Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Agnieszka Szymula - dyrektor Muzeum Miejskiego w Bieruniu w Organizacji

2019-01-16

Przyglądamy się tworzeniu muzeum w Bieruniu. Formalnie ta placówka już działa. A mieszkańcy mogą się z nią dzielić zarówno eksponatami, jak i wspomnieniami.

Kamila Rożnowska - z Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii

2019-01-15

Wiecie jaki to kolor fuksjowy? To taki, w barwach którego pasażerów na terenie 41 miast i gmin będzie wozić Zarząd Transportu Metropolitalnego. Co już się zmieniło, a co jeszcze zmieni się w miejskim transporcie w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii?

Sebastian Macioł - zastępca burmistrza Bierunia

2019-01-14

Jakie są plany Bierunia, dotyczące budowy centrum przesiadkowego? Jak miasto ocenia szanse na zdobycie dofinansowania do budowy ścieżki rowerowej, prowadzącej do Tychów? M.in. te kwestie poruszymy w rozmowie z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Aleksander Wyra - burmistrz Łazisk Górnych

2019-01-11

Jak zmienią się biblioteka czy ośrodek zdrowia w Łaziskach Górnych?Jak dużym wyzwaniem będzie w tym roku oświata? Co z opłatami za odpady? M.in. te kwestie poruszymy w rozmowie z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Stanisław Piechula - burmistrz Mikołowa

2019-01-10

Co będzie się działo w 2019 roku w Mikołowie? Jakie inwestycje drogowe są planowane? Na jakim etapie jest budowa centrum przesiadkowego? Co z tzw. przedszkolem azbestowym? M.in. o to pytamy dzisiejszego Gościa Radia Express FM.

Mirosław Blaski - burmistrz Orzesza

2019-01-09

Z naszym dzisiejszym gościem będziemy rozmawiać o budowie oczyszczalni ścieków, o planach dotyczących bezpłatnej komunikacji na terenie miasta czy budzącej zainteresowanie mieszkańców wycince, prowadzonej tuż przy budynku Urzędu Miasta.

Piotr Janik - naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-01-08

Zabytkowa stacja kolejowa w Rudzie Śląskiej przeszła już kompleksowy remont i służy pasażerom. Za kilka miesięcy dworzec w Chebziu będzie też służyć czytelnikom. Na warty ponad 8 mln zł projekt „Stacja Biblioteka” miasto pozyskało 95% dofinansowania.

Dariusz Greiner - z tyskiego sztabu WOŚP

2019-01-07

Przed nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka prowadzona będzie na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Co w związku z niedzielą imprezą (13 stycznia) przygotowały Tychy?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2019-01-04

Inwestycje dla miłośników jazdy na rowerze i innych aktywności, a także budowa Centrum Przesiadkowego. To tylko nieliczne plany Bierunia na najbliższe miesiące nowego, 2019 roku. O szczegóły pytamy dzisiejszego Gościa Radia Express FM.

Krzysztof Mejer - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2019-01-03

Miasto oplotła sieć czujników mierzących skład powietrza - w tym pyłów zawieszonych. Odczyty można śledzić w internecie, ale system wkrótce zostanie unowocześniony. Nasz dzisiejszy gość nie do końca jest zadowolony z obecnej funkcjonalności sieci czujników. Dlaczego? O to pytał Wojtek Żegolewski.

Ewa Grudniok - rzecznik Urzędu Miasta Tychy

2019-01-02

Zima, sezon grzewczy - to czas, kiedy walka ze smogiem znowu jest wyzwaniem dla naszego regionu. Jak radzą sobie z tym Tychy?

Maciej Stachura - naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

2018-12-28

Katowice podsumowały tegoroczny, wydłużony sezon rowerowy. Z miejskich jednośladów można tu było korzystać od początku kwietnia aż do połowy grudnia. Jak często wypożyczali je mieszkańcy? Jak system ma wyglądać w kolejnym sezonie? I co z inwestycjami w kolejne ścieżki rowerowe?

Piotr Kochanek - rzecznik Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

2018-12-27

Ten plac nie był ozdobą miasta, służył jako dziki parking. Teraz znalazł się inwestor, który na tej działce zbuduje niewielkie centrum handlowo-usługowe. Jak będzie wyglądać inwestycja przy ul. Śląskiej?

Ewa Grudniok - rzecznik Urzędu Miasta Tychy

2018-12-21

Tychy są w województwie śląskim liderem w zatrudnianiu osób skazanych W ciągu roku w taki sposób karę odpracowuje w mieście kilkaset osób, w ponad dwudziestu podmiotach - od tych zajmujących się sprzątaniem miasta, po instytucje kultury, czy przedszkola.

Piotr Kochanek - rzecznik Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

2018-12-20

W tym wyjątkowym dniu nikt nie powinien być sam - mówią organizatorzy największej w województwie śląskim Wigilii dla Samotnych. Zostanie zorganizowana w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Uczestników dowiozą specjalne autobusy. Wciąż potrzebni są darczyńcy i wolontariusze.

Ewa Lipka - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice

2018-12-19

Na ul. Stawowej w Katowicach - świadomie bądź nie - przez ostatnie miesiące piesi... testowali płyty granitowe. Niewielki fragment płytek innych, niż wszystkie, był sprawdzany pod kątem kolejnych inwestycji, związanych z modernizacją śródmieścia. W ten sposób, zadecydowano m.in. o nawierzchni ul. Dworcowej, która wkrótce zostanie wyremontowana i stanie się deptakiem.

Karolina Skórka - z Urzędu Miasta w Chorzowie

2018-12-18

Chorzów uzdrowiskiem? Tak było 100 lat temu, kiedy pod miastem odkryto nie tylko węgiel, ale i źródła siarczkowych wód. Teraz w samym centrum Chorzowa stanie tężnia. Mieszkańcy zgłosili taki pomysł w ramach budżetu obywatelskiego.

Mateusz Handel - zastępca burmistrza Mikołowa

2018-12-17

Zaglądamy do Mikołowa, a konkretnie do dzielnicy Reta. Tu zakończyła się duża inwestycja - przebudowa ul. Dzieńdziela. W pamięci mieszkańców i okolicznych kierowców zapisze się z powodu kłopotów, jakie sprawiły odkryte tu niewybuchy. Mimo tej niespodziewanej akcji saperów, najważniejsze prace zostały wykonane jeszcze przed zimą.

Ewa Lipka - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice

2018-12-14

Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach dobiega końca. A my przyglądamy się lokalnym działaniom na rzecz poprawy klimatu. I pytamy o to, jak o lepszą jakość powietrza walczy miasto. Na jakie dotacje mogą liczyć mieszkańcy? Kto może z nich skorzystać? I ile Katowice wydają na walkę ze smogiem?

Piotr Kochanek - rzecznik Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

2018-12-13

Przedstawiciele kilkudziesięciu polskich miast podpisali tzw. Deklarację Katowicką. Potwierdzili tym samym chęć współpracy na rzecz czystości powietrza i przeciwdziałania zmianom klimatu w ramach dużej, międzynarodowej platformy. Sieć wspiera ośrodki miejskie w kreowaniu ekologicznych inicjatyw. Jakie plany mają Siemianowice Śląskie?