Portal gov.pl

Wiadomości

Radio EXPRESS FM Poleca

Gość dnia w Radiu EXPRESS FM

 • Paweł Jędrusik - śląski fotoreporter
  Irek Dorożański, Krzysztof Gołuch czy Jarosław Respondek - to tylko niektórzy śląscy fotoreporterzy nominowani do nagrody w tegorocznej edycji Grand Press Photo. Jest wśród nich także dzisiejszy Gość Radia Express fm - Paweł Jędrusik z Jaworzna, który do najbardziej prestiżowej nagrody fotoreporterskiej w Polsce nominowany jest po raz pierwszy. Jak w ułamku sekundy zatrzymać to, co chcemy uwiecznić w kadrze? Jak pandemia zmieniła oblicze fotografii reporterskiej? Czy to jest pasja dla każdego?
 • Marta Wesołowska - z Urzędu Miejskiego w Pszczynie
  W najbliższy weekend rusza sezon na imprezy plenerowe w Pszczynie. Będzie można wziąć udział w Nocnej Książęcej Grze Miejskiej, zobaczyć seans kina pod chmurką, a także występy taneczne.
 • Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca
  Sosnowiec - podobnie jak wiele innych miast aglomeracji - odebrał wreszcie upragniony transport i mógł rozpocząć szczepienia przeciwko covid-19 na masową skalę. Prezydent miasta ma jednak głowę zaprzątniętą nie tylko tym - w Senacie wystąpił ze stanowiskiem samorządów dotyczącym kształtu Funduszu Odbudowy. Co to oznacza dla miast Metropolii i czy są szanse na jakiekolwiek zmiany? W rozmowie poruszymy też temat dofinansowania do pozbycia się starego kopciucha.
 • Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach
  Zbliża się 18. edycja Tygodnia Bibliotek. Jednocześnie świętować będą wszystkie placówki biblioteczne w kraju. A co przygotowały z tej okazji książnice w Tychach?
 • Jacek Tuz - tyski fizjoterapeuta
  Trwa bezpłatny, regionalny program rehabilitacji osób z przewlekłymi chorobami układu kostno-stawowego i mięśniowego. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy Tychów i okolic, którzy ukończyli 50 lat. Z czego mogą skorzystać?
 • Krzysztof Piecha - naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji UM Ruda Śląska
  Był konkurs - jest rozstrzygnięcie. Ruda Śląska ma już swoją oficjalną, miejską kawę. Właśnie wybrano jej nazwę, logo i projekt opakowania. To dopiero początek, bo miasto chciałoby zasłynąć z przynajmniej kilku własnych produktów. O modzie na lokalność i o tym jak miasto może promować miejscowych wytwórców - będziemy rozmawiać z dzisiejszym Gościem Radia Express FM
 • Dariusz Wójtowicz - prezydent Mysłowic
  Jeden ważny temat goni kolejny - od szczepionek po górnictwo - wszystkie dzisiaj poruszymy w programie Gość Radia Express Fm. Bo i o punktach szczepień i o tym, kiedy szczepionki do punktu szczepień powszechnych dotrą, ale także o planach budowy kopalni w czasie, kiedy Polska ma przechodzić transformację energetyczną. Będzie też o budowie osiedla, którego plany wywołały opór mieszkańców.
 • Anna Małecka - z Tyskiego Centrum Wolontariatu
  Hala Sportowa przy al. Piłsudskiego i Stadion Miejski przy ul. Edukacji - w tych obiektach uruchomione zostaną tyskie punkty szczepień powszechnych. Ich działanie jest zależne od dostaw szczepionek. Jednak niezależnie od tego, trwa nabór wolontariuszy. Kto i w czym może pomóc?
 • Dorota Janas - z agencji Silesia Events
  Dziś rozmawiamy o zabawie, która dotarła do Polski z Czech, a która teraz - w wersji lokalnej - będzie wdrażana w Pszczynie. W różnych punktach miasta ukryte zostaną czarne kamienie z nazwą miejsca i symbolami, które mają zachęcić do jego odwiedzenia. Wszystko będzie połączone z akcją charytatywną.
 • Piotr Adamczyk - rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego
  Pyrzowickie lotnisko już wkrótce zacznie poprawiać statystyki. Wchodzi w życie wakacyjny rozkład lotów, a siatka zapowiada się imponująco jak na tak trudny okres. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach kończy też jedną ze swoich najważniejszych inwestycji, której koronawirus, na szczęście, nie zaszkodził.
 • Barbara Bandoła - starosta pszczyński
  We wtorek, 27 kwietnia, uruchomiony zostanie Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych, utworzony w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Dostawa szczepionek jest zapewniona dlatego możliwa jest już rejestracja. Tylko w pierwszym tygodniu działania tego punktu Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych ma tu dostarczyć ponad 1700 dawek szczepionki.