play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa lokalna stacja
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
today01.06.2026 18:22 1
fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
W zakładach Rosomak S.A podpisano dwie umowy z Agencją Uzbrojenia, reprezentującą Skarb Państwa. Zakład z Siemianowic Śląskich zyskał na SAFE. To specjalny program UE – Instrumentu na rzecz Zwiększenia Bezpieczeństwa Europy. Umowy opiewają w sumie na niemal 1 miliard złotych. Dotyczą zarówno wozów dowodzenia, jak i ewakuacji medycznej.
W podpisaniu umowy zakładach Rosomak S.A, uczestniczył wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysza oraz Magdalena Sobkowiak, pełniąca funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw Instrumentu na rzecz Zwiększenia Bezpieczeństwa Europy.
– Dla województwa śląskiego przemysł zbrojeniowy staje się nowym kołem zamachowym. To tutaj mogą lokować się nowe firmy. Tutaj, nie tylko w przemyśle państwowym, ale także prywatnym, rodzą się nowe inicjatywy. Ten potencjał na Śląsku, w województwie śląskim, jest ogromny. Jest jednym z największych w Polsce. To bardzo ważny sygnał dla tego regionu – powiedział Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.
Kolejny kontrakt opiewa na dostawy kilkunastu Wozów Dowodzenia (WD) na podwoziu transporterów ROSOMAK dla batalionów czołgów K2. WD zapewnią dowódcom bezpieczne kierowanie działaniami. Do tego zarówno utrzymanie łączności, jak i wymianę informacji, także na poziomie NATO SECRET. Wartość umowy wynosi około 400 mln zł netto. Produkcja ruszy w tym roku i potrwa do 2029.
Autor:
Piotr Filas
[email protected]
gospodarka inwestycje przemysł Rosmak Siemianowice Śląskie TOP wojsko
Najbardziej przebojowa pobudka w regionie! Od poniedziałku do piątku od 05.30 do 10.00 stawiamy na nogi! Tutaj kawa smakuje najlepiej!
close