Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Zielony Pies

2022-01-22

Jak mądrze pomagać zwierzętom? Tego można było się dowiedzieć w trakcie warsztatów przeprowadzonych w nowym ekocentrum w Bielsku-Białej, które zwie się Zielony Pies. Ułamek przekazanej tam wiedzy prezentujemy w naszym programie.

Reksiu

2022-01-15

Tym razem w naszym programie będzie o tym, czym zajmuje się zoofizjoterapeuta i kiedy powinniśmy się z naszym pupilem do takiego specjalisty udać. Przede wszystkim jednak zaprezentujemy wam niezwykłą opowieść o życiowej zmianie zainspirowanej adoptowanym psiakiem. Niewidomy staruszek Reksiu sprawił, że pani Iwona – do tej pory finansistka – zajęła się rehabilitacją zwierząt!

Mieszkowa

2022-01-08

O tym jak nasze zwierzaki przeżyły Sylwestra. O akcji Bezpieczne zwierze w zimie oraz o kociaku zwanym kiedyś Mieszkiem, a obecnie Mieszkową. O tym wszystkim opowiemy w programie Przygarnij Zwierzaka.

Katarzyna Gruszczyk

2021-12-18

Jak przygotować swojego psa lub kota na Sylwestra? O tym dziś w programie Przygarnij Zwierzaka opowie behawiorystka z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej Katarzyna Gruszczyk.

Daniel Wigłasz

2021-12-11

Nocami temperatura spada poniżej zera. A i wciągu dnia bywa już mroźno. Mamy pierwsze zimowe dni, choć ta kalendarzowa zima jeszcze się nie rozpoczęła. Jak zabezpieczone na ten czas są zwierzęta w schronisku w Cieszynie? To sprawdzimy w programie.

Dominik Domiszewski

2021-12-04

Jedna trzecia psów z bielskiego schroniska zachorowała na kaszel kenelowy. Dlatego psiaków odwiedzać nie można. W programie Przygarnij Zwierzaka rozmawiamy z kierownikiem schroniska Dominikiem Domiszewskim. Nie tylko na ten temat. W Bielsku-Białej powstał właśnie poradnik „Przygotuj pupil na Sylwestra”.

Psia Ekipa

2021-11-27

Wpaść do domu kultury z psem? Tak to było możliwe! Do bielskiej Kubiszówki wiele osób przyszło ze swoim czworonożnym przyjacielem na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej Psia Ekipa. Oto relacja z tego wydarzenia, a Was zapraszamy do zobaczenia zdjęć, których bohaterami są wolontariusze Fundacji Psia Ekipa oraz psy z bielskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wystawa do zobaczenia w Galerii na Piętrze Kubiszówki.

Bordo

2021-11-20

Dziś w Przygarnij Zwierzaka o niezwykłym owczarku podhalańskim Bordo i równie niezwykłych ludziach, którzy zdecydowali się na adopcję schorowanego, starszego psiaka z bielskiego schroniska. Niestety, Bordo już z nami nie ma. Odszedł w kilka miesięcy po wyczekiwanej adopcji. Prezentujemy rozmowę z panią Ireną, która stworzyła Bordkowi dom, a także z wolontariuszką Psiej Ekipy - Natalią.

Dom dla psa

2021-11-13

Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa. To motto niezwykłego kalendarza na rok 2022 wydanego przez grupę Dom dla psa działającą w bielskim schronisku. W kalendarzu znajdziecie zdjęcia, portrety i historię bezdomnych psów, które zostały adoptowane. A dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na pomoc medyczną i psychologiczną dla psów, które trafiają ze schroniska do nowych domów. Gdzie można kalendarz dostać? O tym w programie.

Szczeniaki znalezione na cmentarzu

2021-11-06

Prawie 200 kilogramów karmy dla bezdomnych psów i kotów zebrali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej. Dziś w programie Przygarnij Zwierzaka odwiedzimy schronisko w Cieszynie. Będziemy też w Rajczy, gdzie przebywa para szczeniaków znalezionych na… cmentarzu.

Szarik

2021-10-30

Ktoś truje psy w Godziszce. Tak twierdzi przynajmniej nasza słuchaczka, pani Ania, która straciła swojego Szarika. W programie znajdziecie też zapowiedź charytatywnego marszu jednorożców! Celem tego niezwykłego marszu jest wsparcie idei budowy schroniska dla zwierząt bezdomnych w powiecie pszczyńskim.

Bonia

2021-10-23

6-tygodniowy szczeniak został znaleziony w kontenerze na śmieci w Czechowicach-Dziedzicach. Był wsadzony do pudełka, które ktoś dokładnie zakleił. Powracamy do tej bulwersującej historii. Będzie też optymistyczny temat. Artyści wspierają plan budowy schroniska dla zwierząt bezdomnych w powiecie pszczyńskim! W jaki sposób? O tym w Przygarnij Zwierzaka.

Ptyś

2021-10-16

Akcję „Zima w schronisku” ogłosiło Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Co potrzebne jest w placówce? Jak możemy pomóc psom i kotom z tej placówki? O tym dziś w naszym programie opowie kierownik schroniska Dominik Domiszewski. A pracująca w nim pani Gosia zaprezentuje Wam niepełnosprawnego psiaka, który porusza się tylko dzięki specjalnej wyścigówce. To Ptyś, o którym kiedyś w programie już mówiliśmy. Może uda mu się znaleźć opiekuna za drugim podejściem?

Ósme niebo

2021-10-09

W tym programie dowiecie się (jeśli jeszcze nie wiecie) gdzie znaleźć można ósme niebo! Będzie też o kotach przebywających na terenie ogródków działkowych przy ul. Witosa w Bielsku-Białej.

Platek

2021-10-02

Zbiórkę karmy dla schroniska, w którym przebywają bezdomne zwierzaki zainicjowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej. W tym programie będzie też o psie wartym co najmniej tyle, ile platynowa karta płatnicza.

Olaf

2021-09-25

Ponad 6 tys. 600 zł udało się zebrać stowarzyszeniu Futrzany Los w trakcie ostatniej edycji Biegu po Coolturę. Bieg odbył się w Żywcu. A stowarzyszenie przeznaczy pieniądze na rzecz zwierząt bezdomnych przebywających w tamtejszym schronisku. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja w tej placówce, w rozmowie z wolontariuszką.

Schronisko Arkadii

2021-09-18

Schronisko dla zwierząt bezdomnych chce stworzyć w powiecie pszczyńskim bądź w okolicy fundacja Zwierzęca Arkadia. Szczegóły w programie.

Azo

2021-09-11

Ten pies bardzo potrzebuje prawdziwego domu. Nazywa się Azo i przeszedł w swoim życiu już tak wiele, że fantastycznie byłoby gdyby los oraz dobrzy ludzie podarowali mu na starość ciepły, dobry dom. W programie powiemy wam także o tym, kto i jak może stworzyć dom tymczasowy.

Katarzyna Gruszczyk

2021-09-04

Co zrobić aby adopcja psa lub kota ze schroniska była udana? Na ten temat rozmawiamy dziś w programie z behawiorystką z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej.

Dzień Psa

2021-08-28

Dziś w programie opowiadamy w jaki sposób świętowany będzie w Bielsku-Białej Międzynarodowy Dzień Psa.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09