Ślaskiej, gdzie właśnie ukończono jeden z najciekawszych pomysłów, jaki zgłoszono w ubiegłorocznej edycji, czyli „Relaks w dolinie Kochłówki”. Co się tam zmieniło dzięki pomysłowości samych rudzian i ich głosom?
 • Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia
  Trwa głosowanie na projekty, złożone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Bieruniu. Mieszkańcy mają do wyboru 4 pomysły w kategorii projektów ogólnomiejskich oraz 11 zadań o charakterze lokalnym. Łącznie do wydania jest 400 tysięcy złotych.
 • Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach
  To dopiero trzecie takie miejsce w Polsce i pierwsze na Śląsku - samoobsługowa wypożyczalnia "Przystań Książka". Można z niej korzystać w centrum handlowym Gemini Park Tychy. Na jakich zasadach?
 • Krzysztof Gołąb - dyrektor Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej
  Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej w podwójnie nowej odsłonie. Przez ostatnie trzy lata placówka była modernizowana i rozbudowywana. Jednocześnie powstawała nowa wystawa stała, która oprowadza nas po dziejach miasta - od średniowiecza po czasy rewolucji przemysłowej. Co pokazuje zwiedzającym? I jak działa muzeum w nowych warunkach?
 • Agnieszka Kijas - z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach
  Dobra wiadomość dla fanów jazdy na dwóch kółkach. W tym sezonie w Tychach zmodernizowanych zostanie łącznie 5 kilometrów ścieżek rowerowych. O szczegółach opowie dzisiejszy Gość Radia Express FM.
 • Małgorzata Skrzypek - z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej
  Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej, które odpowiada za wodę i ścieki nie tylko w Rudzie, ale i w części Świętochłowic, podnosi ceny. Nowa taryfa wchodzi w życie 5 października. O ile wzrosną ceny za dostarczanie wody i odbiór ścieków? Czy wzrosną także inne opłaty?
 • Agnieszka Kijas - z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach
  Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego w Tychach jest od kilku dni otwarte dla ruchu, ale wciąż nie działa tu sygnalizacja świetlna. Kiedy prace w tym rejonie zostaną zakończone? Czy w związku z wdrażaniem w mieście Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem kierowcy muszą się przygotować na kolejne zamknięcia dróg?
 • Przemysław Podlejski - z Czerwionki-Leszczyn
  W Czerwionce-Leszczynach szykuje się kolejna impreza charytatywna impreza, organizowana z myślą o 15-letnim Maksie. Lekarze zdiagnozowali u niego niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę. Żeby spowolnić jej postęp, konieczne są: kosztowne leczenie i systematyczna rehabilitacja. To koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. W zbiórce pieniędzy na ten cel ma pomóc charytatywny piknik. Co znalazło się w programie imprezy, która odbędzie się już za kilka dni?