play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa lokalna stacja
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Upały w całym województwie śląskim. IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia. Fot. Pexels.com
Najcieplej będzie w niedzielę i poniedziałek 28 i 29 czerwca, kiedy termometry wskażą od 35 do 39 stopni. W sobotę 27 czerwca temperatura maksymalna ma wynieść od 33 do 35 stopni. Utrzymają się również bardzo ciepłe noce – minimalna temperatura będzie wynosić od 18 do 25 stopni.
Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 10:00 w sobotę 27 czerwca do godziny 20:00 w poniedziałek 29 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 procent.
Trzeci stopień zagrożenia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych skutków dla zdrowia, zwłaszcza u osób starszych, dzieci oraz osób przewlekle chorych. W czasie upałów warto ograniczać przebywanie na słońcu, regularnie nawadniać organizm i unikać wysiłku fizycznego w najgorętszych godzinach dnia.
Autor:
Wojciech Żegolewski
[email protected]
Najlepsza impreza na Śląsku!
close