Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

Roman Dymek - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-05-23

Pierwszy "Czarny punkt" na Drogowej Trasie Średnicowej. Tak oznakowano niebezpieczne miejsce na rudzkim odcinku DTŚ-ki. Jest tam już ograniczenia prędkości, a w przyszłości ma się pojawić fotoradar.

Agnieszka i Patrycja Wajs - czyli duet Siostry Wajs

2019-05-22

W najbliższą sobotę w Chorzowskim Centrum Kultury zespół Siostry Wajs & Stonoga da wyjątkowy koncert. Czy trudno komponuje się dla dzieci? Jak bardzo wymagającą publicznością są maluchy? Czy nie do końca zgodne charaktery Sióstr Wajs pomagają w znalezieniu wspólnego rytmu na scenie?

Michał Piech - z Inicjatywy "Rodzice w ruchu"

2019-05-21

"Rodzice w Ruchu" - to grupa osób, które zachęca do aktywności fizycznej, organizując wspólne treningi. A wszystko po to, by rodzice nie tylko namawiali swoje dzieci do ruchu na świeżym powietrzu, ale i sami dawali dobry przykład

Wojciech Szwiec - autor książki pt. "Miejsce"

2019-05-20

Dzisiejszym Gościem Radia Express FM jest mikołowianin, Wojciech Szwiec, z którym będzie można się spotkać 21 maja w Łaziskach Średnich - na spotkaniu autorskim, poświęconym jego najnowszej publikacji. Chodzi o powieść typowo lokalną, osadzoną w powiecie mikołowskim.

Barbara Prasoł - wójt gminy Wyry

2019-05-17

Rekonstruktorzy z całej Polski po raz 15. wezmą udział w inscenizacji Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń. Nie zabraknie efektów pirotechnicznych, a także broni i pojazdów z okresu II wojny światowej. Dla miłośników militariów znajdzie się też pokaz sprzętu, którym dysponuje współczesne Wojsko Polskie.

Agnieszka Tetkowska - z Urzędu Miasta Ruda Śląska

2019-05-16

Podział na projekty duże i małe zamiast ogólnomiejskich i dzielnicowych, a także możliwość odwołania się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku – to nowe rozwiązania w rudzkim budżecie obywatelskim, który będzie realizowany w 2020 roku. Ma być prościej, ale i bardziej sprawiedliwie.

Grzegorz Muzia - z serwisu piast.gliwice.pl

2019-05-15

Tego się nie spodziewali najwięksi optymiści: Piast Gliwice, dzięki serii zwycięstw wyprzedził w tabeli Legię Warszawa i ma szansę na mistrzowski tytuł. Pierwszy w historii klubu, i pierwszy dla drużyny ze Ślaska od 1989 roku. O tym, jak w Gliwicach spełnia się piękny sen i kto stoi za sukcesem Piastunek - mówi nasz dzisiejszy gość.

Mariola Szulc - prezes spółki Megrez

2019-05-14

Za kilka dni w Szpitalu Wojewódzkim Megrez w Tychach ruszy duża inwestycja. Gruntownie przebudowane i doposażone zostaną Oddziały Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny. Dzięki temu, tyska porodówka stanie się jedną z nowocześniejszych w regionie. W czasie prac trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami. Niektóre pacjentki powinny się kierować do innych placówek.

Marcin Stokłosa - z Wydziału Inwestycji, Utrzymania Infrastruktury i Usług Komunalnych w Mikołowie

2019-05-13

Dziś będziemy rozmawiać o inwestycjach, nie tylko drogowych, które aktualnie są prowadzone w mieście - zarówno fizycznie, jak i na etapie dokumentacji

Wojciech Szwiec - z Miejskiej Placówki Muzealnej w Mikołowie

2019-05-10

Wystawy zdjęć, spotkania z fotografami oraz projekcje filmowe. To propozycje na zbliżającą się Noc Muzeów w Mikołowie. Będzie można zobaczyć, jak miasto i jego okolice zmieniały się przez lata i lepiej poznać historię różnych miejsc. Nie zabraknie nawet wątków... kryminalnych.

Piotr Kochanek - z Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

2019-05-09

Ruszył Rowerowy Maj i chociaż pogoda nie sprzyja, to akcja na razie idzie pełną parą. Pomysł jest prosty - dzieci zamiast podwożenia do szkoły przez rodziców samochodem - wybierają rower, deskorolkę, hulajnogę czy rolki. W czerwcu poznamy ogólnopolski ranking.

