Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 06:02

Aleksandra Skowronek - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2024-05-24

W Rudzie Śląskiej tworzą nowy Komitet do spraw Rewitalizacji. Miasto ciągle przechodzi zmiany - komitet ma im nadać konkretne kierunki. Pomóc w tym może każdy, bo każdy może członkiem takiego komitetu zostać. Jak to zrobić?

Piotr Kumor - z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

2024-05-23

Na przełomie maja i czerwca odbędzie się Tyski Festiwal Performance - to propozycja dla miłośników sztuki otwartych na niestandardowe formy scenicznej ekspresji. Podczas 13. edycji imprezy nie zabraknie wykładów i dyskusji.

Sabina Gut - z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie

2024-05-22

Rodzinny rajd rowerowy z niespodziankami na trasie, atrakcje z okazji Dnia Dziecka, czy bezpłatne, cykliczne zajęcia adresowane do ludzi w różnym wieku - to niektóre aktywności, które na wszystkich chętnych w najbliższym czasie czekają w obiektach sportowych w Mikołowie.

Tomasz Dzierga - społecznik z Siemianowic Śląskich

2024-05-21

Za kilka dni kolejny raz w trasę wyjedzie Tomasz Dzierga. Do niedawna policjant, a teraz wojskowy, co roku wsiada na rower i wyrusza na długą wyprawę, by zebrać pieniądze na pomoc chorym dzieciom. Akcja "Ja jadę - Ty pomagasz" w tym roku za cel obrała Norwegię i pomoc w rehabilitacji trójki dzieci.

Sabina Grzywok - z Centrum Aktywności w Mikołowie

2024-05-20

W Orzeszu odbędzie się 3. Festiwal Aktywności Senioralnej. Dla tzw. srebrnego pokolenia to okazja do zaprezentowania szerszej publiczności różnych aktywności, pasji i talentów. W trakcie wydarzenia odbędą się również 2. Powiatowe Targi Senioralne. O szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM. Jest nim Sabina Grzywok, główny specjalista do spraw polityki senioralnej powiatu mikołowskiego i wiceprezes Centrum Aktywności w Mikołowie.

Sandra Hajduk - z Urzędu Miasta Katowice

2024-05-17

ITS kontra korki w Katowicach korki. Jak wskazują dane - na drogach stolicy województwa zrobiło się luźniej. Czas przejazdu krótszy o 15% - to pierwszy efekt działania Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS). Komunikaty na specjalnych tablicach centrum miasta wskazują kierowcom, którą drogą najszybciej dotrą do celu, udrażnia korki sterując światłami i przyspiesza funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Piotr Kumor - z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

2024-05-16

Rusza kolejna edycja cyklu zatytułowanego "Kino FreeLove". W tym sezonie zaplanowano 10 seansów w plenerze O szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Joanna Pasierbek-Konieczny - wójt gminy Wyry

2024-05-15

W sobotę, 18 maja, odbędzie się Bitwa Wyrska – Bój o Gostyń. To rekonstrukcja walk z września 1939 roku. To już 17. edycja tego wydarzenia. Będzie dużo o historii, ale pojawią się również współczesne pojazdy wojskowe.

Michał Mendala - z Urzędu Miasta Katowice

2024-05-14

565 wniosków wpłynęło w tym roku do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu Miasta Katowice. Mieszkańcy wykazali się nie tylko dużym zaangażowaniem i kolejny raz pobili rekord liczby złożonych wniosków, ale także popisali się kreatywnością.

Kamil Hajduk - z Tyskiej Galerii Sportu

2024-05-13

Noc Muzeów w Tychach będzie można spędzić m.in. na sportowo. Będą oprowadzania po kilku obiektach w mieście, spotkania z wybitnymi sportowcami oraz test wiedzy na temat lekkiej atletyki. O szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Marcela Grzywacz - rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Pszczynie

2024-05-10

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. To możliwość poznania tego, co pracą ludzkich rąk jest wytwarzane właśnie na tym terenie. Będzie też można obcować z kulturą ludową oraz wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Nocy Muzeów. Jak to będzie wyglądać w skansenie?

Zbigniew Gieleciak - prezes zarządu Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach

2024-05-09

Transformacja energetyczna - to temat, jaki zostanie poruszony na konferencji, która odbędzie się w tyskiej Mediatece. Będzie można poznać różne punkty widzenia: samorządowców, polityków, ekspertów czy przedsiębiorców.

Joanna Pasierbek-Konieczny - wójt gminy Wyry

2024-05-08

Zamknięcia leśnego odcinka drogi wojewódzkiej numer 928 - pomiędzy Gostynią, a Kobiórem - na razie nie będzie. Nie oznacza to jednak pełnego sukcesu, bo celem mieszkańców i lokalnych urzędników jest to, żeby całkowicie odejść od tego pomysłu.

Barbara Klajmon - kurator wystawy "Pamiątka Pierwszej Komunii"

2024-05-07

To ekspozycja, którą powinni zobaczyć i rodzice, i dzieci. W chorzowskim skansenie, czyli w Muzeum - Górnośląskim Parku Etnograficznym, można obejrzeć wystawę zatytułowaną "Pamiątka Pierwszej Komunii". Jak bardzo różni się ta uroczystość od tej, w której uczestniczyli nasi przodkowie?

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2024-05-06

Już niedługo wystartuje Tydzień Bibliotek. To cykl różnych wydarzeń, promujących czytelnictwo. Jak to będzie wyglądać w Tychach?

Maciej Gramatyka - prezydent Tychów

2024-05-02

Na początku przyszłego tygodnia Maciej Gramatyka złoży ślubowanie i już oficjalnie zostanie Prezydentem Miasta Tychy. W drugiej turze wyborów samorządowych zagłosowało na niego 58,64 procent wyborców. W audycji Gość Radia Express FM porozmawiamy m.in. o priorytetach dotyczących rozwoju miasta w najbliższych latach.

Michał Pierończyk - prezydent Rudy Śląskiej

2024-04-30

Dokończenie budowy trasy N-S, zamiana Wielkiego Pieca Huty Pokój w wielkie centrum turystyki poprzemysłowej, ale także stworzenie koalicji w radzie miejskiej. To tylko niektóre z zadań, jakie stawia przed sobą nowo wybrany prezydent Rudy Śląskiej. Co jest jeszcze w planach kolejnej, tym razem 5-letniej kadencji?

Joanna Pasierbek-Konieczny - wójt gminy Wyry

2024-04-29

W wyborach samorządowych nie miała konkurentów. Głos na TAK oddało na nią blisko 80 procent mieszkańców, którzy poszli do urn. O kim mowa? O nowej wójt gminie Wyry, z którą będziemy rozmawiać m.in. o priorytetach na najbliższe miesiące i lata.

Michał Mendala - z Urzędu Miasta Katowice

2024-04-26

Katowice będą miały dwa nowe parki. Jeden powstaje na styku dzielnic Bogucice i Dąbrówka Mała, Drugi ma cieszyć spacerami mieszkańców Kostuchny. Oba będą wkrótce gotowe. To kolejne zielone miejsca, rewitalizowane i tworzone w ramach parkowej ofensywy Katowic, wartej ponad 40 milionów.

podinspektor Krzysztof Stankiewicz - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji

2024-04-25

Finał najstarszego policyjnego konkursu odbędzie się w Tychach. Funkcjonariusze drogówki z całego województwa śląskiego będą ze sobą rywalizować - zarówno w konkurencjach praktycznych, jak i podczas testu wiedzy teoretycznej.