Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Olga Lis, OTOZ Animals

2024-06-15

Oto Peru. Pies został odebrany interwencyjnie przez wolontariuszy bielskiego oddziału OTOZ Animals. Przebywa obecnie w hoteliku i czeka na dom. Bardzo lubi ludzi, uwielbia spacery. Jest radosny, przystojny, bystry… Kawaler ma około 6 lat. Jest zdrowy. Jeśli chcecie bliżej poznać chłopaka i rozważyć jego adopcję dzwońcie: 507 507 330.

Reksio i Azorek

2024-06-08

To Reksio i Azorek. Dwa pieski, które zamieszkały w domu bielszczanki – pani Magdy. Nasza słuchaczka jednego psiaka zauważyła błąkającego się po parkingu. Drugiego znalazła w śmietnikowej altance. Teraz, w trójkę, kroczą przez życie wspólnie! Ich historia dziś w Przygarnij Zwierzaka.

Joanna Kraj, Fundacja Psia Ekipa

2024-06-01

O kastrowanie i sterylizację apeluje do opiekunów zwierząt Joanna Kraj z Fundacji Psia Ekipa. Przeprowadzić ten zabiega można korzystając z pieniędzy przeznaczonych na ten cel przez gminy. Między innymi Bielsko-Białą i Czechowice-Dziedzice.

Sławomir Łyczko, Mysikrólik

2024-05-18

ZDROWYCH podlotów, zajączków, sarenek czy innych młodych dzikich zwierząt nie zabieramy rodzicom! Jeśli zwierzę nie jest ranne, powinniśmy je zostawić w jego naturalnym środowisku. Jeśli nie mamy pewności czy potrzebuje pomocy, zamiast podejmować pochopną interwencję, lepiej zadzwońmy do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej. Apeluje o to nasz dzisiejszy gość.

Karolina Nawrot, Fundacja Terra Spei

2024-05-11

Dzień otwarty organizuje Fundacji Terra Spei z Lipowej. Będzie można spędzić niedzielę w otoczeniu koni, atrakcyjnie spędzić czas, a przy okazji pomóc zwierzętom, które swoją emeryturę spędzają pod opieką wolontariuszy fundacji.

Animal Helper

2024-04-27

To działa! W tym miesiącu na terenie województwa śląskiego rozpoczęła działalność aplikacja Animal Helper. Za jej pośrednictwem możemy zgłosić przypadek zwierzęcia będącego w potrzebie. Na przykład takiego, który uległ wypadkowi czy też jest krzywdzony, a może błąka się gdzieś w naszej okolic. O aplikacji Animal Helper opowiada Magdalena Matelska.

Borys

2024-04-20

Borys – tak nazywa się psiak, który został odebrany właścicielom Rajczy. Temu dużemu psu nie sposób było znaleźć dom tymczasowy w naszym regionie. Sytuację utrudniał fakt, że Borys – choć łagodny dla dzieci i dorosłych - zazwyczaj nie toleruje innych psów. Fundacji Niepieskie życie udało się znaleźć dom tymczasowy... na Podlasiu. O Borysie rozmawiałam z Moniką Kalinik z Fundacji NIEpieskie życie.

Wila

2024-04-13

Wilusia była psem skrzywdzonym przez własną "opiekunkę". Pozbawiona opieki weterynaryjnej bardzo cierpiała. Wybawieniem dla niej okazała się interwencja Psiej Ekipy. Wila trafiła do Psiej HAU-py i ostatnie miesiące swojego życia miała szczęśliwe. Była otoczona troskliwą opieką i miłlością. Właścicielka psa stanęła natomiast przed sądem... O Wili, procesie i wyroku w sprawie znęcania się nad psem opowiadają: Magda Pryga i Joanna Kraj.

Felek

2024-04-06

Felka z Hrobaczej Łąki zna każdy, kto lubi spacery beskidzkimi szlakami. Pies jest od lat gospodarzem prywatnego schroniska na Hrobaczej. Choć ostatniej zimy, gdy obiekt zmieniał właściciela i był zamknięty, Felek musiał swoje miejsce stałego zmienić... O przygodach psa, który stał się symbolem Hrobaczej Łąki opowiada jego opiekun Marek Starsiak.

Bingo i Monika Kalinik

2024-03-23

Cudo na zdjęciu to Bingo. Chłopak ma zaledwie 6 miesięcy i właśnie traci swój dotychczasowy dom. Jeśli nie znajdzie nowego opiekuna lub domu tymczasowego, zostanie przewieziony do schroniska! To łagodny, uroczy szczeniak, który chce się bawić… O psiaku opowiada Monika Kalinik z Fundacji Niepieskie Życie.

