play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa lokalna stacja
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Tragiczne informacje napłynęły z kopalni Murcki-Staszic. Podczas pracy pod ziemią 45-letni górnik. fot. PGG
Do tragicznego wypadku doszło o godzinie 18.39 w poniedziałek, 22 czerwca w kopalni Murcki-Staszic. Jak wynika z przekazanych informacji, 45-letni górnik pracował w przodku chodnika odstawczego przy wykonywaniu otworów strzałowych.
W pewnym momencie mężczyzna został przygnieciony bryłą kamienia. Na miejsce natychmiast skierowano pomoc, a ratownicy podjęli działania mające uratować życie poszkodowanego.
Niestety obrażenia okazały się bardzo poważne. Pomimo udzielonej pomocy medycznej nie udało się uratować 45-latka.
O godzinie 19.19 lekarz stwierdził zgon pracownika. Tragiczna wiadomość poruszyła środowisko górnicze oraz mieszkańców regionu, dla których kopalnia Murcki-Staszic od lat pozostaje jednym z ważnych zakładów wydobywczych na Śląsku.
Okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane. Ustalane będzie, jak doszło do zdarzenia oraz jakie były jego dokładne przyczyny.
Śmierć górnika to kolejna tragedia przypominająca o niebezpieczeństwach związanych z pracą pod ziemią. W tych trudnych chwilach wyrazy współczucia kierowane są do rodziny, bliskich i współpracowników zmarłego.
Autor:
Wojciech Żegolewski
[email protected]
akcja ratunkowa górnictwo Górnik Katowice kopalnia Murcki-Staszic Śląsk śmiertelny wypadek TOP tragedia wypadek
Najlepsze tanecznym brzmienia na Śląsku!
close