Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Rozalka

2020-01-16

W mroźny weekend sprawdzamy czy na ciepłe schronienie mogą liczyć bezdomne zwierzęta w schronisku w Bielsku-Białej. Opowiemy wam też historię Rozalki, która do bielskiej placówki trafiła z psiego piekła czyli z owianych złą sławą Radys.

Ząbek

2021-01-09

W tym programie Przygarnij Zwierzaka mówimy o interwencjach podejmowanych w domach, w których krzywdzi się zwierzęta. Interwencje te podejmują organizacje pozarządowe. Przedstawimy wam również historię Ząbka – małego pieska, który już po raz drugi trafił do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Tychach.

Pędzelek

2021-01-02

W pierwszym w nowym roku programie wyjaśnimy jak to się stało, że w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej psiaki zaczęto wyprowadzać regularnie na spacery. Będzie również historia mieszkańca Psiej HAUpy Pędzelka - energetycznego psa, którego pasją jest gra w piłkę, najchętniej z dziećmi!

Tamik

2020-12-19

Tylko ponad rok działa na terenie powiatów: żywieckiego i bielskiego Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Animals, ale już może pochwalić się wieloma skutecznymi interwencjami. Dziś krótko podsumujemy działalność Animalsów. W naszym programie opowiemy też o Tamiku głuchym i niewidomym, najprawdopodobniej porzuconym psiaku, który chciałby wygrać los na loterii jakim byłby dla niego czuły opiekun i ciepły dom.

Bordo

2020-12-12

W programie ratownik grupy beskidzkiej GOPR , a zarazem przewodnik psów ratowniczych Aleksander Karkoszka opowie nam o tym jakie psy mogą ratować ludzi, nie tylko w górach. Przedstawimy Wam również Bordo – psiaka, który czeka na adopcję w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Jaskier

2020-12-05

W programie przedstawimy Wam historię Jaskra, psa który do schroniska w Bielsku Białej trafił z Radys. Będzie też o akcji "Ogrzej Reksia".

Gunia

2020-11-28

W programie opowiemy wam o Guni. To sunia, która po śmierci swoich opiekunów, na stare lata trafiła do schroniska. To nie jest dobre miejsce dla 12-letniego, małego pieska. Poza tym, w programie nasz gość odpowie na pytanie: dlaczego wejść do lasu możemy z psem, ale tylko na smyczy.

Fiona

2020-11-21

W programie zadamy pytanie: jaka dieta jest dla naszego psa najlepsza? Czy lepiej kupować karmę czy też dla naszego pupila gotować? Zaprezentujemy wam też piękną kotkę. Bezdomna Fiona została znaleziona w Milówce. Teraz czeka na dom i opiekuna.

Dex

2020-11-14

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna prowadzące dom tymczasowy dla kotów w Bielsku-Białej jest zmuszone, po raz pierwszy, prosić o pomoc finansową. Brakuje pieniędzy na zapewnienie podstawowych potrzeb ponad 20 zwierzaków, które w Kotełkowie przebywają. Zaprezentujemy Wam też Dexa - tymczasowego mieszkańca Zwierzęcej Arkadii w Grzawie. Pies czeka na dom i opiekuna.

Bambo

2020-11-07

W programie Przygarnij Zwierzaka będzie apel o pomoc w zapełnieniu na zimę magazynu z karmą dla mieszkańców schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Nie zabraknie również gorącej prośby o adopcje zwierzaków, zwłaszcza kotów, których jest ogromnie dużo zarówno w schroniskach jak i domach tymczasowych. My przedstawimy Wam Bambo.

Rudy

2020-10-31

Program poświęcimy kundelkom. Pretekstem jest Dzień Kundelka obchodzony w minioną niedzielę, ale także to, że październik to miesiąc dobroci dla tych psiaków. A co najważniejsze: kundelek to brzmi dumnie! O tym przekonywać nas będzie Gabriela Balcarek z Psiej Ekipy. Przedstawimy Wam też Rudego – kundelka, który niecierpliwie czeka na opiekuna w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Pędzelek

2020-10-24

Czy wiecie, że w Jaworzu jest taki niezwykły dom tymczasowy dla psiaków wymagających szczególnej troski zwany Psią HAU-pą? Psią HAU-pę stworzyli wolontariusze fundacji Psia Ekipa. O HAU-pie i jej domownikach (zwłaszcza o Pędzelku) opowiadamy w programie Przygarnij Zwierzaka.

Wiktor

2020-10-17

Bezdomnych kociaków w tym roku jest ogromnie dużo. Wszystkimi nie są w stanie zaopiekować się fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom. Stąd apel organizacji pozarządowych o tworzenie domów tymczasowych dla kotów. Czy każdy może zapewnić taki dom? Czy wystarczą dobre chęci? O tym w tym wydaniu programu Przygarnij Zwierzaka.

Tina

2020-10-10

"OSP podaje Łapkę" - tak zatytułowana akcja dla bezdomnych zwierzaków z Oświęcimia, Bielska-Białej, Tychów i okolic prowadzona jest w gminie Kęty. W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy wam o jej szczegółach. Przedstawimy też Tinkę - to mieszkanka Psiej HAU-py w Jaworzu, która czeka na swój dom i swoich opiekunów.

Emil

2020-10-03

Czy głaskanie psa lub przytulanie się do niego może być dla dziecka niebezpieczne? Są rodzice, którzy zabraniają swoim dzieciom bliskiego kontaktu z czworonogami. Boją się zarazków przenoszonych przez psy. Czy są to obawy uzasadnione? W programie Przygarnij Zwierzaka na ten temat porozmawiamy z fachowcem – lekarzem weterynarii. Będzie też apel o adopcję Emila – kochanej psiny bez ogona, ale z dużym, chorym sercem.

Hektor

2020-09-26

W programie Przygarnij Zwierzaka wracamy do tematu kojców. Czy psy powinny być w nich zamykane? Autorzy tego programu stoją na stanowisku, że tylko wtedy, gdy nie ma innej możliwości. To ostateczność. Psiak z takiego kojca powinien być regularnie wypuszczany lub wyprowadzany na spacery. Ale... wypuszczając psa na ogród czy w parku musimy pamiętać, że żyją tam też inne zwierzęta, którym nasz pupil po prostu zagraża. I o tym także więcej w tym wydaniu programu. Na koniec opowiemy o Hektorze - przepięknym psiaku, który czeka w schronisku na prawdziwych opiekunów.

Tinka

2020-09-19

Tinka, 12-letni psiak odebrany „opiekunom” przez wolontariuszy Psiej Ekipy. Była zaniedbana, zapchlona (cierpiała na pchle zapalenie skóry) i zagłodzona (miała anemię). Tince udzielono pomocy w klinice weterynaryjnej, nabrała sił i kilogramów! Jest spokojna, radosna, nie ma w sobie źdźbła agresji. Czeka na prawdziwy dom.

Majlo

2020-09-12

Majlo nie ma czasu na smutki, bo bardzo lubić się bawić. Do pełni szczęścia brakuje mu kochającego opiekuna. 5-letni psiak czeka na adopcję w schronisku w Oświęcimiu (OTOZ Animals Oddział Oświęcim). W audycji Przygarnij Zwierzaka trenerka psów Katarzyna Miklińska opowie o procesie szkolenia psów adoptowanych ze schroniska.

Wiktor

2020-09-05

Poznajcie Wiktora. 6-letni kocur to prawdziwy królewicz. Niestety, jego historia królewskiego życia nie przypomina. Kilkukrotnie wracał z adopcji, ale mamy nadzieję, że dziś po wysłuchaniu audycji znajdzie się osoba, której skradnie serce. Z naszą ekspertką radzimy także jak zachować się w przypadku potrącenia zwierzęcia domowego.

Koci maluch

2020-08-29

To ostatnie, wakacyjne spotkanie z programem Przygarnij Zwierzaka. A w nim odpowiedź na pytanie: czy ktoś sprawdza czy psiaki lub kociaki ze schroniska dla zwierząt bezdomnych trafiły w dobre ręce? Czy wizyty poadopcyjne są przeprowadzane? Będzie też apel o adopcję kociego maluszka, który czeka na dom. Kociak ma amputowaną łapkę i wymaga rehabilitacji. Na razie zajmuje się nim Fundacja Lepszy Świat z Cieszyna.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09