Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 06:02

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2023-02-06

Tyszanie mogą składać propozycje projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 5 milionów złotych. O szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Konrad Kołakowski - rzecznik prasowy Górnika Zabrze

2023-02-03

Zabrzański Górnik 4 lutego podejmował będzie Lechię Gdańsk. Rywal o tyle ciężki, że dwa ostatnie mecze wygrał, a Górnik kilka ostatnich przegrał. Zabrzanie wierzą jednak, że pomoże 12ty piłkarz - czyli publiczność na trybunach stadionu przy ul. Roosevelta.

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2023-02-02

Terenowa wypożyczalnia Przystań Książka zmieniła lokalizację. Wciąż mieści się w Tychach, ale w zupełnie innej części miasta. Pozwala na samodzielne wypożyczenie dowolnej publikacji i na przykład na zabranie jej w podróż. M.in. o tym rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2023-02-01

Z początkiem lutego ruszają rekrutacje do publicznych szkół podstawowych, a także do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Tychach. Na jakich zasadach i kiedy można składać odpowiednie wnioski? Gdzie szukać szczegółowych informacji na ten temat?

Sandra Hajduk - z Urzędu Miasta Katowice

2023-01-31

Czy nocny zakaz sprzedaży alkoholu pojawi się w kolejnej dzielnicy Katowic? Prezydent miasta podpisał zarządzenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami Koszutki w sprawie wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w tej dzielnicy. W Katowicach takie rozwiązanie po raz pierwszy wprowadzono w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. Obecnie tzw. nocna prohibicja obejmuje pięć dzielnic. Czy będzie w szóstej?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2023-01-30

Dziś zajrzymy do Bierunia i sprawdzimy, jakie pomysły mieszkańców będą realizowane w najbliższych miesiącach. Chodzi zarówno o projekty, zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego, jak i do tzw. Zielonego Budżetu.

Ewa Lipka - z Urzędu Miasta Katowice

2023-01-27

Rok 2022 był rekordowy w walce Katowic o lepszą jakość powietrza! Dzięki wsparciu samorządu udało się wymienić dokładnie 1848 źródeł ciepła. Najwięcej osób, bo 956 zdecydowało się na ogrzewanie gazowe. Czy dzięki temu smog tej zimy będzie mniejszy i na jaką pomoc od miasta mogą liczyć ci, którzy w tym roku będą wymieniać w Katowicach kopciuchy?

Mariusz Kaczmarczyk - inicjator akcji "Zbieramy miedziaki - wspieramy dzieciaki"

2023-01-26

W powiecie mikołowskim zbierane są monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy - można je wrzucać do puszek, zlokalizowanych m.in. w szkołach, domach kultury czy lokalach usługowych. Zebrane w ten sposób pieniądze pomogą w leczeniu chorych dzieci.

aspirant Ewa Sikora - z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie

2023-01-25

Trwają zimowe ferie, korzystają z nich m.in. uczniowie z woj. śląskiego. Nad bezpieczeństwem czuwają zaś policjanci. Jakie działania prowadzą? Jak zarezerwować kontrolę autokaru? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w dzisiejszej audycji Gość Radia Express FM.

Sandra Hajduk - z Urzędu Miasta Katowice

2023-01-24

Piłka nożna, futbol amerykański, hokej, koszykówka, siatkówka, gimnastyka, szachy czy pływanie – to tylko kilka spośród ponad 50 dyscyplin, jakie można trenować w Katowicach. W tym roku na popularyzacje sportu i organizację zajęć i turniejów miasto przekaże 20 mln zł. Kwotą prawie 2,5 mln zł wesprze upowszechnianie sportu i turystyki.

Gabriela Łosoń - z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie

2023-01-23

W Mikołowie - mimo zimowej przerwy od szkoły - uczniowie są zaproszeni na lekcje. Nie chodzi jednak o zajęcia szkolne, ale o bezpłatną i dobrowolną okazję do tego, żeby się czegoś nauczyć. Można na przykład spróbować gry w hokeja na lodzie.

Tomasz Bednarek - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

2023-01-20

Siedem nowych Programów dofinansowania znajdzie się w tym roku w ofercie WFOŚiGW w Katowicach. Na ich uruchomienie Fundusz przeznaczy ponad 30 milionów złotych. O szczegółach poszczególnych projektów będziemy sukcesywnie informować w Eko Expressie, natomiast dzisiaj w programie Gość Radia Express FM powiemy o tym co udało się zrealizować w 2022 roku i co będzie priorytetem ekologicznych działań w roku 2023.

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2023-01-19

Dzisiejszy Gość Radia Express FM opowie o największych zadaniach inwestycyjnych, zaplanowanych na najbliższe miesiące. Łącznie w 2023 roku miasto planuje wydać na takie zadania ponad 51 milionów złotych.

Kamil Hajduk - z Tyskiej Galerii Sportu

2023-01-18

Wiele mówi się ostatnio o propozycjach na ferie dla dzieci i młodzieży, to teraz – dla odmiany – czas na propozycje dla dorosłych. W najbliższym czasie tyskie muzeum organizuje kilka wydarzeń: będzie m.in. coś dla miłośników piłki nożnej oraz biegania.

Sandra Hajduk - z Urzędu Miasta Katowice

2023-01-17

Nowy przedmiot - ale bez wkuwania, klasówek i stresu. Katowice wprowadzą do wybranych szkół edukację klimatyczną. Wcześniej jednak powołany przez Prezydenta Miasta zespół, składający się z nauczycieli szkolnych i akademickich oraz przedstawicieli miasta, opracuje autorski program zajęć.

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2023-01-16

Jaki obiekt powstanie na tzw. dzikiej plaży w Paprocanach? Na jakich zasadach mieszkańcy Tychów mogą składać wnioski o preferencyjny zakup węgla? A także - z czego mogą skorzystać w ramach programu STOP SMOG? M.in. o tym w rozmowie z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Michał Mendala - z Urzędu Miasta Katowice

2023-01-13

Miasto podsumowuje jesienną akcję sadzenie drzew. Co ciekawe: kiedy drzewa kończy sadzić samorząd - zaczynają sadzić mieszkańcy. O obu akcjach w dzisiejszej rozmowie z Gościem Radia Express FM

Marcela Grzywacz - rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Pszczynie

2023-01-12

27 zadań inwestycyjnych zaplanował do realizacji w budżecie na 2023 rok powiat pszczyński. Ich wartość przekroczy 28 mln złotych. Jak kształtują się wydatki, a jak dochody? Jakie zadania będą realizowane w najbliższych miesiącach?

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2023-01-11

Spotkania z satyrykiem, pisarzami czy z wykonawcą muzyki romskiej - to tylko przykłady wydarzeń, jakie w najbliższych dniach odbędą się w Tychach. O szczegółach opowie dzisiejszy Gość Radia Express FM.

Piotr Kochanek - rzecznik Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

2023-01-10

Samorządy z naszego regionu zgłaszają gotowość do akcji Ferie 2023. Aura bardziej wiosenna niż zimowa - więc od 16 stycznia trzeba będzie jakoś zająć czas najmłodszym. Wśród tych miast, które mają już gotowy program działań na czas zimowej przerwy w nauce są Siemianowice Śląskie.