Jastrzębie Zdrój

Narkotykowe laboratorium. Zatrzymano grupę Czechów

today26.06.2026 11:00

Tło
share close

Policjanci z Żor zlikwidowali narkotykowe laboratorium. Na miejscu zatrzymali 6 osób z Czech i zarekwirowali substancję służącą do produkcji  metamfetaminy. Sprawą zajmowali się policjanci z Żor.  Ma ona charakter rozwojowy.

Przez wiele dni policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Żorach analizowali zgromadzone informacje i wykonywali czynności operacyjne. Dochodzenie doprowadziło ich do jednej z posesji na terenie Jastrzębia-Zdroju. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że właśnie tam działa laboratorium produkujące metamfetaminę. W przygotowania zaangażowani byli również funkcjonariusze z KMP w Katowicach oraz Centralnego Biura Śledczego Policji.

Śląscy policjanci zlikwidowali narkotykowe laboratorium

We wtorek w godzinach popołudniowych policjanci weszli na teren wytypowanej nieruchomości. Na miejscu zatrzymali sześć osób, w tym dwie kobiety. Wszyscy byli obywatelami Czech w wieku od 31 do 40 lat.
Z uwagi na wysokie stężenie substancji chemicznych związanych z trwającą produkcją narkotyków wejście do budynku i przeprowadzenie szczegółowych czynności było możliwe dopiero następnego dnia.

W działania uczestniczył przewodnik z psem służbowym wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków oraz funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Narkotyki, broń i skradzione rośliny

Podczas przeszukania policjanci znaleźli około 2 kilogramów substancji wykorzystywanych do wytworzenia metaamfetaminy, kilkanaście gramów innych narkotyków, w tym marihuany, a także kompletne wyposażenie służące do produkcji środków odurzających. 
Mundurowi policjanci przeszukali również pojazd użytkowany przez zatrzymanych. W środku znaleźli między innymi zagłuszacz sygnału oraz inne urządzenia techniczne. Ich przeznaczenie i ewentualny związek z prowadzoną działalnością będą przedmiotem dalszych ustaleń.

W budynku policjanci znaleźli również przedmiot przypominający karabin maszynowy oraz pistolety. Zabezpieczone przedmioty zostaną szczegółowo zbadane. To pozwoli ustalić zarówno ich właściwości, jak i ewentualny związek z popełnionymi przestępstwami.

Czterech zatrzymanych mężczyzn decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych. Za wytwarzanie środków odurzających lub substancji psychotropowych w znacznych ilościach grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dlatego śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz rozszerzenia ogłoszonych zarzutów.

Autor: Zdjęcie autora Piotr Filas
[email protected]

Oceń