Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Krzysztof Trzosek - rzecznik prasowy spółki Tyski Sport

2018-11-20

Dziś na sportowo: porozmawiamy m.in. o finałowym turnieju Pucharu Polski, który po dziewięciu latach wraca do Tychów, a także o podwójnych derbach, które szykują się już w ten weekend.

Agnieszka Kijas - z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach

2018-11-19

Zakończyła się trwająca od stycznia rozbudowa ul. Obywatelskiej w Tychach. Prace prowadzone były na blisko 1,5-kilometrowym fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską, a Browarową. Poprawił się tu komfort jazdy, ale przede wszystkim jest bezpieczniej.

Marcin Stokłosa - z Wydziału Inwestycji, Utrzymania Infrastruktury i Usług Komunalnych w Mikołowie

2018-11-16

Przyglądamy się drogowym remontom w Mikołowie. Największe są prowadzone na ulicach: Dzieńdziela i Kosów. W tym drugim przypadku do pracy niespodziewanie musiała dołączyć gazownia. O szczegółach rozmawialiśmy z naczelnikiem Wydziału Inwestycji, Utrzymania Infrastruktury i Usług Komunalnych Urzędu Miasta w Mikołowie.

Joanna Podzimska - Miejski Rzeczniczk Konsumentów w Chorzowie

2018-11-15

Dzień dobry, jestem z administracji/spółdzielni/gazowni, trzeba jak najszybciej wymienić piecyk gazowy! W Chorzowie pojawili się naciągacze. Kto da im się omamić, kupi niepotrzebne urządzenie za wygórowaną cenę.

Zbigniew Engiel - organizator rybnickiej odsłony konkursu dla programistów

2018-11-14

Rywalizacja będzie prawdziwie globalna: od Barcelony po Wiedeń, od Pretorii po Pilzno. To już 29. edycja międzynarodowego konkursu dla programistów. Jedynym miastem w woj. śląskim, jakie weźmie udział w tym przedsięwzięciu, jest Rybnik. Organizatorzy czekają na chętnych.

dr Grzegorz Hańderek - prorektor ASP do spraw kształcenia i studentów

2018-11-13

Akademia Młodego Wieku - to cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci i rodziców przygotowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Co przygotowała uczelnia?

Waldemar Socha - prezydent Żor

2018-11-09

Dziś kolejne powyborcze spotkanie. Gościem Radia Express FM jest Waldemar Socha, którego mieszkańcy ponownie wybrali na prezydenta miasta. W drugiej turze zdobył 54,98 proc. głosów. Będziemy pytać m.in. o plany na najbliższe 5 lat.

Agnieszka Batóg - koordynatorka projektu "Istota Gieshe"

2018-11-08

Rusza w sobotę i potrwa do niedzieli - to będzie druga edycja jednego z bardziej nietypowych festiwali, pod nazwą "Istota Gieshe". Imprezy będą odbywać się w kilku miejscach: od Nikiszowca, przez Giszowiec, chorzowski Szyb Prezydent, Walcownię w Szopieniach, po Park Tradycji w Siemianowicach.

Agnieszka Kijas - koordynatorka akcji "19 DNI" w Tychach

2018-11-07

Przyglądamy się międzynarodowej kampanii, do której dołączyły m.in. Tychy. Jej hasło to "19 DNI przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W programie znalazło się wiele różnych wydarzeń, spektakli teatralnych, spotkań czy pogadanek.

Eugeniusz Malinowski - z Urzędu Miasta Ruda Śląska

2018-11-06

W ubiegłym roku chętnych było tylu, że trzeba było zorganizować losowanie. Ruszył nabór wniosków na dopłaty do eko-instalacji w Rudzie Śląskiej. Właściciele domów jednorodzinnych, mogą zyskać dopłatę do solarów czy fotowoltaiki nawet rzędu 85 procent. Jakie trzeba spełnić warunki, żeby móc się o nie ubiegać? O to pytamy zastępcę naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa w rudzkim magistracie

Barbara Prasoł - wójt gminy Wyry

2018-11-05

To będzie moja ostatnia kadencja - zapowiada Barbara Prasoł. Pani wójt wygrała tegoroczne wybory już w pierwszej turze, zdobywając poparcie ponad 54 proc. głosujących. Zapytamy ją m.in. o inwestycje planowane na najbliższe 5 lat.

