Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Radek i Bobek

2021-04-10

Nowa placówka dla bezdomnych zwierząt, być może, powstanie w naszym regionie. Jest szansa, że azyl dla porzuconych i zaginionych psów i kotów powstanie w Czechowicach-Dziedzicach. Więcej na ten temat dziś w programie. Będzie też prośba o adopcję dwóch kocurków: Radka i Bobka!

Leon

2021-03-27

Co to znaczy wolontariat w trudnych warunkach? To dobrze wiedzą, z własnego doświadczenia, wolontariusze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Dziś w programie będzie o nich oraz o pewnym psiaku z Ligoty. Dom Leona spłonął, co gorsza w pożarze zginęła jego opiekunka. Pies potrzebuje pomocy, bardzo doskwiera mu samotność. Jeśli nie znajdzie się jakaś dobra dusza gotowa przyjąć czworonoga pod swój dach, Leon trafi do schroniska...

Aston

2020-03-20

W programie opowiadamy o psach niezwykłych – psach ratowniczych. Naszym gościem jest przewodniczka takiego psa pełniącego służbę w Kętach. Nie zabraknie również opowieści o psiaku, który bardzo potrzebuje domu, a na razie jest w schronisku. Tym razem zaprezentujemy wam Astona z Tychów.

Kostek

2021-03-13

Każda złotówka się liczy – tak zachęcają do wsparcia projektu „Cztery kąty i pies piąty" jego autorzy. O co chodzi? Wyjaśnimy w tym programie. Będzie też historia Kostka – bezdomnego psa, o którego nikt nie pyta, nikt nie jest jego adopcją zainteresowany.

Bella

2021-03-07

Bielsko-Biała ma nowych wolontariuszy działających na rzecz zwierzaków, zwłaszcza krzywdzonych psów i kotów. Powstał bowiem nowych inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, właśnie w Bielsku-Białej. W programie opowiemy o tym, jak do tego doszło i jaki rodzaj działalności w naszym regionie Animalsi obrali. Przedstawimy Wam też historię Belli – pięknej, porzuconej suni.

Reks

2021-02-27

To był mroźny Tłusty Czwartek, zwierzę – jak wynikało ze zgłoszenia – nie miało zapewnionego ciepłego schronienia. W sprawie psa w jednym z sołectw gminy Czechowice-Dziedzice interweniowali wolontariusze. Zostali zaatakowani. W programie więcej informacji w tej bulwersującej sprawie. Opowiemy też o Reksie, który nie musiał trafić do schroniskowego boksu. Byli ludzie, którzy chcieli się psem zająć. Jego tak zwani opiekunowie zdecydowali jednak inaczej...

Donio

2021-02-20

Dziś program Przygarnij Zwierzaka w połowie poświęcimy psiakom, a w połowie kociakom. O kotach mówić będziemy jeszcze w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Kota. Natomiast o psach, w związku z likwidacją schroniska dla zwierząt bezdomnych w Mysłowicach. Trwa poszukiwanie domów dla tamtejszych czworonogów, a zwłaszcza Donia – psa starszego, ślepego, z krzywymi łapkami, który na dodatek cierpi na padaczkę. Czy zdarzy się cud i ktoś zabierze Donia do domu?

Radunia

2021-02-13

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji, tym razem o kotach rozmawiamy z Anną Sztender z fundacji Mam kota na punkcie psa, która zakładając fundację była przede wszystkim miłośniczką psów. Teraz nie wyobraża sobie życia bez kotów. Co takiego mają w sobie te zwierzaki? Dziś próba odpowiedzi na to pytanie.

Sara

2021-02-06

Po kilku dniach odwilży wrócił mróz. Pamiętajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Tym razem w programie Przygarnij Zwierzaka apel o zapewnienie ciepłego schronienia naszym psom. Opowiemy też historię Sary - pięknej suczki owczarka niemieckiego, która potrzebuje domu na kilka tygodni.

