play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa lokalna stacja
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
fot. Komenda Miejska Policji w Gliwicach
Chwile grozy na ul. Zygmuntowskiej w Gliwicach. 11-letnie dziecko wjechało hulajnogą w autobus komunikacji miejskiej. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu zamieszczona w pojeździe.
Do zdarzenia doszło 22 czerwca. Dziś o szczegółach poinformowała Komenda Miejska Policji w Gliwicach.
Na szczęście, chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń. Teraz Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego oceni zarówno okoliczności zdarzenia, jak i podejmie decyzję w tej sprawie.
Na ulicy Zygmuntowskiej 11-latek wjechał hulajnogą na oznakowane przejściu dla pieszych – wprost pod jadący pojazd. Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy oraz niewielkiej prędkości pojazdu nie doszło do poważniejszych konsekwencji.
Jak ustalili policjanci, chłopiec nie miał karty rowerowej.
Funkcjonariusze drogówki przypominają, że przejście dla pieszych przeznaczone jest wyłącznie dla pieszych. Kierujący hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego, chcąc przekroczyć jezdnię po przejściu dla pieszych, ma obowiązek zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście.
Warto również pamiętać, że osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą kierować zarówno hulajnogą elektryczną, jak i urządzeniem transportu osobistego wyłącznie wtedy, gdy posiadają kartę rowerową lub odpowiednie uprawnienia.
Sytuacja w Gliwicach mogła zakończyć się tragicznie. Dlatego -w celach profilaktycznych – policjanci opublikowali nagranie z tego zdarzenia.
Policjanci przypominają najważniejsze przepisy, dotyczące hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.
Kierujący hulajnogą elektryczną ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza.
W przypadku braku drogi dla rowerów dopuszcza się jazdę po jezdni, jeżeli obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Jeżeli nie ma drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni przekracza 30 km/h, kierujący może korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, zachowując szczególną ostrożność, ustępując pierwszeństwa pieszym oraz poruszając się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego.
Zabrania się:
Autor:
Piotr Filas
[email protected]
Gliwice hulajnoga elektryczna TOP wypadek
W domu? W pracy? W samochodzie? Gdziekolwiek jesteś włącz EXPRESS FM na 92,3, a dzień pełen obowiązków minie szybko i przyjemnie. Razem Damy Radę!!!
close