Piotr Kuczera - prezydent Rybnika

2018-11-02

Na 92.3 FM analizujemy wyniki tegorocznych wyborów samorządowych. Już w pierwszej turze rozstrzygnęły się one w Rybniku. Wygrał urzędujący prezydent Piotr Kuczera, który pokonał pięciu kontrkandydatów, uzyskując w poparcie ponad 61 proc.

Ewa Wyciślik - z Urzędu Miasta Ruda Śląska

2018-10-31

Dziki coraz częściej wchodzą na posesje i osiedla. W Rudzie Ślaskiej rusza kolejna akcja informacyjno-edukacyjna. Mieszkańcy dostaną przydatne informacje, co robić, jeśli napotkają dzika, i czego nie robić, by nie wabić zwierząt do ludzkich siedzib. O szczegółach rozmawiamy z naszym gościem - Ewą Wyciślik, naczelniczką Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa w rudzkim magistracie.

Dawid Kostempski - prezydent Świętochłowic

2018-10-30

Koniec smrodu. Staw Kalina, zdegradowany ekologicznie zbiornik, który od lat zatruwa życie mieszkańcom okolicznych osiedli w Świętochłowicach, zostanie oczyszczony. To nie będzie jednak pierwsza próba jego rekultywacji. Czy tym razem się uda?

Aleksander Wyra - burmistrz Łazisk Górnych

2018-10-29

W naszym podsumowaniu ostatnich wyborów samorządowych, tym razem zaglądamy do Łazisk Górnych. Tu, urzędujący burmistrz, Aleksander Wyra, wyraźnie pokonał swojego jedynego konkurenta. Uzyskał niemal 79 proc. poparcia. Jakie ma plany na najbliższą kadencję?

Mirosław Blaski - burmistrz Orzesza

2018-10-26

Orzesze to kolejne miasto w naszym regionie, w którym wybory samorządowe zakończyły się już w pierwszej turze. Tu wygrał urzędujący burmistrz, Mirosław Blaski. Poparło go prawie 69 proc. wyborców. Jakie cele stawia sobie na najbliższe 5 lat? Jakie zmiany zamierza wprowadzić?

Michał Pierończyk - wiceprezydent Rudy Śląskiej

2018-10-25

Miasteczko Ruchu Drogowego w Rudzie Śląskiej już otwarte. O tym, że powstanie w dzielnicy Wirek, zdecydowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Był problem ze znalezieniem wykonawcy, ale się udało. Jak wygląda ten obiekt?

Stanisław Piechula - burmistrz Mikołowa

2018-10-24

Nie będzie zmiany na stanowisku burmistrza Mikołowa. Stanisław Piechula okazał się lepszy od trójki kontrkandydatów i już w pierwszej turze zapewnił sobie reelekcję. Poparło go prawie 58 proc. głosujących. Co, jego zdaniem, było receptą na ten sukces? Jakie najważniejsze cele stawia sobie na kolejne 5 lat? I z jakim zespołem zamierza je realizować?

Agnieszka Kijas - koordynatorka akcji "19 DNI" w Tychach

2018-10-23

19 DNI - to nazwa międzynarodowej kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Do tej inicjatywy dołączyły Tych. Planowany jest cykl wydarzeń, poruszających tematy praw dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwa i wolności.

Andrzej Dziuba - prezydent Tychów

2018-10-22

Rządzi miastem od 2000 r. Teraz kolejny raz wygrał wybory, uzyskując silne poparcie mieszkańców - ponad 75 proc. głosów. Z prezydentem Tychów rozmawiamy na gorąco m.in. o priorytetach na kolejną kadencję.