Trofeum zostaje w Tychach!Piotr FilasPiotr FilasPolski Hokej / polskihokej.eu

Trofeum zostaje w Tychach!

Hokeiści GKS Tychy ponownie zdobyli Puchar Polski. W finale turnieju rozgrywanego w Krynicy-Zdroju obrońcy trofeum pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:2.

Kibice GKS Tychy będą w tym roku nie świętować nie tylko w sylwestrową noc. Szykują się na powitanie hokeistów, którzy dziś w nocy przywiozą z Krynicy-Zdroju Puchar Polski.

Mecz był bardzo zacięty i do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.
W pierwszej tercji bramki nie padły. W drugiej - już w pierwszej minucie tyszanie objęli prowadzenie - gola zdobył Olli Kaskinen. W 16. minucie było 2:0 - grę w przewadze wykorystał   Bartłomiej Jeziorski.
W trzeciej tercji drużyna ekipa z Jastzrębia Zdroju doprowadziła do wyrównani i zrobiłą to w iorunujący sposób - dwa gole padły w ciągu 24 sekund! Strzelcami byli Jakub Arrak i Dominik Paś.
Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. Złotego gola w 62. minucie zdobył  Filip Komorski.

W turnieju finałowym Pucharu Polski wystąpiły cztery zespoły.
W czwartek, w pierwszym półfinale JKH GKS Jastrzębie pokonał GKS Katowice 2:1 dopiero po serii rzutów karnych,
Dzień później  tyszanie po bardzo dramatycznym i pełnym zwrotów spotkaniu wygrali z Re-Plast Unią Oświęcim 6:3, chociaż po pierwszej tercji przegrywali 0:2.
Zwycięskie drużyny spotkały się dziś w meczu finałowym. Hokeiści GKS Tychy zdobyli Puchar Polski po raz dziesiąty w historii. Nikt nie zdobył więcej razy prestiżowego trofeum. Tyski zespół jeszcze nigdy nie przegrał w finale tych rozgrywek.