Gość Radia Express FM

Gość Radia Express FM to program, w którym spotykamy się z urzędnikami, związkowcami, samorządowcami, ale także sportowcami, społecznikami, artystami, ludźmi z pasją. Tymi, którzy mają wpływ na nasze życie, z bohaterami aktualnych wydarzeń w regionie. Gość Radia Express FM od poniedziałku do piątku o godz. 06:02

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2022-12-01

W różnych punktach miasta zamontowane zostały defibrylatory. Urządzenia są ogólnodostępne. Projekt ich zakupu został złożony przez mieszkańca - wygrał w zeszłorocznej, 8. edycji Budżetu Obywatelskiego.

Paweł Wanot - lider Szlachetnej Paczki w powiecie bieruńsko-lędzińskim

2022-11-30

Szlachetna Paczka na ostatniej prostej. To oznacza, że darczyńcy, którzy chcą przygotować paczki dla potrzebujących pomocy rodzin, mają na to jeszcze tylko kilka dni. Jak to wygląda w powiecie bieruńsko-lędzińskim? Kto wymaga wsparcia i dlaczego? Ma te pytania odpowie nasz gość - lider Szlachetnej Paczki w Lędzinach, Bieruniu, Imielinie, Chełmie Śląskim i Bojszowach.

Barbara Gruszka-Zych - śląska publicystka i dziennikarka

2022-11-29

2 grudnia w Katowicach odbędzie się niezwykłe spotkanie. Co łączy arcybiskupa seniora Damiana Zimonia, sławnego reżysera Krzysztofa Zanussiego i słynnego muzyka Józefa Skrzeka? Tego dowiecie się z książki pt. "Moi ważni - portrety prywatne". To zapis wieloletniej przyjaźni autorki z osobami ze świata kultury, sportu czy nauki.

Łukasz Osmalak - organizator akcji "Biuro Świętego Mikołaja"

2022-11-28

Mikołów, Łaziska Górne i gmina Wyry - tam wkrótce ruszą Biura Świętego Mikołaja. To, co zostanie zebrane w ciągu kilkunastu dni, trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Michał Pierończyk - prezydent Rudy Śląskiej

2022-11-25

Ruda Śląska to jedna z najbardziej centralnie położonych gmin w aglomeracji. Także najważniejsze węzły i linie kolejowe przebiegają tędy - w tym najbardziej oblegana linia Gliwice - Katowice - Częstochowa. I właśnie ruch na trasie między Gliwicami a Katowicami to temat społecznych konsultacji, jakie rusza 30 listopada

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2022-11-24

Z dzisiejszym Gościem Radia Express FM rozmawiamy m.in. o strefach relaksu, które niedawno powstały w Bieruniu. Wśród poruszanych wątków będą także te, dotyczące modernizacji placów zabaw, czy tworzenia łąk kwietnych.

Ewa Grudniok - rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy

2022-11-23

W Tychach przyjmowane są wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie. Maksymalna ilość paliwa stałego, jaką mieszkańcy mogą kupić to 1,5 tony. M.in. ten wątek pojawi się w dzisiejszej audycji Gość Radia Express FM.

Dariusz Dudek - trener piłkarski

2022-11-22

Kibice odliczają godziny do pierwszego meczu biało-czerwonych na Mundialu. Ilu ekspertów, tyle ocen i tyle typowań. My o formie naszej kadry, o Szczęsnym w bramce i o to, co pokazali biało-czerwoni w ostatnich meczach przed imprezą pytaliśmy trenera Dariusza Dudka, byłego piłkarza m.in. GKS Katowice, Legii i Odry Wodzisław.

Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

2022-11-21

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach wkrótce da czytelnikom dostęp do nowych, wirtualnych zbiorów, a także do czytników książek elektronicznych. Więcej o tych i innych planach placówki, w rozmowie z dzisiejszym Gościem Radia Express FM.

