Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 06:02

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2024-02-28

W Tychach powstaną nowe mieszkania komunalne. Umożliwi to umowa, jaką zawarł Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. M.in. o tym rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Michał Mendala - z Urzędu Miasta Katowice

2024-02-27

Katowice będą miały swoją rowerową autostradę. Połączy Brynów, Muchowiec i Giszowiec. Prawie cztery i pół kilometra najnowocześniejszej w regionie trasy rowerowej szerokiej na 4 metry wybuduje firma wybrana w przetargu wartym 11,5 miliona złotych.

Agnieszka Woszczyńska - z Muzeum Miejskiego w Tychach

2024-02-26

Do Tychów przyjadą muzealnicy z różnych części Polski. Przez dwa dni będą się uczyć, jak digitalizować różne materiały.

Michał Mendala - z Urzędu Miasta Katowice

2024-02-23

Wiosna za pasem - to oznacza inwestycyjny boom w miastach aglomeracji. Pierwsze inwestycje ruszają w Katowicach, a to dopiero początek ofensywy, z której pożytek będą mieli i rowerzyści i kierowcy. Co i gdzie będzie się budowało? Gdzie już pojawili się budowlańcy i drogowcy?

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2024-02-22

Grubo ponad 2 miliony wizyt w całym zeszłym roku zanotowała biblioteka w Tychach. Część mieszkańców przyciągnęły do tego miejsca organizowane tam wydarzenia, część przyszła wypożyczyć albo oddać różnego typu publikacje. Jakie plany ma ta placówka na kolejne tygodnie i miesiące?

Ewa Liszka - zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Mikołowie

2024-02-21

Rozpoczęło się składanie zeznań podatkowych za zeszły rok. Sprawdzamy m.in. to, w jaki sposób najłatwiej wywiązać się z tego obowiązku oraz jakie formularze są dostępne do wypełnienia. O szczegółach mówi dzisiejszy Gość Radia Express FM.

Adrian Lubszczyk - naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory

2024-02-20

Nie wszystkie dni miast odbywają się latem. W lutym swoje urodziny obchodzą Żory. Pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się już 752 lata temu. I właśnie na pamiątkę tego wydarzenia - wkrótce odbędą się Kosmiczne Urodziny Miasta Żory.

Sabina Gut - z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie

2024-02-19

W Mikołowie szykuje się 24-godzinny maraton pływacki, festiwal dmuchańców oraz zajęcia sportowe dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. O szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Łukasz Oryszczak - rzecznik Urzędu Miasta Gliwice

2024-02-16

Nowy szpital o krok bliżej. Teraz miasto ma kilka placówek, w dość leciwych budynkach w różnych lokalizacjach w śródmieściu. Za kilka lat ich funkcję przejąć ma nowy gmach, jaki powstanie przy ulicy Kujawskiej. Właśnie otwarto oferty przetargowe, których na największą inwestycję w historii gliwickiego samorządu wpłynęło pięć. Nie oznacza to jednak jeszcze rozpoczęcia robót. Ile będzie kosztował nowy szpital miejski i kiedy ma szansę powstać?

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2024-02-15

Międzygminny Dom Pomocy Społecznej "Dobre Miejsce" w Kobiórze wkrótce ma rozpocząć działalność. Placówka powstała przy ul. Promnickiej. Kto i z jakiego wsparcia będzie tam mógł skorzystać?

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2024-02-14

Tyscy bibliotekarze dokładnie przeanalizowali różnego typu dane i stworzyli zestawienie, dotyczące m.in. czytelnictwa w mieście. Jak to wyglądało w ostatnich miesiącach?

Piotr Kłodowski - wiceprezes Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

2024-02-13

Sezon grzewczy, rozpoczęty 1 października, obfituje w liczne interwencje strażaków związane z pożarami powodowanym przez urządzenia grzewcze oraz z ulatnianiem się tlenku węgla. Bilans wielu tych zdarzeń w woj. śląskim był tragiczny. Stąd kolejne apele o serwis urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i przewodów kominowych.

Aleksandra Zawalska-Hawel - dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach

2024-02-12

Żorska biblioteka zorganizowała zbiórkę rzeczy, które mogą się przydać bezdomnym kotom. Dostaną je społecznicy z azylu zajmującego się czworonogami W placówce szykuje się również kilka spotkań autorskich.

Tomasz Ferens - rzecznik Ruchu Chorzów

2024-02-09

Wracają rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Na Stadionie Śląskim Ruch Chorzów podejmował będzie Legię Warszawa. Z Gościem Radia Express FM rozmawialiśmy o piłkarskiej inauguracji wiosny jeszcze zimą, o biciu rekordów frekwencji w Kotle Czarownic i o szansach wydostania się Ruchu ze strefy spadkowej tabeli ekstraklasy.

Aleksander Wyra - burmistrz Łazisk Górnych

2024-02-08

Z dzisiejszym Gościem Radia Express FM będzie rozmawiać o kolei projektowanej wraz Centralnym Portem Komunikacyjnym, o planach budowy dodatkowego toru kolejowego i darmowej komunikacji.

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2024-02-07

Trwają zimowe ferie dla województwa śląskiego – sprawdzamy, jak dzieci i młodzież mogą je spędzić m.in. w Tychach. Co ma do zaoferowania Miejska Biblioteka Publiczna?

Marcin Pietraszewski - dziennikarz i autor książek

2024-02-06

Gang powiązany z pseudokibicami kuchu Chorzów przez długie lata siał postrach. Zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, porwania, wymuszenia, kradzieże i włamania - to tylko wycinek z zarzutów, postawionych 50 członkom tej grupy przestępczej. Sprawą zajmował się m.in. Marcin Pietraszewski. Z zebranych materiałów powstała książka zatytułowana "Wojny Niebieskie".

Kamil Hajduk - z Tyskiej Galerii Sportu

2024-02-05

Dziś zajrzymy za chwilę na Stadion Miejski w Tychach - konkretnie do części muzealnej tego obiektu. W ramach zimowych ferii, także tu odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Szykują się również inne spotkania, adresowane do kibiców.

Michał Mendala - z Urzędu Miasta Katowice

2024-02-02

Czy na przystanku autobusowym bądź tramwajowym mogą rosnąć krzewy, drzewa czy trawa i kwiaty? Tak właśnie będzie w Katowicach. W mieście powstaną 4 nowe zielone przystanki. Wcześniej odbyły się spotkania konsultacyjne i warsztaty z mieszkańcami.

Aleksander Wyra - burmistrz Łazisk Górnych

2024-02-01

Z naszym dzisiejszym Gościem Radia Express FM będziemy rozmawiać o największych planach inwestycyjnych miasta na najbliższe miesiące.