Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Frodo

2022-11-19

Czeka i nie może się doczekać… Frodo od wielu miesięcy przebywa w Psiej HAU-pie w Jaworzu. To wspaniały pies, który oprócz miłości wymaga wiele aktywności. Po prostu uwielbia długie spacery, najlepiej w górach! Czy w końcu znajdzie opiekuna i swój dom? W programie pytamy też kierownika bielskiego schroniska dla zwierząt bezdomnych czy placówka jest przygotowana na zimę.

Ptyś

2022-11-12

To pies wielkości podusi do przytulania – mówią wolontariuszki Psiej HAU-py w Jaworzu o Ptysiu. To psiak niewidomy, który jednak nie ma problemu z poruszaniem się w swoim obecnym domu tymczasowym, nawet po schodach! Ma około 10 lat i nie będzie uciekał z domu, do którego trafi na stałe. Słodka kruszyna nie potrzebuje za dużo ruchu. Wystarczy mu kanapa i przede wszystkim człowiek, który pogłaszcze i przytuli. Numer w sprawie adopcji: 881 655 905.

Barni

2022-11-05

Dziś w programie opowiadamy o Barnim 10-letnim, fantastycznym, łagodnym psie, który trafił do schroniska. Będzie też o pierwszej w Polsce polityce opieki nad zwierzętami, jaką stworzono w Bielsku-Białej.

Sabina, stowarzyszenie Dla Braci Mniejszych

2022-10-29

Kotka Maxia po kastracji wróciła na działki ogrodu „Maluch” w Bielsku-Białej. Na terenie tego ogromnego ogrodu działkowego przebywa ponad 200 kotów! Dzięki olbrzymiemu poświęceniu i pracy społeczników, przy wsparciu samych działkowiczów udało się wykastrować wszystkie! Wraz z Sabiną ze stowarzyszenia Dla Braci Mniejszych odwiedzamy działkę pana Damiana.

Zuza i Karola

2022-10-22

Mają pod swoją opieką około 30 kotów! Głodnych i chorych. Zuza (lat 16) i Karola (lat 11) opiekują się bezdomnymi zwierzętami błąkającymi się na terenie ogródków działkowych. Dziewczyny wzięły sprawy w swojej ręce i zmieniają na lepszy swój kawałek świata!

Anna Chęć, projekt: Bielsko-Biała, miasto przyjazne zwierzętom

2022-10-15

Fundacje: Świat w Naszych Rękach oraz Psia Ekipa napisały projekt i pozyskały fundusze na jego realizację. Zrobiły to, by sytuacje zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej poprawić w sposób systemowy. Jakie podjęto działania? O tym w programie.

Gabriela Balcarek z Psiej Ekipy oraz Kuba Balcarek i Krystian Szypuła

2022-10-08

Ruszają z pomocą schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych organizują zbiórkę karmy dla zwierzaków. Tak, aby dobrego, wartościowego pożywienia zimą podopiecznym schroniska nie zabrakło. To odzew na akcję „Zima w schronisku”

Magdalena Berdys

2022-10-01

Wybieramy się na spacer z wolontariuszką w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Zachęcamy też do adopcji psiaka, który przybłąkał się do stadniny koni w Lipowej.

Piegus

2022-09-24

W programie rozmowa z zoofizjoterapeutką Iwoną Lindert, która wspierała czworonogi w trakcie Biegu po Coolturę w Żywcu. A o Piegusie, który również pojawił się na biegu (choć nie wystartował) opowie Aldona ze stowarzyszenia Futrzany Los.

Bazyli

2022-09-17

Opieka nad psem wiąże się również z obowiązkami. Aby tą prostą prawdę uświadomić najmłodszym strażnicy miejscy z Bielska-Białej spotykają się z uczniami szkół w Bielsku-Białej. W programie przedstawimy wam też trójkę maleńkich, porzuconych kotków, które czekają na adopcję. To: Tola, Tamiś i Bazyli.

Chrupek

2022-09-10

Dziś w programie: opowiemy o o działaniach stowarzyszenia na rzecz bezdomnych zwierząt Reksio z Bielska-Białej, będzie też historia Chrupka – pięknego, dobrego psa, którego najpierw adoptowano, a potem oddano do schroniska.

Fundacja Zwierz

2022-09-03

W programie zachęcamy do podjęcia decyzji o kastracji naszych zwierzaków i ich znakowania. Więcej na stronie internetowej: akcjaKastracja.org

Alina Czirkowa

2022-08-13

O sytuacji zwierząt w trakcie wojny. Ale też o tym jak możemy pomóc bezdomnym i głodnym psom oraz kotom z Ukrainy opowiada w naszym programie Alina Czirkowa z Iwano-Frankiwska.

Heniek i Lusia

2022-08-06

Heniek i jego siostra Lusia to kociaki, które przez długi czas po urodzeniu nic nie widziały. To już się zmieniło dzięki okulistycznym konsultacjom, operacji oraz troskliwej opiece wolontariuszy stowarzyszenia Dla Braci Mniejszych. Teraz kociaki, choć wymagają jeszcze opieki, są samodzielne i czekają na adopcje. W programie również apel o siatkowanie balkonów! Trzy koty straciły życie na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej z powodu braku właściwej siatki.

Joanna Milikiewicz, lekarz weterynarii

2022-07-30

Psy i koty też oddaj krew. O honorowym krwiodawstwie zwierzaków dziś w Przygarnij Zwierzaka. Będzie też o kursach, na których nauczymy się jak udzielać pierwszej pomocy naszym czworonożnym pupilom.

Anetka

2022-07-23

W programie apel o mokrą, dobrej jakości karmę dla kotów, której brakuje w schronisku w Bielsku-Białej. Przedstawimy też historię Anetki, 2-kilogramowej suni, której większość wagi stanowią uszy!

Dżeki, pies przewodnik bez prawa do emerytury

2022-07-16

Jak rozpoznać, który hotel dla zwierząt to dobre i bezpieczne miejsce dla naszego czworonoga? Odpowiedź w programie. Będzie też smutna historia 13-letniego labradora Dżekiego. Psiak trafił do lecznicy w stanie agonalnym. Prowadził w upale swojego niewidomego pana i wyczerpany przewrócił się na drodze w Ustroniu...

Emi

2022-07-09

Emi – tak nazywa się półroczna kotka, którą błąkała się ulicami Żywca. Przygarnęła ją wolontariuszka OTOZ Animals Edyta Haczek. Na razie Emi musi się podleczyć. Kiedy wyzdrowieje czyli za dwa tygodnie rozpoczną się poszukiwania domu dla kotki. Edyta Haczek jest dziś gościem programu.

Jett

2022-07-02

Oto Jett. Ten piękny, duży pies, którego wygląd zapiera dech w piersiach, znajduje się... w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Jest majestatyczny, a do tego niezwykle łagodny i wrażliwy, inteligentny, posłuszny i spokojny. Tak opisują go wolontariusze przychodzący do schroniska. I bardzo lubi chodzić na spacery. Jego historię poznacie w programie.

Iwona Gorzkowska - Kotełkowa Drużyna

2022-06-25

O największym domu tymczasowym dla kotów na Podbeskidziu opowie Iwona Gorzkowska ze stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna. Będzie też prośba o adopcję jednej z mieszkanek owego domu – Kiwaczki.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09