Fundacja GROT zebrała dla szpitala prawie 26 tys.zł!Wojtek ŻegolewskiWojtek ŻegolewskiSiemianowice: Fundacja GROT zebrała dla szpitala prawie 26 tys.zł! (fot.UM Siem.Śl/Fundacja GROT)

Fundacja GROT zebrała dla szpitala prawie 26 tys.zł!

Prawie 26 tysięcy złotych – tyle zebrała Fundacja GROT dla Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich! Kasa pójdzie w całości na to, co w czasie walki z koronawirusem w szpitalu jest najbardziej potrzebne.

Olbrzymim sukcesem zakończyła się zbiórka pieniężna, która wystartowała z inicjatywy proobronnej Fundacji GROT dla Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Zapoczątkowana 26 marca br. akcja przyniosła wymierny efekt w postaci zebranych 25 921 zł.

- Wyrażamy bowiem ogromny szacunek dla służb wszystkich profesji, które walczą z epidemią wirusa SARS-CoV-2 mówi Andrzej Ostrowski, prezes fundacji GROT Niemniej uważamy, że nawet najlepsi ratownicy medyczni czy pielęgniarki są bezbronni bez podstawowego wyposażenia ochronnego – dodaje.

Obecnie zarząd fundacji stoi przed kolejnym etapem tego przedsięwzięcia, czyli realizacją zakupów. W związku z tym w ciągu najbliższych tygodni, Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich, może spodziewać się m.in. maseczek chirurgicznych jednorazowych, maseczek z filtrem FFP3 i FFP2, kombinezonów i wzmacnianych, barierowych fartuchów ochronnych, gogli, okularów ochronnych, przyłbic ochronnych, odpornych na dezynfekcje, płynów odkażających do rąk oraz chusteczek do dezynfekcji powierzchni.

Akcję, którą w ciągu tego miesiąca, w mediach społecznościowych udostępniono 1605 razy, wsparło 328 osób. Organizatorzy zbiórki pieniężnej dla Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, składają wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania.

źródło: UM Siemianowice ŚląskieZobacz inne wiadomości tego autora: