Rusza świąteczna zbiórka książek. Trafią do pacjentów onkologicznych w śląskich szpitalachWojtek ŻegolewskiWojtek ŻegolewskiRusza świąteczna zbiórka książek. Trafią do pacjentów onkologicznych w śląskich szpitalach (fot. pixabay.com)

Rusza świąteczna zbiórka książek. Trafią do pacjentów onkologicznych w śląskich szpitalach

Chociaż do świąt jeszcze sporo czasu - niektórzy już o nich myślą. Ale nie dla siebie, a dla innych. Fundacja onkologiczna RAKIETY rusza ze zbiórką książek, które przed świętami mają trafić do pacjentów onkologicznych w szpitalach w województwie śląskim.

Niepodzielny towarzysz. Przyjaciel bez interesu. Domownik bez naprzykrzania. Tak o książkach pisał Ignacy Krasicki. Każdy z nas ma ukochaną książkę. Książkę, która zmieniła jego życie, pomogła w trudnych chwilach, rozweseliła albo zwyczajnie uprzyjemniła długie, zimowe wieczory. Teraz tą ukochaną lekturą będzie można się podzielić z pacjentami onkologicznymi, którzy Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalach.
- Wzorem ubiegłego roku rozpoczynamy zbiórkę, by dać choć trochę serca i radości tym, którzy w czasie tego rodzinnego święta są zmuszeni pozostać na oddziałach - mówi Maja Surowicz-Biłyj, prezes Fundacji Onkologicznej Rakiety, organizatora akcji.

Jak można się włączyć? Po pierwsze wybrać swoją ulubioną lekturę. Po drugie - napisać w niej dedykację do osoby, która Święta spędzi w szpitalu. Po trzecie - wysłać lub dostarczyć do siedziby fundacji w Katowicach do 10 grudnia br.  
- Często nie wiemy, co napisać, dlatego wiele osób po prostu się podpisywało. Ale każdy taki gest spotkał się z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością pacjentów, dlatego naprawdę warto wziąć w tej akcji udział - dodaje Magdalena Sekuła, dyrektor regionu południe Fundacji Onkologicznej Rakiety.

Więcej informacji można uzyskać pod mailem [email protected]

źródło: materiał prasowyZobacz inne wiadomości tego autora: