Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Wioletta Niziołek-Żądło - z Urzędu Miasta w Katowicach

2020-06-26

Zapomniane i zapuszczone klomby oraz duże, betonowe donice przestaną szpecić miasto, Pomoże w tym akcja "Adoptujcie Donice"! Na czym polega i jak do niej dołączyć?

Krzysztof Trzosek - rzecznik prasowy GKS Tychy

2020-06-25

Ci, którzy byli na ostatnim meczu GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała, już wiedzą. Ci, którzy dopiero planują zasiąść na trybunach Stadionu Miejskiego w Tychach - wiele zasad powinni poznać. Jak wyglądają procedury wejścia na stadion w dniu meczu? Jak bardzo zmienił się w ostatnim czasie sam obiekt przy Edukacji 7?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2020-06-24

25 czerwca wielkie otwarcie Centrum Sportowego Homera ADRENALINA. To obiekt, który ucieszy miłośników ścianek wspinaczkowych i sportów walki. Znajdują się tu także stanowiska komputerowe i inne pomieszczenia, służące spędzaniu wolnego czasu.

Alicja Fober - z Fundacji Ekologicznej "Arka"

2020-06-23

Jak ważne są drzewa - nie tylko w lesie, ale i w centrum miasta - przypominała po raz kolejny Fundacja "Arka". Tym razem rozdając w Katowicach 15 drzew na 15-lecie działalności. A powodów do tego, aby o roli drzew w naszym otoczeniu przypomnieć i podyskutować, jest wiele.

Jacek Kozub - wiceprezes klubu Tychy Falcons

2020-06-22

Dziś sprawdzamy co słychać w tyskiej drużynie futbolu amerykańskiego. Porozmawiamy m.in. o wznowionych treningach oraz o kończącej się budowie boiska do tej wyjątkowej dyscypliny.

Piotr Adamczyk - rzecznik Katowice Airport w Pyrzowicach

2020-06-19

17 czerwca z pyrzowickiego lotniska wystartował pierwszy - po trzy miesięcznej przerwie - samolot z pasażerami, a nie z towarem na pokładzie. Jak wygląda funkcjonowanie portu lotniczego po pandemicznych obostrzeniach i czy odmrożenia uratuje ten rok w lotniczych statystykach?

Agnieszka Lyszczok - dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych

2020-06-18

Tężnia, place zabaw i plenerowe siłownie w Tychach działają już w pełni. Odwiedzając je, należy jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. M.in. o tym rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Michał Pawlak - rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy

2020-06-17

Po kilkumiesięcznej przerwie ponownie otwarty zostanie Wodny Park Tychy. Na jakich zasadach ten obiekt otworzy się dla mieszkańców na nowo?Jakich reguł będą musieli przestrzegać odwiedzający tyski aquapark?

Piotr Kuczera - prezydent Rybnika

2020-06-16

Czy w Rybniku powstanie nowa kopalnia? Miasto zmieniło plan zagospodarowania przestrzennego, blokując powstanie zakładu, bo inwestycje oprotestowali mieszkańcy. Wojewoda śląski wszczął postępowanie nadzorcze w tej sprawie. Z naszym gościem będziemy rozmawiać nie tylko o niechcianej inwestycji. Poruszymy też temat zmian w centrum Rybnika, korzystnych dla pieszych i rowerzystów, a także sprawdzimy, jak samorząd radzi sobie z epidemią koronawirusa.

Joanna Lorenc - dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury

2020-06-15

Rusza nabór wniosków do programu "Ogarniamy Młodych". Mieszkańcy mogą w ramach niego składać swoje pomysły na kulturę w Bieruniu. Będziemy rozmawiać o tym projekcie, a także o bieżącej działalności BOK.

Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny

2020-06-12

Jak z koronawirusem radzą gminy poza Metropolią? Jak odczuwają skutki epidemii gminy żyjące z turystyki? I co pandemia w nich zmieniła? Dzisiaj naszym gościem jest burmistrz Pszczyny.Będziemy rozmawiać o tarczy dla przedsiębiorców ale także o jedynej w Polsce tarczy koronawirusowej dla dzieci.

Grzegorz Hudzik - szef śląskiego Sanepidu

2020-06-10

W woj. śląskim powołano nowego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego - funkcję objął lekarz medycyny Grzegorz Hudzik. Z naszym gościem porozmawiamy m.in. o problemach z dostępnością do wyników testów na obecność koronawirusa, które zgłaszają nam słuchacze.

Pan Jakub - sokolnik z Pyrzowic

2020-06-09

Loty pasażerskie z portu lotniczego Katowice Airport w Pyrzowicach na razie wstrzymane. Ale nie znaczy to, że nad lotniskiem nic nie lata. Latają specjalnie wyszkolone sokoły. To ważny element zapewniający bezpieczeństwo pracy lotniska

sierż. sztab. Ewa Sikora - z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie

2020-06-08

Obostrzenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - szczególnie na początku akcji "Zostań w domu" - sprawiły, że zmniejszyło się natężenie ruchu samochodowego. Teraz drogi są znacznie bardziej zatłoczone, ale wielu kierowców zdążyło już nabyć pewien zły nawyk. Co takiego zaobserwowali policjanci drogówki?

Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca

2020-06-05

Wybory 28 czerwca? Ta data już takich emocji nie wzbudza, ale jest kilka zagadnień, które niepokoją samorządowców. Np. dlaczego mieszkańcy DPS-ów będą musieli głosować normalnie, mimo że to najczęściej osoby starsze i schorowane. Sprawdzimy też co łączy Sosnowiec z oczkami wodnymi promowanymi przez prezydenta Dudę.

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2020-06-04

W tyskiej bibliotece szykują się kolejne zmiany. Już niedługo czytelnicy ponownie będą mieli wolny dostęp do książek. Więcej o tych nowych zasadach korzystania z wypożyczalni w mieście usłyszycie w rozmowie z dzisiejszym Gościem

Jarosław Ciszek - z Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie

2020-06-03

MDK Mikołów znów jest otwarty dla mieszkańców. Jednak stacjonarnie działa na razie w mocno ograniczonej przez przepisy epidemiczne formie. Jakie zajęcia udostępniono? Na jakich zasadach?

Ewa Lipka - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice

2020-06-02

Zmiany klimatyczne, których efektem jest susza - to kolejny problem z jakim borykać się muszą śląskie samorządy. Katowice to kolejne miasto, które chce oszczędzać wodę. W kolejnych dzielnicach powstaje tzw. "sztuczne morze", czyli sieć dużych zbiorników retencyjnych zbiorników. Ale to nie wszystko co miasto chce zrobić, aby zatrzymać wodę.

Michał Pawlak - rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy

2020-06-01

Aquapark w Tychach to jedno z tych miejsc, które czekają na ponowne otwarcie. Czy już wiadomo, kiedy jest na to szansa? Jaki warunki bezpieczeństwa trzeba będzie spełniać?

Marcin Dworak - oficer rowerowy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

2020-05-29

Jak będzie wyglądał ten sezon rowerowy? Nie wszystkie miasta w naszej aglomeracji uruchomiły stacje wypożyczeń. Jak się okazuje, wiele rowerowych inwestycji musi także poczekać na lepsze czasy.