Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Michał Pawlak - rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy

2021-03-01

Jak w dobie pandemii działa Wodny Park Tychy? Obiekt otworzył koleją strefę - korzystają z niej m.in. uczniowie miejscowych szkół, którzy po kilkumiesięcznej przerwie wreszcie znów mogą się tu uczyć pływać.

Piotr Adamczyk - rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

2021-02-26

W Porcie Lotniczym Katowice zazieleniła się nie tylko trawa, ale i niektóre statystyki. Na Śląsku przybywa połączeń, mimo wciąż trwającego kryzysu w branży, spowodowanego koronawirusem. Z Pyrzowic można już polecieć na Dominikanę, do Meksyku i na Wyspy Zielonego Przylądka. Ale na tym nowości nie koniec, bo do gry wchodzą nowe linie lotnicze.

Tomasz Wolak - koordynator projektu "Top Talent"

2021-02-25

Lada dzień ruszą pierwsze w tym roku treningi w ramach projektu "Top talent". To program skierowany do najzdolniejszych w swoich rocznikach młodych zawodników - z Tychów i okolic. Zakłada m.in. dodatkowe zajęcia piłkarskie, opiekę psychologa sportu czy trenera mentalnego. A wszystko po to, by pomóc młodzieżowcom doskonalić indywidualne umiejętności oraz zaadaptować ich w wejście do seniorskiej piłki w GKS-ie Tychy.

mł. asp. Ewa Sikora - z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie

2021-02-24

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To szansa na uzyskanie darmowej porady prawnej z różnych instytucji. Do akcji przyłączyła się m.in. Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie.

Anna Szymańska - kierownik Klubu Integracji Społecznej MOPS w Rudzie Śląskiej

2021-02-23

W Rudzie Śląskiej ruszyła realizacja prac społecznie użytecznych. W tym roku będą one prowadzone m.in. w placówkach publicznych, parkach, czy na nieużytkach. Weźmie w nich udział 67 osób.

Agnieszka Kijas - tyski krytyk sztuki

2021-02-22

Do tyskiej biblioteki wracają popularne cykle spotkań. Wśród nich - "Czwartki z paletą". Jakiemu artyście będzie poświęcone najbliższe spotkanie?

Grzegorz Kwitek - członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

2021-02-19

Połowa kwietnia, to wstępny, ale niemal już pewny termin wprowadzenia nowej taryfy przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Dlaczego w Metropolii zdrożeją bilety? Jaka będzie skala wzrostu cen? Jakie czekają nas zmiany w połączeniach?

Artur Derbin - trener piłkarskiego zespołu GKS Tychy

2021-02-18

Tyska drużyna już w najbliższą sobotę rozpoczną pierwszoligową wiosnę. Trójkolorowi rozgrywki zainaugurują zaległym spotkaniem 17. kolejki Fortuna Pierwszej Ligi z ŁKS Łódź. Zarówno o tym meczu, jak i o zimowym okresie przygotowawczym rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2021-02-17

Uczniowie tyskich szkół ponadpodstawowych mogą zgłaszać swoje projekty do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. O szczegółach opowie dzisiejszy Gość Radia Express FM.

Krzysztof Mejer - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2021-02-16

Aż 9 ofert zostało złożonych w przetargu na budowę kolejnego odcinka trasy N-S, który ma przebiegać od ul. Kokota w kierunku autostrady A4. Rozstrzał cenowy w ofertach ogromny, ale tym razem nie cena będzie decydującym kryterium. Przynajmniej nie cena z oferty, bo to nie koniec przetargu. Ruda Śląska chce zrobić coś, czego jeszcze przy tego typu inwestycjach nie próbowała.

Michał Łyczak - rzecznik Urzędu Miasta Katowice

2021-02-15

Katowicki magistrat podpisał umowę na wykonanie przebudowy stanicy żeglarskiej. Mowa o obiekcie zlokalizowanym nad największym katowickim stawem - Morawa.

Aleksandra Piecko - naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ruda Śląska

2021-02-12

1 marca w Rudzie Śląskiej ruszy rekrutacja do przedszkoli. Na złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do placówki rodzice mają czas do 15 marca. O wiele mniej czasu mają i o wiele wcześniej wnioski muszą złożyć ci rodzice, którzy swoim dzieciom opiekę przedłużają. Do tego wszystkiego dochodzą punkty jakie rodzicom przyznają urzędnicy, a jest jeszcze kwestia tego jak i do jakiego przedszkola wniosek składać. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2021-02-11

W Tychach ruszył prawdziwy kulturalny eksperyment - w sklepowych witrynach centrum handlowego co tydzień będą się pojawiać tyscy artyści. To pierwsze takie przedsięwzięcie na Śląsku i jednocześnie sposób na wsparcie lokalnej kultury oraz promowanie działalności instytucji kultury.

Anna Stemplewska - naczelnik Wydziału Spraw Lokalowych UM Ruda Śląska

2021-02-09

Ponad 2 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Rudy Śląskiej na wsparcie inwestycji ekologicznych. Pieniądze te pozwolą na termomodernizację oraz podłączenie do sieci ciepłowniczej kolejnych budynków wielorodzinnych z miejskiego zasobu. Ale to nie wszystko: co na ten i na przyszły rok miasto szykuje w kwestii ograniczania smogu? Jakie plany i jakie środki ma Ruda Śląska w kwestii zwalczania niskiej emisji?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2021-02-08

Kilka drogowych inwestycji, przebudowa dworca kolejowego, termomodernizacje czy budowa nowego skrzydła szkoły - to przykładowe inwestycje, które na ten rok są zaplanowane w Bieruniu. O szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Urszula Koszutska - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu

2021-02-05

W Zabrzu rusza innowacyjny w skali regionu projekt społeczny, który ma nie tyle odciągnąć dzieciaki od ekranów, co nauczyć ich mądrze i odpowiedzialnie z nich korzystać. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu rozpoczyna kampanię edukacyjną pod hasłem „Mniej ekranu - więcej dziecka”.

Michał Pawlak - rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy

2021-02-04

Aquapark w Tychach poinformował o planowanym otwarciu jednej ze swoich stref. O jaką część tego obiektu chodzi i w jaki sposób będzie można tam zadbać o kondycję fizyczną?

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2021-02-03

W Tychach wystartowała 8. edycja Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 5 mln złotych. Kto i na jakich zasadach może składać wnioski?

Piotr Janik - naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska

2021-02-02

Koniec wieńczy dzieło. Ponad milion złotych kosztowało zagospodarowanie terenu przed Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. W miejscu, gdzie do tej pory parkowały samochody, powstała przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. W ramach inwestycji przebudowany został także ciąg pieszy wzdłuż ul. Niedurnego od skrzyżowania z ul. Markowej do skrzyżowania z ul. Hallera. Czym jeszcze można nacieszyć oko, wjeżdżając do centrum Rudy Śląskiej?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2021-02-01

29 wniosków o dofinansowanie ze środków zewnętrznych w minionym roku złożyła gmina Bieruń. Ostatecznie z dotacji udało się sfinansować 20 projektów, a 6 z nich będzie realizowanych jako zadania wieloletnie w roku bieżącym. O szczegółach w rozmowie z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.