Justyna Talik-Zabrzecka i Diego

2024-03-16

To wyjątkowej urody, młody pies. Przypomina misia. Jego piękna sierść wymaga wręcz zabiegów kosmetycznych! Diego błąkał się w Złatnej, obecnie przebywa schronisku w Żywcu. Nikt go nie szuka, ale z jego zachowania wnioskować można, że wcześniej na pewno miał dom. Lubi ludzi. To świetny kompan na spacery, ale nie wzgardzi zapewne również domową kanapą. O Diego opowiada Justyna Talik-Zabrzecka.

Iwona Gorzkowska, Kotełkowa Drużyna

2024-03-09

Odwiedzamy nowe Kotełkowo. Sprawdzamy jak miewają się koty w domu, w którym w święta Bożego Narodzenia wybuchł pożar.

Bako i Riko

2024-03-02

Nie ma psa w bielskim schronisku, który bardziej potrzebuje adopcji. Bako to starszy już i schorowany psiak, który w schronisku po prostu gaśnie w oczach. Jedyną szansą dla niego jest troskliwa opieka w domowych warunkach! O czworonogu opowiada wolontariuszka Psiej Ekipy Agata (numer w sprawie adopcji: 516 488 831). Z kolei w Psiej HAU-pie na swojego opiekuna czeka Riko. O pięknym, łagodnym piesku opowiada Magda Pryga.

Rokuś i Maksiu oraz Magda Pryga i Joanna Kraj

2024-02-24

Radio Bielsko miało zaszczyt gościć Joannę Kraj i Magdą Prygę z Psiej Ekipy, a także... Rokusia i Maksia! To dwójka psich przyjaciół zabrana przez wolontariuszy z jednego z gospodarstw w Chybiu, gdzie zostały porzucone przez dotychczasowych „opiekunów”. Przebywały w koszmarnych warunkach. Poszukujemy osoby, które zdecydują się na podwójną adopcję psiaków!

Joanna Jabłońska, Przybij Piątkę z Kotem

2024-02-17

W Światowym Dniu Kota program poświęcamy, oczywiście, kotom! Spora gromadka tych zwierząt przebywa w przysiółku Łazki w Międzybrodziu Bialskim. Są codzienne dokarmiane przez wolontariuszy stowarzyszenia Przybij Piątkę z Kotem.

Artur Hankus

2024-02-10

Ma 11 lat, mieszka w Bielsku-Białej i został bohaterem. Artur Hankus uratował życie starszemu, głuchemu yorkowi. Pies w trakcie popołudniowego szczytu komunikacyjnego błąkał się ulicą Dmowskiego, spacerował po rondzie przy kościele w Białej. Artur z pomocą pani Magdy oraz pani Agnieszki złapał pieska. To dzięki chłopcu Maksiu trafił do swojej opiekunki.

Katarzyna Brandys, Justyna Talik-Zabrzecka

2024-01-27

Dora i Pirat (na zdjęciu) – to dwójka bohaterów dzisiejszego wydania programu. Dora to sunia, która rozpoczęła wizytację cieszyńskich szkół wraz ze swoją opiekunką z fundacji Lepszy świat. Zaraz o tym opowiemy. Natomiast Pirat to piękny chłopak, który szuka swojego domu na stałe. Obecnie przebywa w schronisku w Żywcu. Jak tam trafił? Prawdopodobnie został wyrzucony z samochodu… O tym opowie więcej wolontariuszka opiekującą się psiakiem.

Aldona, opiekunka Kosmosa

2024-01-20

Pies zabrany z bielskiego schroniska dla zwierząt bezdomnych uratował życie swojej nowej rodziny w pożarze. Kosmos nie dał swoim opiekunom spokojnie zasnąć. Dlaczego warto dzielić dom z czworonożnym adopciakiem? Odpowiedź w programie.

Katarzyna Gruszczyk, behawiortystka

2024-01-13

O kolejnych psich seniorach, którzy przebywają w Miejskim Schronisku dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej, opowiada behawiorystka Katarzyna Gruszczyk. Wśród nich Jaskier (na zdjęciu), który przebył do nas z Radys...

Agata, wolontariuszka Psiej Ekipy w schronisku w Bielsku-Białej

2023-01-06

Przed nami co najmniej kilka mroźnych dni. To szczególnie trudny czas dla bezdomnych zwierząt w schroniskach. "Adoptuj Staruszka" – apeluje placówka w Bielsku-Białej, w której przebywa 80 psów i 150 kotów. Między innymi niedowidzący Bako, ale także Mika i Dingo.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09