Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 06:02

Piotr Kumor - z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

2023-06-01

Czas na 12. edycję Tyskiego Festiwalu Performance. Artyści z Polski i zagranicy wystąpią w kilku punktach miasta. Imprezie tradycyjnie będą towarzyszyć m.in. tematyczne wykłady.

Aleksandra Matuszczyk - dyrektorka Muzeum Miejskiego w Tychach

2023-05-31

Czas na finał 7. edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie "Silesia Incognita". Weźmie w nim udział kilkadziesiąt osób. To uczniowie z różnych części województwa śląskiego. Najlepsi wygrają wycieczkę do Parlamentu Europejskiego.

porucznik Rafał Słonina - z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach

2023-05-30

Trwa kwalifikacja wojskowa. Przed komisję lekarską wzywani są mężczyźni urodzeni w 2004 roku, a także osoby urodzone w latach 1999-2003, którym nie nadano kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz wszyscy, którzy w latach 2021 i 2022 zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia.

Krzysztof Trzosek - rzecznik prasowy GKS Tychy

2023-05-29

Hokeiści GKS-u Tychy wrócili do treningów. Na razie w okrojonym składzie przygotowują się do nowego sezonu. Kogo brakuje? Jak długo potrwają zajęcia na sucho? Kiedy wyjadą na lód?

Piotr Kumor - z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

2023-05-26

Po zimowej przerwie do Tychów wraca kino plenerowe. Konkretnie: chodzi o pokazy filmowe, wyświetlane po zachodzie słońca. O szczegółach rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Bartosz Koma i Arkadiusz Moskwa - ze stowarzyszenia Rudzko Rajza

2023-05-25

Pod patronatem Radia Express FM w Świętochłowicach odbędzie się święto miłośników prawdziwej, starej motoryzacji. W sobotę, 27 maja, odbędzie się Motoryzacyjny Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Rudzko Rajza w partnerstwie z Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Tego dnia od godz. 14.00 mnóstwo atrakcji będzie czekało na małych i dużych w ogrodach Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie.

Mateusz Faruga - prezes OSP Góra

2023-05-24

Strażacy-ochotnicy z Góry koło Pszczyny będą świętować przekazanie nowego samochodu. To pojazd ratowniczy, przygotowany specjalnie dla nich. Mieszkańcy będą mogli go zobaczyć podczas imprezy, jaka szykuje się w najbliższy weekend.

Tomasz Bednarek - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

2023-05-23

Gmina najbardziej przyjazna czystemu powietrzu to w tym roku Opatów. Najlepsza ekologiczna inwestycja przeprowadzona została w Pyrzowicach, a najlepszą osobowością ekologiczną został prezes fundacji Zaangażowani PL. To tylko niektóre rozstrzygnięcia tegorocznej edycji Zielonych Czeków. Podczas gali na Stadionie Śląskim wręczono najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne w naszym regionie.

Damian Cieszewski - wicestarosta pszczyński

2023-05-22

Na pszczyńskim rynku będzie można posmakować cennych lokalnie produktów - takich, które otrzymały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Wszystko w ramach festiwalu, będącego jednocześnie weekendem kultury ludowej.

Michał Mendala - z Urzędu Miasta Katowice

2023-05-19

Wyniki przeszły oczekiwania organizatorów. Prawie pół tysiąca wniosków zgłoszono do Katowickiego Budżetu Obywatelskiego oraz do Zielonego Budżetu. Mieszkańcy nie tylko dopisali z frekwencją przy składaniu wniosków - ale i z pomysłowością. Na co będzie można głosować już we wrześniu?

porucznik Rafał Słonina - z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach

2023-05-18

Ruszają bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. To okazja do nauki technik, które mogą się przydać w niebezpiecznych sytuacjach. Instruktorami będą doświadczeni żołnierze. W naszym regionie inauguracja akcji odbędzie się w Mikołowie.

Kamil Hajduk - z Tyskiej Galerii Sportu

2023-05-17

Tyszanin, którego pasją są ekstremalne zimowe wyprawy motocyklowe, będzie najbliższym gościem Tyskiej Galerii Sportu. Będzie okazja nie tylko do rozmowy, ale I do prezentacji fotografii oraz filmów z wypraw, a także... motocykla i sprzętu, który jest wykorzystywany w tych niekonwencjonalnych podróżach.

Tomasz Dzierga - społecznik z Siemianowic Śląskich

2023-05-16

Przed nami trzeci już odsłona niezwykłej akcji charytatywnej. Od trzech lat Tomasz Dzierga wsiada na rower i podróżuje po Europie, by zbierając środki - pomagać chorym dzieciom. Kolejna akcja "Ja jadę, Ty pomagasz" rozpocznie się w najbliższy czwartek w Siemianowicach Śląskich. Towarzyszyć jej będzie specjalny festyn!

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2023-05-15

Bieruń ogłosił listę zadań, które zostaną zrealizowane w ramach kolejnej edycji Zielonego Budżetu. Jakie pomysły zostały zakwalifikowane? Ile pieniędzy zostanie na to wydane? Co spowodowało, że akurat te projekty zyskały aprobatę komisji?

Mirosław Duży - starosta mikołowski

2023-05-12

Nie wiadomo wciąż kiedy ruszą wysiedlenia, związane z budową linii kolejowej CPK. Inwestycja będzie miała bardzo duże konsekwencje dla wielu mieszkańców powiatu mikołowskiego. Tu może być koniecznych aż 500 wyburzeń. Mieszkańcy wielokrotnie już protestowali i zapowiadają kolejne akcje. Czy protesty mogą coś zmienić? A może po CPK zostaną tylko plany?

Piotr Kumor - z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

2023-05-11

Rekordowa liczba zespołów zgłosiła się do przeglądu kapel pod nazwą "Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień" . Z grona 17 wyłoniono 5, które na żywo zaprezentują się przed publicznością oraz jury.

Jarosław Zadylak - koordynator Akademii Piłkarskiej GKS Tychy

2023-05-10

Ruszyły tzw. treningi naborowe do drużyn młodzieżowych GKS-u Tychy. Tym razem zaproszeni są zawodnicy z rocznika 2016. Pierwsze zajęcia odbyły się 8 maja. Do tego, żeby wziąć udział w kolejnych, zaprasza dzisiejszy Gość Radia Express FM.

Sandra Hajduk - z Urzędu Miasta Katowice

2023-05-09

Wysoki wkład własny, drogi kredyt i jeszcze droższe mieszkania - to spowodowało, że znowu wydłużają się kolejki po lokale od miast. W Katowicach coraz większym zainteresowaniem cieszy się program "Mieszkanie za remont", gdzie mamy szansę na gminne lokum, pod warunkiem zrobienia w nim kapitalnego remontu. Miasto właśnie wystawiło ponad 40 takich lokali.

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2023-05-08

Od 8 do 15 maja potrwa Tydzień Bibliotek. To czas promowania czytelnictwa, kumulacji wielu spotkań, warsztatów oraz innego typu atrakcji. Jak to będzie wyglądało w Tychach?

Michał Bugiel - z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

2023-05-05

Nawet 58 tysięcy złotych może wynieść dotacja dla osób, które chcą zainwestować w zieloną energię i przysłużyć się środowisku. W woj. śląskim ruszyło składanie wniosków do piątej już odsłony programu "Mój Prąd". Tym razem można wnioskować również o pompy ciepła. Ale to nie jedyna nowość.