Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Lalo

2021-07-10

Dziś w programie garść informacji, które warto przypomnieć sobie w trakcie upalnych wakacji. Pamiętajmy o misce wody dla zwierząt i o tym, by zapewnić im schronienie przed prażącym słońcem. Powtórzymy też apel o dom dla Lalo – psiaka, który nie daje sobie rady w żywieckim schronisku.

Wolontariusze

2021-07-03

Dziś w programie oddamy głos wolontariuszom, którzy zajmują się zwierzakami w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Jak trafili do wolontariatu na rzecz zwierząt i jak zachęcają do takiego właśnie spędzania wolnego czasu?

Przecinek

2021-06-26

Projekt „koło ratunkowe” dla kociaków powstał w Czechowicach-Dziedzicach. W tak nazwanym punkcie jest udzielana pomoc znalezionym, bezdomnym kociakom. Szczegółowo opowiemy o tym dziś w programie. Będzie też apel o adopcję Przecinka , a właściwie już Wykrzyknika.

Lalo

2021-06-19

Ten nieszczęśnik na zdjęciu zwie się Lalo. Psiak jest przerażony i chudnie w oczach. Po śmierci swojej opiekunki, wprost z kanapy trafił bowiem do... schroniskowego boksu. Wolontariusze przychodzący do schroniska w Żywcu, robią co mogą, aby było mu tam jak najlepiej, ale chłopak nie jest w stanie się przystosować do nowych warunków. Uwielbia wychodzić na spacery, ale wracać już z nich nie chce. Do boksu trzeba go wnosić na rękach… Jeśli chcesz pomóc Lalo, a przy okazji zyskać wiernego kompana, skontaktuj się ze stowarzyszeniem Futrzany Los, które prowadzi żywieckie schronisko. Tel.: 572 581 615

Magia

2021-06-12

Jelonek został ostatnio pogryziony przez psa na Żywiecczyźnie. To, niestety, nie jest odosobniony przypadek. Specjaliści apelują: na terenach zielonych nie spuszczajmy psów ze smyczy. Dziś w programie więcej ten temat. Będzie także historia Magii z żywieckiego schroniska. Magiczna sunia czeka na swojego, dobrego człowieka.

Duszek

2021-05-29

Praktycznie codziennie wolontariusze tej fundacji pomagają skrzywdzonym przez ludzi czworonogom. Teraz to jednak bielska Psia Ekipa potrzebuje pomocy. Naszej pomocy, by przetrwać. Szczegóły w programie. Będzie też historia Duszka ze schroniska w Bielsku-Białej.

Sonia

2021-06-05

„Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom” - taki projekt realizowany jest w stolicy Podbeskidzia. Przez kogo i jakie są jego cele? O tym dziś w naszym programie. Polecamy Waszej uwadze również Sonię – piękną sunię, która walczy z nowotworem. Zbiórka pieniędzy na jej leczenie zorganizowano w internecie, na stronie Psiej Ekipy.

Rozalka

2021-05-22

Akcja Dom dla psa wystartowała w Bielsku-Białej. W jednej z galerii handlowych możecie zobaczyć zdjęcia pięknych psiaków, które od lat nie mogą znaleźć swojego prawdziwego domu. O akcji i o zwierzętach z bielskiego schroniska opowiada w programie autorka fotografii Marta Lelek.

Orest

2021-05-15

Czy wiecie co tej jest treibball? To sport dla psów! Więcej na ten temat opowie w naszym programie instruktorka tej dyscypliny Beata Pietrzak. Przedstawimy wam również historię Oresta. Bezbronnego, starszego psa, który znalazł się w schronisku w Bielsku-Białej i czeka na swój prawdziwy dom.

Morisek

2021-05-08

W programie powrócimy do budzącego emocje tematu dotyczącego kotów i ptaków oraz małych ssaków oraz ich wzajemnych relacji. Tym razem oddamy głos przedstawicielce fundacji zajmującej się kociakami. Będzie też gorąca prośba o adopcję Moriska – psiaka, który już wkrótce straci swój obecny dom.

