Elektrociepłownia Zabrze ma nowego właściciela
Jak mówią w Zabrzu - to zupełnie rozdział dla Elektrociepłowni Zabrze! Potężny kompleks zabytkowych, poprzemysłowych budynków przy ulicy Wolności znalazł nowego właściciela.
Jak mówią w Zabrzu - to zupełnie rozdział dla Elektrociepłowni Zabrze! Potężny kompleks zabytkowych, poprzemysłowych budynków przy ulicy Wolności znalazł nowego właściciela.
1 sierpnia w Rybniku ruszą zdjęcia do filmu "Godej do mie" w reżyserii Roberta Talarczyka, dyrektora Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. To pierwsza w historii polskiego teatru pełnometrażowa produkcja filmowa, realizowana przez tę instytucję kultury, oparta na spektaklu pod tym samym tytułem.
Wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu podczas prac przy budowie domu niewybuchu oraz szczątków prawdopodobnie ludzkiego szkieletu. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Po neutralizacji potencjalnego zagrożenia mundurowi przeprowadzą na miejscu czynności procesowe.
Dwaj mężczyźni pracujący w Pszczynie zwrócili uwagę na dziecko spacerujące rankiem bez opieki. Chłopczyk miał na sobie piżamę, szedł bez butów. Świadkowie zaprowadzili dziecko do komendy policji.
Katowice Airport osiągnęło rekordowy wynik w działalności towarowej, notując największy wzrost w historii. W pierwszym półroczu 2025 roku przez terminal cargo w Pyrzowicach przeszło 21 954 ton ładunku, co oznacza wzrost o ponad 12% w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. To wzrost o 2 412 ton względem pierwszej połowy 2024 roku, co podkreśla dynamiczny rozwój lotniska w obszarze przewozów towarowych.
W nocy, z wtorku na środę (29/30 lipca), doszło do groźnego pożaru samochodów zaparkowanych przy ulicy Pokoju w katowickiej dzielnicy Załęże. Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej około godziny 1:40. Na miejsce natychmiast skierowano odpowiednie służby ratunkowe, które szybko podjęły akcję gaśniczą.
Wandale nie uszanują żadnej świętości... W ostatnich dniach policjanci przyjęli dwa zawiadomienia dotyczące zniszczenia krzyży. Do jednego doszło w Bzowie, a do drugiego w Podzamczu.
Nowy tygrys amurski przyjechał do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Chorzowskie zoo chce dołączyć do programu hodowlanego tego gatunku. Będzie to wymagało m.in. przebudowy wybiegu. Opiekunem drapieżnika została Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
Patrząc na to, co za oknem i co w prognozach - takie miejsca mogą się w te wakacje bardzo przydać. Do użytku po przerwie oddano jeden z najbardziej obleganych na Śląsku basenów krytych.