Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 13:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Wiktor

2020-10-17

Bezdomnych kociaków w tym roku jest ogromnie dużo. Wszystkimi nie są w stanie zaopiekować się fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom. Stąd apel organizacji pozarządowych o tworzenie domów tymczasowych dla kotów. Czy każdy może zapewnić taki dom? Czy wystarczą dobre chęci? O tym w tym wydaniu programu Przygarnij Zwierzaka.

Tina

2020-10-10

"OSP podaje Łapkę" - tak zatytułowana akcja dla bezdomnych zwierzaków z Oświęcimia, Bielska-Białej, Tychów i okolic prowadzona jest w gminie Kęty. W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy wam o jej szczegółach. Przedstawimy też Tinkę - to mieszkanka Psiej HAU-py w Jaworzu, która czeka na swój dom i swoich opiekunów.

Emil

2020-10-03

Czy głaskanie psa lub przytulanie się do niego może być dla dziecka niebezpieczne? Są rodzice, którzy zabraniają swoim dzieciom bliskiego kontaktu z czworonogami. Boją się zarazków przenoszonych przez psy. Czy są to obawy uzasadnione? W programie Przygarnij Zwierzaka na ten temat porozmawiamy z fachowcem – lekarzem weterynarii. Będzie też apel o adopcję Emila – kochanej psiny bez ogona, ale z dużym, chorym sercem.

Hektor

2020-09-26

W programie Przygarnij Zwierzaka wracamy do tematu kojców. Czy psy powinny być w nich zamykane? Autorzy tego programu stoją na stanowisku, że tylko wtedy, gdy nie ma innej możliwości. To ostateczność. Psiak z takiego kojca powinien być regularnie wypuszczany lub wyprowadzany na spacery. Ale... wypuszczając psa na ogród czy w parku musimy pamiętać, że żyją tam też inne zwierzęta, którym nasz pupil po prostu zagraża. I o tym także więcej w tym wydaniu programu. Na koniec opowiemy o Hektorze - przepięknym psiaku, który czeka w schronisku na prawdziwych opiekunów.

Tinka

2020-09-19

Tinka, 12-letni psiak odebrany „opiekunom” przez wolontariuszy Psiej Ekipy. Była zaniedbana, zapchlona (cierpiała na pchle zapalenie skóry) i zagłodzona (miała anemię). Tince udzielono pomocy w klinice weterynaryjnej, nabrała sił i kilogramów! Jest spokojna, radosna, nie ma w sobie źdźbła agresji. Czeka na prawdziwy dom.

Majlo

2020-09-12

Majlo nie ma czasu na smutki, bo bardzo lubić się bawić. Do pełni szczęścia brakuje mu kochającego opiekuna. 5-letni psiak czeka na adopcję w schronisku w Oświęcimiu (OTOZ Animals Oddział Oświęcim). W audycji Przygarnij Zwierzaka trenerka psów Katarzyna Miklińska opowie o procesie szkolenia psów adoptowanych ze schroniska.

Wiktor

2020-09-05

Poznajcie Wiktora. 6-letni kocur to prawdziwy królewicz. Niestety, jego historia królewskiego życia nie przypomina. Kilkukrotnie wracał z adopcji, ale mamy nadzieję, że dziś po wysłuchaniu audycji znajdzie się osoba, której skradnie serce. Z naszą ekspertką radzimy także jak zachować się w przypadku potrącenia zwierzęcia domowego.

Koci maluch

2020-08-29

To ostatnie, wakacyjne spotkanie z programem Przygarnij Zwierzaka. A w nim odpowiedź na pytanie: czy ktoś sprawdza czy psiaki lub kociaki ze schroniska dla zwierząt bezdomnych trafiły w dobre ręce? Czy wizyty poadopcyjne są przeprowadzane? Będzie też apel o adopcję kociego maluszka, który czeka na dom. Kociak ma amputowaną łapkę i wymaga rehabilitacji. Na razie zajmuje się nim Fundacja Lepszy Świat z Cieszyna.

Beza

2020-08-22

W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy o bezdomnych kotach, których jest tego lata bardzo, bardzo dużo. Czekają na adopcje w schroniskach, ale szanse na to, że zostaną przygarnięte są niewielkie. Będzie też historia bernardynki Bezy, która została adoptowana, ale trafiła nie do ciepłego domu, tylko do kojca. Ma 10 lat, jest wycieńczona i schorowana. Czy znajdzie opiekuna?

Ziomal

2020-08-08

Prawie każdy z nas kiedyś, gdzieś zauważył wałęsającego się, często wychudzonego zwierzaka. Co robić gdy widzimy bezdomnego psa lub kota? Gdzie dzwonić, gdzie szukać pomocy? O tym dziś w programie Przygarnij Zwierzaka. Będzie też apel: Ziomal, czyli piękny psiak, który przebywa obecnie pod opieką Fundacji Zwierzęca Arkadia, szuka domu i opiekuna!

Tara

2020-08-01

W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy o Duszku, psiaku, którego znaleziono w tragicznym stanie w Drogomyślu. Szanse na przeżycie miała minimalne. Mimo to podjęto heroiczną walkę. Niestety, nie doczekaliśmy się happy endu. Dla równowagi będzie też optymistyczna historia Tary z Rajczy, psiej mamy, która zaopiekowała się gromadką kociąt. Tara czeka na nowego opiekuna. Będą też informacje o akcji sterylizacji czworonogów w Cieszynie.

Szmaragd

2020-07-25

W programie Przygarnij Zwierzaka przeniesiemy się do Zwierzęcej Arkadii. Przedstawimy wam też sylwetkę pięknego kociaka, który zwie się Szmaragd!

Kaziu

2020-07-18

W programie opowiemy Wam o interwencji, którą w piątek przeprowadzili Animalsi z inspektoratu Bielsko-Żywiec w jednym z gospodarstw w Jeleśni. Około 20 psów przechodziło tam gehennę. Zagłodzone, zapchlone, zarobaczone przebywały w fatalnych warunkach. Rozmawialiśmy z Agnieszką Romanek tuż po przeprowadzeniu akcji. W programie Przygarnij Zwierzaka nie może zabraknąć również apelu o adopcję psiaka, tym razem Kazia. Psina czeka na dom w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Karmelek

2020-07-11

W programie Przygarnij Zwierzaka gorący apel o przygarnięcie nie jednego, ale ponad 20-tu psiaków! Na dom czeka bowiem Karmelek, znaleziony w Zwardoniu, a w jednym z gospodarstw w Jeleśni znajduje się w dramatycznych warunkach około 20 psiaków. Powiatowy Lekarz weterynarii w Żywcu wydał decyzję o natychmiastowym odbiorze zwierząt. Aby je odebrać, trzeba jednak najpierw znaleźć im nowe domy. Apelujemy o pomoc dla bielsko-żywieckiego inspektoratu OTOZ Animals!

Tofik

2020-07-04

W programie Przygarnij Zwierzaka: po pierwsze kolejne dowody na to, że niestety są tacy, dla których strzelanie do kotów to świetna rozrywka. Będzie też optymistyczna historia psa Tofika, którym zajęła się rodzina w Bronowie. Psiak czeka teraz na adopcję. Porozmawiamy również ze Sławomirem Łyczko z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej.

Sara

2020-06-27

W programie Przygarnij Zwierzaka dowiecie się: jak zabezpieczyć swojego psiaka przed kleszczami oraz jak pomóc przystani dla zwierząt „Ocalenie”. Przedstawimy też Wam Sarę, czyli niezwykłą psią babunię!

Nika

2020-06-20

Dlaczego bezdomność wśród psów w Bielsku-Białej udało się ograniczyć, a z kotami ta sztuka się nie udaje lub udaje w niesatysfakcjonującym zakresie? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w programie Przygarnij Zwierzaka. Będzie też apel o dom dla suni o imieniu Nika (na zdjęciu). Kontakt w sprawie adopcji: 516 488 831.

Zenek

2020-06-13

Program Przygarnij Zwierzaka poświęcimy kotom. Jak się bowiem okazuje, kociaków tej wiosny w Bielsku-Białej przybyło. To niestety nie jest dobra wiadomość oznacza bowiem, że więcej mamy zwierząt bezdomnych. Będzie również apel o adopcję kocura, który zwie się Zenek.

Mobi

2020-06-06

W programie Przygarnij Zwierzaka gościmy w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, które po ponad 2-miesięcznym zamrożeniu dla odwiedzających, właśnie ponownie otworzyło swoje bramy dla gości. W programie zaprezentujemy wam też historię Mobiego. Tak się nazywa mały, głuchy i ślepy pies, którego znaleziono na ulicy i przewieziono do schroniska. Nie jest sobie poradzić w kojcu z innymi psami. Bardzo potrzebuje domu i opiekuna.

Ida

2020-05-30

W programie "Przygarnij Zwierzaka" opowiemy Wam o niezwykłym azylu dla kociaków. Miejsce nazwane Kotełkowo działa w Bielsku-Białej. Kociaki mają tam zapewnioną troskliwą opiekę i dach nad głową, ale i tak czekają na adopcję i prawdziwy dom na stałe. O właśnie taki domu dla pięknej, chorej kotki Idy będziemy dziś do Was apelować.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09