Luna

2021-05-01

Dziś w programie apel do opiekunów kotów aby tych wspaniałych zwierząt nie wypuszczać bez kontroli na pola, łąki czy nawet ogrody. Nasze kociaki zabijają bowiem lub okaleczają małe zwierzaki: wiewiórki, ptaki, które jeszcze nie nauczyły się latać choć opuściły gniazdo, a nawet zające. Będzie też o psiaku idealnym czyli Lunie!

Jeżyk

2021-05-24

Dziś w programie historie z happy-endem dotyczące tzw. beznadziejnych przypadków czyli psów, które na adopcję ze względu na wiek i stan zdrowia miały niewielkie szanse, a jednak... udało się! Będzie też apel o dom Jeżyka. To psia kruszyna, która z adopcji, niestety, wróciła...

Ptyś

2020-04-17

Ocalić Przytulisko dla zwierząt w Ćwiklicach koło Pszczyny chcą pomóc dzielne rowerzystki z Tychów. Dziś w programie opowiemy o niezwykłej akcji charytatywnej dla zwierzaków, Będzie też o niezwykłym psie. Nazywa się Ptyś, a po alejkach schroniska w Bielsku-Białej mknie niczym Robert Kubica!

Radek i Bobek

2021-04-10

Nowa placówka dla bezdomnych zwierząt, być może, powstanie w naszym regionie. Jest szansa, że azyl dla porzuconych i zaginionych psów i kotów powstanie w Czechowicach-Dziedzicach. Więcej na ten temat dziś w programie. Będzie też prośba o adopcję dwóch kocurków: Radka i Bobka!

Leon

2021-03-27

Co to znaczy wolontariat w trudnych warunkach? To dobrze wiedzą, z własnego doświadczenia, wolontariusze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Dziś w programie będzie o nich oraz o pewnym psiaku z Ligoty. Dom Leona spłonął, co gorsza w pożarze zginęła jego opiekunka. Pies potrzebuje pomocy, bardzo doskwiera mu samotność. Jeśli nie znajdzie się jakaś dobra dusza gotowa przyjąć czworonoga pod swój dach, Leon trafi do schroniska...

Aston

2020-03-20

W programie opowiadamy o psach niezwykłych – psach ratowniczych. Naszym gościem jest przewodniczka takiego psa pełniącego służbę w Kętach. Nie zabraknie również opowieści o psiaku, który bardzo potrzebuje domu, a na razie jest w schronisku. Tym razem zaprezentujemy wam Astona z Tychów.

Kostek

2021-03-13

Każda złotówka się liczy – tak zachęcają do wsparcia projektu „Cztery kąty i pies piąty" jego autorzy. O co chodzi? Wyjaśnimy w tym programie. Będzie też historia Kostka – bezdomnego psa, o którego nikt nie pyta, nikt nie jest jego adopcją zainteresowany.

Bella

2021-03-07

Bielsko-Biała ma nowych wolontariuszy działających na rzecz zwierzaków, zwłaszcza krzywdzonych psów i kotów. Powstał bowiem nowych inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, właśnie w Bielsku-Białej. W programie opowiemy o tym, jak do tego doszło i jaki rodzaj działalności w naszym regionie Animalsi obrali. Przedstawimy Wam też historię Belli – pięknej, porzuconej suni.

Reks

2021-02-27

To był mroźny Tłusty Czwartek, zwierzę – jak wynikało ze zgłoszenia – nie miało zapewnionego ciepłego schronienia. W sprawie psa w jednym z sołectw gminy Czechowice-Dziedzice interweniowali wolontariusze. Zostali zaatakowani. W programie więcej informacji w tej bulwersującej sprawie. Opowiemy też o Reksie, który nie musiał trafić do schroniskowego boksu. Byli ludzie, którzy chcieli się psem zająć. Jego tak zwani opiekunowie zdecydowali jednak inaczej...

Donio

2021-02-20

Dziś program Przygarnij Zwierzaka w połowie poświęcimy psiakom, a w połowie kociakom. O kotach mówić będziemy jeszcze w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Kota. Natomiast o psach, w związku z likwidacją schroniska dla zwierząt bezdomnych w Mysłowicach. Trwa poszukiwanie domów dla tamtejszych czworonogów, a zwłaszcza Donia – psa starszego, ślepego, z krzywymi łapkami, który na dodatek cierpi na padaczkę. Czy zdarzy się cud i ktoś zabierze Donia do domu?
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09