Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Ptyś

2021-10-16

Akcję „Zima w schronisku” ogłosiło Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Co potrzebne jest w placówce? Jak możemy pomóc psom i kotom z tej placówki? O tym dziś w naszym programie opowie kierownik schroniska Dominik Domiszewski. A pracująca w nim pani Gosia zaprezentuje Wam niepełnosprawnego psiaka, który porusza się tylko dzięki specjalnej wyścigówce. To Ptyś, o którym kiedyś w programie już mówiliśmy. Może uda mu się znaleźć opiekuna za drugim podejściem?

Ósme niebo

2021-10-09

W tym programie dowiecie się (jeśli jeszcze nie wiecie) gdzie znaleźć można ósme niebo! Będzie też o kotach przebywających na terenie ogródków działkowych przy ul. Witosa w Bielsku-Białej.

Platek

2021-10-02

Zbiórkę karmy dla schroniska, w którym przebywają bezdomne zwierzaki zainicjowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej. W tym programie będzie też o psie wartym co najmniej tyle, ile platynowa karta płatnicza.

Olaf

2021-09-25

Ponad 6 tys. 600 zł udało się zebrać stowarzyszeniu Futrzany Los w trakcie ostatniej edycji Biegu po Coolturę. Bieg odbył się w Żywcu. A stowarzyszenie przeznaczy pieniądze na rzecz zwierząt bezdomnych przebywających w tamtejszym schronisku. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja w tej placówce, w rozmowie z wolontariuszką.

Schronisko Arkadii

2021-09-18

Schronisko dla zwierząt bezdomnych chce stworzyć w powiecie pszczyńskim bądź w okolicy fundacja Zwierzęca Arkadia. Szczegóły w programie.

Azo

2021-09-11

Ten pies bardzo potrzebuje prawdziwego domu. Nazywa się Azo i przeszedł w swoim życiu już tak wiele, że fantastycznie byłoby gdyby los oraz dobrzy ludzie podarowali mu na starość ciepły, dobry dom. W programie powiemy wam także o tym, kto i jak może stworzyć dom tymczasowy.

Katarzyna Gruszczyk

2021-09-04

Co zrobić aby adopcja psa lub kota ze schroniska była udana? Na ten temat rozmawiamy dziś w programie z behawiorystką z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej.

Dzień Psa

2021-08-28

Dziś w programie opowiadamy w jaki sposób świętowany będzie w Bielsku-Białej Międzynarodowy Dzień Psa.

Nero

2021-08-21

O porzuconych na śmietniku w Rycerce Górnej kotkach oraz o Nero, który został potrącony przez pociąg w Zwardoniu i w wyniku wypadku stracił jedną łapę. W tym programie opowiemy o działalności OTOZ Animals w powiecie żywieckim.

Pedro

2021-08-14

W programie opowiemy o psiakach ze schroniska w Żywcu. Będzie historia Pedro oraz Chytruska, który z powodu cukrzycy stracił wzrok. Czy psiaki znajdą swój prawdziwy dom?

Michał Janik

2021-08-07

Wędrował dla „czworołapych przyjaciół”. Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic przemierzył 4 górskie szlaki promując ideę adopcji bezdomnych zwierzaków i wspierając schronisko dla zwierząt w Katowicach. W programie opowiemy o akcji „Łapy w górę”.

Lalo

2021-07-10

Dziś w programie garść informacji, które warto przypomnieć sobie w trakcie upalnych wakacji. Pamiętajmy o misce wody dla zwierząt i o tym, by zapewnić im schronienie przed prażącym słońcem. Powtórzymy też apel o dom dla Lalo – psiaka, który nie daje sobie rady w żywieckim schronisku.

Wolontariusze

2021-07-03

Dziś w programie oddamy głos wolontariuszom, którzy zajmują się zwierzakami w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Jak trafili do wolontariatu na rzecz zwierząt i jak zachęcają do takiego właśnie spędzania wolnego czasu?

Przecinek

2021-06-26

Projekt „koło ratunkowe” dla kociaków powstał w Czechowicach-Dziedzicach. W tak nazwanym punkcie jest udzielana pomoc znalezionym, bezdomnym kociakom. Szczegółowo opowiemy o tym dziś w programie. Będzie też apel o adopcję Przecinka , a właściwie już Wykrzyknika.

Lalo

2021-06-19

Ten nieszczęśnik na zdjęciu zwie się Lalo. Psiak jest przerażony i chudnie w oczach. Po śmierci swojej opiekunki, wprost z kanapy trafił bowiem do... schroniskowego boksu. Wolontariusze przychodzący do schroniska w Żywcu, robią co mogą, aby było mu tam jak najlepiej, ale chłopak nie jest w stanie się przystosować do nowych warunków. Uwielbia wychodzić na spacery, ale wracać już z nich nie chce. Do boksu trzeba go wnosić na rękach… Jeśli chcesz pomóc Lalo, a przy okazji zyskać wiernego kompana, skontaktuj się ze stowarzyszeniem Futrzany Los, które prowadzi żywieckie schronisko. Tel.: 572 581 615

Magia

2021-06-12

Jelonek został ostatnio pogryziony przez psa na Żywiecczyźnie. To, niestety, nie jest odosobniony przypadek. Specjaliści apelują: na terenach zielonych nie spuszczajmy psów ze smyczy. Dziś w programie więcej ten temat. Będzie także historia Magii z żywieckiego schroniska. Magiczna sunia czeka na swojego, dobrego człowieka.

Duszek

2021-05-29

Praktycznie codziennie wolontariusze tej fundacji pomagają skrzywdzonym przez ludzi czworonogom. Teraz to jednak bielska Psia Ekipa potrzebuje pomocy. Naszej pomocy, by przetrwać. Szczegóły w programie. Będzie też historia Duszka ze schroniska w Bielsku-Białej.

Sonia

2021-06-05

„Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom” - taki projekt realizowany jest w stolicy Podbeskidzia. Przez kogo i jakie są jego cele? O tym dziś w naszym programie. Polecamy Waszej uwadze również Sonię – piękną sunię, która walczy z nowotworem. Zbiórka pieniędzy na jej leczenie zorganizowano w internecie, na stronie Psiej Ekipy.

Rozalka

2021-05-22

Akcja Dom dla psa wystartowała w Bielsku-Białej. W jednej z galerii handlowych możecie zobaczyć zdjęcia pięknych psiaków, które od lat nie mogą znaleźć swojego prawdziwego domu. O akcji i o zwierzętach z bielskiego schroniska opowiada w programie autorka fotografii Marta Lelek.

Orest

2021-05-15

Czy wiecie co tej jest treibball? To sport dla psów! Więcej na ten temat opowie w naszym programie instruktorka tej dyscypliny Beata Pietrzak. Przedstawimy wam również historię Oresta. Bezbronnego, starszego psa, który znalazł się w schronisku w Bielsku-Białej i czeka na swój prawdziwy dom.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09