Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Ewa Wyciślik - z Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-03-20

Ruda Śląska chce usunąć z terenu miasta azbest. Dlatego urzędnicy apelują do mieszkańców, aby złożyli wniosek o dofinansowanie - ono wynieść nawet 100 proc. kosztów. Jak o takie dofinansowanie skutecznie się postarać?

Ewa Lipka - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice

2019-03-19

Trwają konsultacje społeczne dotyczące inwestycji pn. "Tramwaj na południe Katowic". To zadanie, które miało być gotowe w tym roku, ale już wiadomo, że ten termin zostanie przesunięty. Zmieni się także przebieg trasy i jej koszty. Szczegóły wciąż są ustalane, a o tym, co już wiemy i jaki wpływ na wprowadzane zmiany mogą mieć mieszkańcy, rozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Agnieszka Kijas - z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach

2019-03-18

Trwa przebudowa drogi krajowej nr 44 w Tychach. Zakończyła się planowana przerwa technologiczna, pogoda sprzyja, więc roboty powinny teraz nabrać tempa. Co dzieje się na budowie? Jaki jest harmonogram najbliższych prac?

Ewa Lipka - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice

2019-03-15

Katowice otworzyły pierwsze w mieście centrum przesiadkowe.W pełni funkcjonuje już węzeł na Ligocie. Kto za darmo może tu zostawić auto? Na jakich zasadach? Co wchodzi w skład tego kompleksu? A także - na jakim etapie jest budowa kolejnych takich punktów w mieście?

Aneta Orman i Karolina Dudek - Komenda Miejska Policji Katowice

2019-03-14

Katowiccy policjanci mają na wyposażeniu kamery przyczepiane do mundurów. Funkcjonariusze dwóch wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, jako pierwsi w województwie śląskim, będą nagrywać interwencje.

Sebastian Macioł - zastępca burmistrza Bierunia

2019-03-13

Nowe oblicze ma zyskać tzw. Hamrowizna w Bieruniu. Na odnowionym skwerze znajdą się m.in. imitacja zejścia do dawnego lochu oraz nawiązanie do funkcjonującej tam kiedyś ogólnodostępnej studni.

Aneta Gołębiowska - rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej

2019-03-12

Służby nadal pracują przy usuwaniu skutków wichur, jakie przeszły nad województwem śląskim. Energetycy wyszli już na prostą, kolejarze też opanowali chaos na torach spowodowany powalonymi drzewami, najwięcej roboty wciąż mają strażacy, którzy interwencje liczą już w tysiącach.

Anna Ujma - pełnomocnik prezydenta miasta Żory

2019-03-11

Niedziałające ostatnio oświetlenie uliczne w obrębie osiedla Sikorskiego w Żorach to sprawka wandali, którzy niszczą znajdujące się tam latarnie. Otwierają ich wnęki, pozbawiają bezpieczników lub przecinają przewody zasilające. Sprawców dewastacji szukają policjanci, walkę z nimi wypowiedział też żorski magistrat.

Agnieszka Skupień - rzeczniczka Urzędu Miasta Rybnik

2019-03-08

W Rybniku trwa czwarta edycja Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz". To wyróżnienie dla najlepszej książki spośród produkcji literackiej danego roku. Tym razem, po raz pierwszy, miasto zdecydowało się ją przyznać za najlepszą biografię napisaną i wydaną po polsku.

Tomasz Kulpok - z Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-03-07

Bezpłatne treningi biegowe przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym powracają na stadion lekkoatletyczny przy ul. Czarnoleśnej. Wciąż można się zgłaszać by pod okiem ultramaratończyka - Augusta Jakubika - przygotować się do pokonania ponad 20-kilometrowego dystansu.

Ewa Liszka - zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Mikołowie

2019-03-06

Jak wygląda składanie zeznań podatkowych za miniony rok? Kto nie musi wypełniać PIT? I dlaczego czasem warto, mimo wszystko to zrobić? M.in. o tym porozmawiamy z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Roman Dymek - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-03-05

9 marca rusza bezpłatny kurs samoobrony dla pań. Zajęcia będą składać się z ośmiu spotkań, a poprowadzą instruktorzy z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Czego będzie się można na takim kursie nauczyć? Kto może się zapisać?

Joanna Lorenc - dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury

2019-03-04

Bieruński Ośrodek Kultury ma nowego dyrektora. Szefową placówki została Joanna Lorenc. W jaki sposób chce przyciągnąć do ośrodka nowych odbiorców? Czym chce zachęcić różne pokolenia mieszkańców?

Agnieszka Skupień - rzeczniczka Urzędu Miasta Rybnik

2019-03-01

30 mln zł - tyle w tym roku Rybnik wyda ze swojego budżetu na walkę ze smogiem. Większość tych środków zostanie przeznaczona na termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła w placówkach oświatowych, miejskich budynkach komunalnych i użyteczności publicznej. Jednocześnie mieszkańcy mogą korzystać z rządowego programu "Czyste Powietrze".

Ewa Wyciślik - z Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-02-28

W życie wchodzi nowy program ochrony środowiska w mieście. Co kilka lat dokument jest odświeżany, a na zmiany - dzięki konsultacjom - mają wpływ także mieszkańcy. W najbliższych priorytetem będzie walka ze smogiem. Co jeszcze w rudzkiej ochronie środowiska się zmieni? O tym nasz dzisiejszy - Ewa Wyciślik, naczelniczka Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa w Urzędzie Miasta Ruda Śląska

Agnieszka Kijas - z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach

2019-02-27

Zaglądamy na drogę krajową nr 44 w Tychach. Na przebudowywanym odcinku tej trasy cały czas trwają prace. Co udało się zrobić podczas zimy? Co zaplanowano tu na najbliższe tygodnie?

Anna Skuta - z wydziału promocji Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-02-26

Przed nami tłusty czwartek, więc będziemy rozmawiać o kulinariach. Trwa lutowa odsłona konkursu "Rudzkie Smaki". To plebiscyt na najlepsze dania i smakołyki, prowadzony przez urząd miasta. Jak przebiega konkurs, w którym także i nasz reporter zebrał już laury? O tym opowie dzisiejszy Gość Radia Express FM.

Mirosław Górka - prezes klubu Rymer Rybnik

2019-02-25

Jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce - Rymer Rybnik - świętuje setne urodziny. W związku z tym, szykuje się cały szereg różnych wydarzeń sportowych. Te pierwsze wystartują już na początku marca.

Marcin Stokłosa - z Wydziału Inwestycji Utrzymania Infrastruktury i Usług Komunalnych w Mikołowie

2019-02-22

Przyglądamy się remontom, prowadzonym w Mikołowie. Kiedy pogoda jest sprzyjająca, wiele dzieje się nie tylko na drogach, ale i m.in. w ramach termomodernizacji. Które budynki są remontowane? Co z przedszkolem przy ul. Marii Kownackiej? I wreszcie - na jakim etapie jest budowa centrum przesiadkowego?

Piotr Adamczyk - rzecznik prasowy Katowice Airport

2019-02-21

To był pełen odlot - mówią na lotnisku w Pyrzowicach, podsumowując 2018 rok. W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice odprawiono najwięcej w historii pasażerów i towarów. A jakie są dalsze plany śląskiego lotniska?