Andrzej Grabowski - aktor

2022-11-18

23 lata, 588 odcinków, miliony przed telewizorami. Skończyła się właśnie pewna epoka - wyemitowano ostatni odcinek serialu "Świat Według Kiepskich". Więcej nie usłyszymy "synek, cycu jeden" czy "ty kanalio" - jak pieszczotliwie nazywała babka Kiepska swojego zięcia. Serial okazał się nie tylko hitem ale i zjawiskiem socjologicznym, o którym powstały nie tylko prace magisterskie, ale i książka, którą zaprezentowano na niedawnych targach książki w Katowicach. Czy "Świat bez Kiepskich" będzie taki? Ile z Ferdka ma w sobie każdy z nas?

Ewa Lipka - z Urzędu Miasta Katowice

2022-11-17

Od 18 listopada do 8 stycznia potrwa tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach. Przygotowano mnóstwo unikalnych wydarzeń i rozrywek. Będą nowości - jak Park Świateł, będą też stałe punkty programu - jak zabawy dla dzieci i lodowisko.

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2022-11-16

W Bieruniu niedawno zakończyły się roboty, prowadzone na kilku drogach i parkingach. Równolegle toczą się prace w ramach jednej z największych inwestycji tego roku, realizowanej na ulicach Domy Polne i Szynowej.

Iwona Małyska - z Urzędu Miasta Ruda Śląską

2022-11-15

Do końca listopada można jeszcze przesyłać przepisy w ramach IX edycji konkursu „Rudzkie Smaki”. Jego podsumowaniem, podobnie jak w latach poprzednich, będzie kalendarz kulinarny z przepisami nadesłanymi przez laureatów poszczególnych miesięcy. Smak listopada zostanie wybrany z propozycji na ciepłe danie, a smak grudnia tradycyjnie będzie potrawą lub smakołykiem na świąteczny stół.

Kamil Hajduk - z Tyskiej Galerii Sportu

2022-11-14

Końcówka roku przyniesie kilka okazji do tego, by zajrzeć do tyskich obiektów sportowych wraz z przewodnikiem. Tym razem będzie to możliwe nie tylko na Stadionie Miejskim, ale i na Stadionie Zimowym.

Sandra Hajduk - z Urzędu Miasta Katowice

2022-11-10

Rowerowa ofensywa - czyli rozbudowa systemu wypożyczalni miejskich jednośladów - przynosi pożądany przez miasto skutek. W Katowicach podliczono zakończony właśnie sezon. Ósmy rok działania wypożyczalni okazał się rekordowy pod wieloma względami. A co co jeszcze planują władze Katowic?

Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia

2022-11-09

Znamy wyniki głosowania na projekty, jakie mieszkańcy zgłosili w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. W Bieruniu zrealizowany zostanie jeden duży projekt o charakterze ogólnomiejskim i pięć mniejszych. Co nowego pojawi się w mieście? I jak będzie wyglądać dalsza procedura?

Andrzej Trzciński - naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej UM Ruda Śląska

2022-11-08

Trwają ostatnie przygotowania do sportowego świętowania: 11 listopada odbywa się Bieg Niepodległości. Impreza w Halembie ma już blisko 30-letnią tradycję. Jak będzie to wyglądało w tym roku?

Marcela Grzywacz - rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Pszczynie

2022-11-07

Jedna z najstarszych szkół w Polsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - będzie obchodzić jubileusz 280-lecia. Dla absolwentów i wszystkich osób związanych z tą placówką to doskonała okazja do sentymentalnej podróży w przeszłość. Co przygotowano w programie obchodów?

Sandra Hajduk - z Urzędu Miasta Katowice

2022-11-04

Katowice ruszą wkrótce z zieloną ofensywą - bo tak trzeba nazwać to, co miasto planuje w kilku swoich dzielnicach. Powstaną tam aż cztery parki. Gdzie i kiedy zostaną utworzone? Skąd miasto weźmie na ten cek 45 milionów złotych?

Adam Szaja - twórca portalu Smak Książki PL z Siemianowic Śląskich

2022-11-03

To będzie prawdziwa uczta nie tylko dla moli książkowych. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 4 listopada ruszą trzydniowe Targi Książki. Będą wystawcy z całej Polski, do tego gry, komiksy, książkowe premiery i spotkania z autorami.