Trwa walka ze złotą algą. Jest zakaz korzystania z Kłodnicy
Wojewoda Śląski Marek Wójcik wydał zakaz korzystania z wód rzeki Kłodnica na odcinku od Małej Elektrowni Wodnej w Pławniowicach do granicy województwa śląskiego. Zakaz obowiązuje do 20 sierpnia. Naukowcy walczą ze złotą algą, która zdziesiątkowała ryby w Dzierżnie Dużym i w Kanale Gliwickim.