Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Kamil Nowak - z Urzędu Miasta Chorzów

2019-10-17

Kiedy startowali - przejazdów było 6 tys. W tym, pełnym sezonie w chorzowskim systemie roweru miejskiego "Kajteroz" jednoślady ze stacji wypożyczeń pobierano aż 260 tys. razy, a w systemie zalogowało się ponad 24 tys. użytkowników! Chorzów sukcesem się chwali, ale na laurach osiąść nie zamierza i na rower miejski chce postawić jeszcze mocniej.

Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny

2019-10-16

Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących budowy nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wiadomo, że w nowym obiekcie powstanie sala na pół tysiąca osób. Do miasta wróci też kino. Co jeszcze znajdzie się w nowym budynku? I gdzie on powstanie?

dr Tomasz Słupik - politolog z Uniwersytetu Śląskiego

2019-10-15

Wybraliśmy parlamentarzystów na kolejną kadencję, bijąc przy okazji rekord frekwencji. Prawo i Sprawiedliwość ma samodzielną większość w Sejmie i problemy z przejęciem kontroli nad Senatem. W woj. śląskim wybraliśmy 55 posłów i 13 senatorów. Co wyniki wyborów do parlamentu mówią nam o obecnym układzie sił i scenariuszach na przyszłoroczne wybory prezydenckie?

Marcela Grzywacz - rzeczniczka powiatu pszczyńskiego

2019-10-14

Trwają ostatnie odbiory techniczne centrum przesiadkowego w Pszczynie. Obiekt jest już niemal gotowy. Wkrótce powinno się odbyć jego otwarcie. Co się składa na tę inwestycję? Kiedy będzie można już w pełni z niej korzystać?

Ewa Grudniok - rzecznik Urzędu Miasta Tychy

2019-10-11

W całej Polsce coraz mniej osób decyduje się by zostać zawodową rodziną zastępczą. Do tego, żeby się na taki krok zdecydować, zachęca m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach. Jak wygląda proces rekrutacji? Z czym to się wiąże?

dr Tomasz Słupik - politolog z Uniwersytetu Śląskiego

2019-10-10

Kampania wyborcza na finiszu. W niedzielę, 13 października odbędą się wybory parlamentarne, które według sondaży wygra Prawo i Sprawiedliwość. Czy jest szansa na jakąś polityczną woltę? Czy frekwencja może być rekordowa? Która partia przekona najwięcej osób niezdecydowanych?

Estera Arzogin - liderka Szlachetnej Paczki

2019-10-09

Na teren powiatu bieruńsko-lędzińskiego - po przerwie - wraca akcja Szlachetna Paczka. Potrzebni są wolontariusze, potrzebne są także zgłoszenia do rodzin, które czekają na konkretną, skierowaną do nich pomoc.

Patrycja Reguła-Mańka - z MCK w Rudzie Śląskiej

2019-10-08

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty postanowiło wyjątkowo uczcić urodziny Rudy Śląskiej. Wystawiło sztukę w reżyserii Zbigniewa Stryja, a opowiadającą perypetie Gity, która sama nie wie, czy kocha śląskiego karlusa, czy może absztyfikanta z Łodzi. "Gita Story" to już hit, a wkrótce będzie wędrować po regionie.

Barbara Prasoł - wójt gminy Wyry

2019-10-07

Dziś będziemy rozmawiać o inwestycjach: o budowie kanalizacji sanitarnej w Gostyni oraz sali gimnastycznej w Wyrach.

Marcin Gołka - organizator Wielkiej Muzycznej Pomocy

2019-10-04

W tyskiej Mediatece szykuje się kolejna edycja Wielkiej Muzycznej Pomocy. Tym razem celem będzie zbiórka pieniędzy na rzecz chorej 3-letniej dziewczynki z Tychów. Potrzebne są środki na jej leczenie i rehabilitację.

Michał Pierończyk - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2019-10-03

Miasto chce odzyskać zaległe opłaty i wyciąga rękę do dłużników. W Rudzie Śląskiej zaległości czynszowe można odpracować. Kolejna propozycja, to częściowa abolicja. W jaki sposób ma ona działać?

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2019-10-02

Za kilka dni startują 14. Tyskie Dni Literatury. W programie imprezy znalazło się mnóstwo spotkań, adresowanych zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych. Mediatekę odwiedzą m.in. Krzysztof Tyniec, Jacek Wójcicki i Jakub Żulczyk. Odbędzie się także wystawa książek w nietypowym wydaniu - znajdą się na niej m.in. te miniaturowe.

Kazimierz Nóżka - z Nadleśnictwa Baligród

2019-10-01

Czy leśnik może być gwiazdą internetu? Czy film na którym niedźwiedź nie chce spać może być viralem? I czy Bieszczady to nadal samotnia dla szukających ukojenia od miejskiego chaosu? Na te i na wiele innych pytań odpowie leśniczy, który porzucił na chwilę swoje ukochane Bieszczady by odwiedzić Katowice i spotkać się z czytelnikami.

Ewa Dziekońska - prezes tyskiego koła Polskiego Klubu Ekologicznego.

2019-09-30

To będzie już 18. "Eko-kiermasz dla zdrowia". W programie mnóstwo różnych wydarzeń - m.in. prelekcji, spotkań z ekspertami, konsultacji medycznych. Znajdzie się coś dla miłośników miodu, wielu ekologicznych rozwiązań oraz tych, którzy po prostu chcieliby zadbać o własne zdrowie.

Barbara Prasoł - wójt gminy Wyry

2019-09-27

W Gostyni i w Wyrach odbędą się warsztaty tematyczne, organizowane dla mieszkańców, w ramach konsultacji społecznych. Będą dotyczyć m.in. budowy Kanału Śląskiego, infrastruktury pieszo-rowerowej oraz zagospodarowania dawnego Domu Kultury w Wyrach.

Michał Pierończyk - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2019-09-26

Jest już pumptrack, boisko, powstaje kort tenisowy i rolkowisko, a teraz miasto rusza z kolejną inwestycję. Park Strzelnica w Rudzie Śląskiej to będzie miejsce wypoczynku i rekreacji, przeciągające miłośników różnych aktywności.

Agnieszka Wróbel - z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie

2019-09-25

MBP w Mikołowie zbiera... stare kalendarze. Zarówno te książkowe, ścienne czy biurkowe. Skąd taka akcja? Do czego kalendarze są wykorzystywane?

Piotr Adamczyk - rzecznik Katowice Airport

2019-09-24

Zamiast 120 miejsc parkingowych - techniczne zaplecze budowy. Zamiast wejść od strony parkingu - przejście przez Terminal A. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach modernizuje Terminal B. Z czym to się wiąże i co zyskają pasażerowie?

Mateusz Handel - zastępca burmistrza Mikołowa

2019-09-23

Dziś z naszym gościem porozmawiamy m.in. o 3-milionowej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, którą zdobyło miasto, a także o przygotowaniach do utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy.

Agnieszka Kijas - tyska artystka

2019-09-20

Po wakacyjnej przerwie do Mediateki w Tychach wracają "Czwartki z paletą". To cykl spotkań, adresowanych do miłośników sztuki. Czemu będzie poświęcone to najbliższe?