Stanisław Dyląg - dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

2019-05-08

"Bliscy Krewni" to społeczna kampania, którą prowadzi RCKiK w Katowicach. Ma uświadamiać, że dosłownie każdy - nawet uciążliwy współpasażer, czy wścibska sąsiadka - może nam być naprawdę bliski. Wszystkich łączy bowiem jedna bezcenna rzecz, jaką jest krew. Do tego, by regularnie się nią dzielić, namawia nasz dzisiejszy Gość Radia Express FM.

Aldona Marciniak i Cezary Gutowski - dziennikarze

2019-05-07

Niesamowita historia niesamowitego człowieka w niesamowitej książce. Ukazała się autoryzowana biografia Roberta Kubicy. Nazwisko polskiego kierowcy w najbardziej prestiżowym gronie kierowców na świecie elektryzuje kibiców. Na frekwencję podczas spotkań z czytelnikami nie narzekają też autorzy książki o Kubicy

Krzysztof Trzosek - rzecznik prasowy spółki Tyski Sport

2019-05-06

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie zostały do rozpoczęcia Mistrzostw Świata drużyn do lat 20. Impreza odbędzie się w sześciu miastach w Polsce - m.in. w Tychach. Na tutejszym Stadionie Miejskim trwa wymiana murawy, a lada dzień obiekt przejmą władze Polskiego Związku Piłki Nożnej i FIFA. Co to oznacza? Jak przebiegają ostatnie przygotowania do Małego Mundialu?

Rafał Piech - prezydent Siemianowic Śląskich

2019-05-02

Prestiżowy ranking oceniający kondycję finansową Polskich miast za 2018 rok przyniósł niespodziankę na podium. Na czele Warszawa i Sopot, a na trzecim miejscu, wśród 66 ocenianych miast powiatowych, znalazły się Siemianowice Śląskie. Jaki jest przepis na finansowy sukces?

Violetta Niziołek-Żądło - koordynator projektów społecznych UM Katowice

2019-04-30

Drzewa to nasi naturalni sprzymierzeńcy - produkują tlen, dają cień i sprawiają, że betonowa, miejska pustynia staje się bardziej przyjazna. Urząd Miasta w Katowicach ruszył z drugą już edycją programu "wCop Drzewo". Wystarczy kilka kliknięć i na pobliskim skwerku czy pustym miejscu za blokiem wkrótce może wyrosnąć dąb, jesion czy klon.

Marcin Rogala - prezes Tyskich Linii Trolejbusowych

2019-04-29

Tychy inwestują w komunikację miejską. Po mieście jeżdżą m.in. nowe trolejbusy, jest też autobus w barwach Zarządu Transportu Metropolitalnego, a lada dzień na dobre ruszy przebudowa zajezdni autobusowej. Oprócz tego, trwa modernizacja starej sieci trakcyjnej oraz budowa nowego odcinka trakcji. Wymieniane będzie także stare oświetlenie uliczne, zamontowane na słupach trakcji trolejbusowej.

Michał Kasperczyk - rzecznik prasowy PKM Tychy

2019-04-26

Zbliża się kompleksowa modernizacja zajezdni autobusowej w Tychach. Na realizację tej inwestycji wykonawca ma nieco ponad rok. Kiedy to nastąpi, tyska zajezdnia będzie jedyną w Polsce, która będzie miała w niemal 100 procentach autobusy zasilane gazem ziemnym.

Lech Motyka - dyrektor Planetarium Śląskiego w Chorzowie

2019-04-25

Rusza z modernizacją kilkudziesięcioletniego obiektu. Z zewnątrz zmieni się niewiele, a najważniejsze dziać będzie się w środku - a nawet pod ziemią, gdzie pojawią się nowe pomieszczenia Planetarium Śląskiego.

Sylwia Jędraszek-Prusko - ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie

2019-04-24

W ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego w Mikołowie będą obchodzić Międzynarodowy Dzień Astronomii. Chodzi o popularyzację nauki, a także najnowszych odkryć i osiągnięć z zakresu astronomii. W programie m.in. spotkania z astronomami i pasjonatami, liczne pokazy oraz warsztaty.