Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Tomasz Wolak - koordynator projektu "Top Talent"

2020-09-17

W Tychach realizowany program skierowany do najzdolniejszych w swoich rocznikach młodych zawodników. Zakłada m.in. dodatkowe zajęcia piłkarskie, opiekę psychologa sportu czy trenera mentalnego. A wszystko po to, by pomóc młodzieżowcom doskonalić indywidualne umiejętności oraz ułatwić im wejście do seniorskiej piłki w GKS Tychy.

Aleksander Wyra - burmistrz Łazisk Górnych

2020-09-16

Łaziska Górne chcą promować najmniej emisyjne formy ogrzewania domów. A to oznacza, że szykują się zmiany w zakresie dofinansowań na wymianę źródeł ciepła. Więcej o tej sprawie, a także m.in. na temat badania starej pogórniczej hałdy, w rozmowie z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Tomasz Bednarek - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

2020-09-15

4800 przejechanych kilometrów, 2100 konsultacji i ponad 200 złożonych wniosków o dofinansowanie - to efekt wakacyjnej podróży Mobilnego Biura programu "Czyste Powietrze". Bus dojechał łącznie do 58 gmin województwa śląskiego. Z naszym gościem będziemy rozmawiać o sukcesie programu "Czyste Powietrze", ale także o modzie na oszczędzanie wody.

mł. asp. Ewa Sikora - z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie

2020-09-14

Mikołowscy policjanci znów dostali zgłoszenie o oszustwie "na fałszywego policjanta". Tym razem ta metoda okazała się, niestety, skuteczna. Ofiarą przestępców padł 78-letni mężczyzna. Co robić, by uchronić się przed oszustami?

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2020-09-11

Na co wydać 5 mln złotych? O tym może zdecydować każdy mieszkaniec Tychów. Wystarczy, że poświęci chwilę na oddanie głosu w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Jest z czego wybierać, bo pod głosowanie trafiło 165 projektów.

Sylwia Jędraszek-Prusko - ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie

2020-09-10

Na Sośniej Górze w Mikołowie, po raz pierwszy w tym roku, zorganizowane zostanie spotkanie informacyjno-edukacyjne spotkanie. Będzie można wziąć udział w seminariach, warsztatach, a także zobaczyć filmy podczas plenerowych seansów.

Szymon Witczak - koordynator Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mikołowie

2020-09-09

Z naszym gościem będziemy rozmawiać o dotychczasowych działaniach młodzieżowych radnych, wymianie doświadczeń z ich odpowiednikami z Tychów i Rybnika oraz o planowanych w najbliższym czasie inicjatywach.

Piotr Adamczyk - z Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

2020-09-08

Śląskie lotnisko w Pyrzowicach podsumowało ruch pasażerski w czasie wakacji. Dane wskazują, że z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, branża lotnicza będzie wychodziła długo i powoli. Jakie były te letnie miesiące? Jakie są perspektywy dla Portu Lotniczego Katowice?

Mariusz Wołosz - prezydent Bytomia i Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca

2020-09-07

Pierwsze szkoły w województwie śląskim już kapitulują przed koronawirusem: kwarantanna dla nauczycieli w jednej z podstawówek w Rudzie Śląskiej, nauka hybrydowa w liceum im. Konopnickiej w Katowicach. Lista z pewnością będzie się wydłużać. Jak na takie okoliczności przygotowane są samorządy w regionie? Sprawdzamy to dzisiaj, na przykładzie dwóch miast.

Wioletta Niziołek-Żądło - z Urzędu Miasta w Katowicach

2020-06-26

Zapomniane i zapuszczone klomby oraz duże, betonowe donice przestaną szpecić miasto, Pomoże w tym akcja "Adoptujcie Donice"! Na czym polega i jak do niej dołączyć?

Krzysztof Trzosek - rzecznik prasowy GKS Tychy

2020-06-25

Ci, którzy byli na ostatnim meczu GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała, już wiedzą. Ci, którzy dopiero planują zasiąść na trybunach Stadionu Miejskiego w Tychach - wiele zasad powinni poznać. Jak wyglądają procedury wejścia na stadion w dniu meczu? Jak bardzo zmienił się w ostatnim czasie sam obiekt przy Edukacji 7?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2020-06-24

25 czerwca wielkie otwarcie Centrum Sportowego Homera ADRENALINA. To obiekt, który ucieszy miłośników ścianek wspinaczkowych i sportów walki. Znajdują się tu także stanowiska komputerowe i inne pomieszczenia, służące spędzaniu wolnego czasu.

Alicja Fober - z Fundacji Ekologicznej "Arka"

2020-06-23

Jak ważne są drzewa - nie tylko w lesie, ale i w centrum miasta - przypominała po raz kolejny Fundacja "Arka". Tym razem rozdając w Katowicach 15 drzew na 15-lecie działalności. A powodów do tego, aby o roli drzew w naszym otoczeniu przypomnieć i podyskutować, jest wiele.

Jacek Kozub - wiceprezes klubu Tychy Falcons

2020-06-22

Dziś sprawdzamy co słychać w tyskiej drużynie futbolu amerykańskiego. Porozmawiamy m.in. o wznowionych treningach oraz o kończącej się budowie boiska do tej wyjątkowej dyscypliny.

Piotr Adamczyk - rzecznik Katowice Airport w Pyrzowicach

2020-06-19

17 czerwca z pyrzowickiego lotniska wystartował pierwszy - po trzy miesięcznej przerwie - samolot z pasażerami, a nie z towarem na pokładzie. Jak wygląda funkcjonowanie portu lotniczego po pandemicznych obostrzeniach i czy odmrożenia uratuje ten rok w lotniczych statystykach?

Agnieszka Lyszczok - dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych

2020-06-18

Tężnia, place zabaw i plenerowe siłownie w Tychach działają już w pełni. Odwiedzając je, należy jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. M.in. o tym rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Michał Pawlak - rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy

2020-06-17

Po kilkumiesięcznej przerwie ponownie otwarty zostanie Wodny Park Tychy. Na jakich zasadach ten obiekt otworzy się dla mieszkańców na nowo?Jakich reguł będą musieli przestrzegać odwiedzający tyski aquapark?

Piotr Kuczera - prezydent Rybnika

2020-06-16

Czy w Rybniku powstanie nowa kopalnia? Miasto zmieniło plan zagospodarowania przestrzennego, blokując powstanie zakładu, bo inwestycje oprotestowali mieszkańcy. Wojewoda śląski wszczął postępowanie nadzorcze w tej sprawie. Z naszym gościem będziemy rozmawiać nie tylko o niechcianej inwestycji. Poruszymy też temat zmian w centrum Rybnika, korzystnych dla pieszych i rowerzystów, a także sprawdzimy, jak samorząd radzi sobie z epidemią koronawirusa.

Joanna Lorenc - dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury

2020-06-15

Rusza nabór wniosków do programu "Ogarniamy Młodych". Mieszkańcy mogą w ramach niego składać swoje pomysły na kulturę w Bieruniu. Będziemy rozmawiać o tym projekcie, a także o bieżącej działalności BOK.

Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny

2020-06-12

Jak z koronawirusem radzą gminy poza Metropolią? Jak odczuwają skutki epidemii gminy żyjące z turystyki? I co pandemia w nich zmieniła? Dzisiaj naszym gościem jest burmistrz Pszczyny.Będziemy rozmawiać o tarczy dla przedsiębiorców ale także o jedynej w Polsce tarczy koronawirusowej dla dzieci.