Perełka

2021-01-30

Nie trzeba dzwonić, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej fundacji "Lepszy świat" z Cieszyna. W ten sposób można zgłosić, że psu czy kotu dzieje się krzywda. Wezwani do interwencji inspektorzy jadą na miejsce i sprawdzają zgłoszenie. W naszym programie będzie też smutna historia Perełki, psa oddanego na stare lata do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Tychach.

Diego

2021-01-23

Dziś o „radysiakach” czyli psach, które zostały przywiezione do Bielska-Białej z Radys w naszym programie opowiada jedna z wolontariuszek w schronisku dla zwierząt bezdomnych – Paulina Hullin. Wspólnie chcemy Was przekonać, że te psy mimo, że przeszły w Radysach piekło, są już gotowe na adopcje i bardzo czekają na prawdziwych opiekunów i prawdziwe domy. Wśród nich – Diego (na zdjęciu). Zapraszamy do słuchania i kontaktu w sprawie adopcji, nr: 668 248 981.

Rozalka

2020-01-16

W mroźny weekend sprawdzamy czy na ciepłe schronienie mogą liczyć bezdomne zwierzęta w schronisku w Bielsku-Białej. Opowiemy wam też historię Rozalki, która do bielskiej placówki trafiła z psiego piekła czyli z owianych złą sławą Radys.

Ząbek

2021-01-09

W tym programie Przygarnij Zwierzaka mówimy o interwencjach podejmowanych w domach, w których krzywdzi się zwierzęta. Interwencje te podejmują organizacje pozarządowe. Przedstawimy wam również historię Ząbka – małego pieska, który już po raz drugi trafił do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Tychach.

Pędzelek

2021-01-02

W pierwszym w nowym roku programie wyjaśnimy jak to się stało, że w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej psiaki zaczęto wyprowadzać regularnie na spacery. Będzie również historia mieszkańca Psiej HAUpy Pędzelka - energetycznego psa, którego pasją jest gra w piłkę, najchętniej z dziećmi!

Tamik

2020-12-19

Tylko ponad rok działa na terenie powiatów: żywieckiego i bielskiego Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Animals, ale już może pochwalić się wieloma skutecznymi interwencjami. Dziś krótko podsumujemy działalność Animalsów. W naszym programie opowiemy też o Tamiku głuchym i niewidomym, najprawdopodobniej porzuconym psiaku, który chciałby wygrać los na loterii jakim byłby dla niego czuły opiekun i ciepły dom.

Bordo

2020-12-12

W programie ratownik grupy beskidzkiej GOPR , a zarazem przewodnik psów ratowniczych Aleksander Karkoszka opowie nam o tym jakie psy mogą ratować ludzi, nie tylko w górach. Przedstawimy Wam również Bordo – psiaka, który czeka na adopcję w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Jaskier

2020-12-05

W programie przedstawimy Wam historię Jaskra, psa który do schroniska w Bielsku Białej trafił z Radys. Będzie też o akcji "Ogrzej Reksia".

Gunia

2020-11-28

W programie opowiemy wam o Guni. To sunia, która po śmierci swoich opiekunów, na stare lata trafiła do schroniska. To nie jest dobre miejsce dla 12-letniego, małego pieska. Poza tym, w programie nasz gość odpowie na pytanie: dlaczego wejść do lasu możemy z psem, ale tylko na smyczy.

Fiona

2020-11-21

W programie zadamy pytanie: jaka dieta jest dla naszego psa najlepsza? Czy lepiej kupować karmę czy też dla naszego pupila gotować? Zaprezentujemy wam też piękną kotkę. Bezdomna Fiona została znaleziona w Milówce. Teraz czeka na dom i opiekuna.

Dex

2020-11-14

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna prowadzące dom tymczasowy dla kotów w Bielsku-Białej jest zmuszone, po raz pierwszy, prosić o pomoc finansową. Brakuje pieniędzy na zapewnienie podstawowych potrzeb ponad 20 zwierzaków, które w Kotełkowie przebywają. Zaprezentujemy Wam też Dexa - tymczasowego mieszkańca Zwierzęcej Arkadii w Grzawie. Pies czeka na dom i opiekuna.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09