Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Monika Brzezicka, wolontariuszka

2023-09-23

Kilkanaście kotów, w tym dwu lub trzytygodniowe maluchy, przebywają na terenie jednej z firm w okolicy Jordanowa w powiecie suskim. Pilnie poszukiwane są dla nich domy.

Katarzyna Gruszczyk, behawiortystka

2023-09-16

Co robić gdy nasz pies panicznie boi się nie tylko fajerwerków, ale dostaje ataków paniki gdy nadchodzi burza i słychać grzmoty? To poważny problem, bo nawałnice nawiedzają nas coraz częściej. Na ten temat rozmawiamy z behawiorystką Katarzyną Gruszczyk.

Weronika Olszówka, OTOZ Animals Oświęcim

2023-09-09

Od nowego roku miasto przejmie opiekę nad bezdomnymi zwierzętami w Oświęcimiu. Do tej pory o bezpańskie psy i koty w miejskim schronisku przy ul. Kamieniec dbało Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Ale Animalsi wywiesili białą flagę. Dlaczego? Naszym gościem jest kierownik placówki, a zarazem wiceprezes oświęcimskiego oddziału OTOZ Weronika Olszówka.

OTOZ Animals Bielsko-Biała, KOTełkowa drużyna

2023-09-02

Rozmawiamy z przedstawicielami organizacji, które pomagają zwierzętom. Z wolontariuszami można było się spotkać w trakcie dnia otwartego bielskiego schroniska dla zwierzęt bezdomnych.

Jarosław Kołodziejczyk, schronisko w Chełmku

2023-08-26

Od początku tego roku bezdomnymi psami i kotami z Żywca opiekuje się schronisko w Chełmku. W jakich warunkach przebywają tam zwierzęta? Sprawdzamy!

Dominik Domiszewski, schronisko w B-B

2023-08-23

Jak upały znoszą zwierzęta w bielskich schronisku? Co jego pracownicy robią, by pomóc przetrwać czworonogom ten trudny czas? O tym w tym wydaniu programu. Zapowiadamy też zbiórkę elektrośmieci w schronisku i dzień otwarty placówki.

Denis

2023-08-12

Denis to młody, energiczny psiak, który czeka na swoich prawdziwych opiekunów w domu tymczasowym. Został znaleziony w … rowie w Lalikach. Dzięki OTOZ Animals Żywiec jest już zaszczepiony i odrobaczony. Denis kocha ludzi i dobrze reaguje na inne zwierzęta. Czeka na prawdziwy dom! W programie odwiedzamy także kawiarnię, w której mieszkają koty!

Olga Lis, OTOZ Animals

2023-07-22

Szukają dla nich domów! Osiem psów, które w strasznych warunkach były przetrzymywane w jednym z gospodarstw na Żywiecczyźnie, odebrali wolontariusze bielskiego oddziału OTOZ Animals. Teraz walczą o zapewnienie im odpowiedniej opieki weterynaryjnej, domów tymczasowych i tych docelowych.

Banita

2023-07-15

Banita od kilku lat przebywał na Osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej, a jego tymczasowym domkiem była mała budka. Stary i schorowany wymagał jednak opieki. I taką dostał! Kota adoptował Sławek Dusza.

Czarek

2023-07-08

Czarek to psiak w typie coker spaniela. Ma 3 lub 4 lata. Uwielbia spacery i łaknie kontaktu z człowiekiem. Nie ma jednak swojego domu. O chłopaku opowiada Magdalena Ciapała z OTOZ Animals Żywiec.

Rower pomaga

2023-07-01

Za każde 100 kilometrów przejechanych na rowerze zwierzęta, które znajdują się pod opieką Przystani Ocalenie w Ćwiklicach, dostaną kilogram warzyw do jedzenia. Na tym polega akcja Rower Pomaga zwierzętom, do udziału w której zaprasza Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej. Więcej na ten temat w rozmowie z Anią Indianką Sobańską.

Siedmiu wspaniałych

2023-06-24

Oto siedmiu wspaniałych z Jaworza! Dzięki wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Psiej HAU-pie powstaje plac zabaw dla czworonogów!

Dominik Domiszewski, Tomasz Wójcik

2023-06-17

Przed nami upały. Pamiętajmy aby odpowiednio zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Niech nie zabraknie im miski z wodą. Zrezygnujmy też ze spacerów wtedy, gdy temperatury są najwyższe, lepiej wybrać się wieczorową porą. Dziś w programie Przygarnij Zwierzaka naszymi gośćmi są: szef schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej oraz przedstawiciel stowarzyszenia Reksio, które temu schronisku pomaga.

Maja Krawczyk, Tupot Małych Łapek

2023-06-10

Bieg z psiakami w Parku Śląskim przygotowuje organizacja studencka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Bieg odbędzie się 8 lipca w Parku Śląskim. A dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz katowickiego schroniska dla zwierząt bezdomnych.

Dominik Domiszewski, schronisko w B-B

2023-06-03

Miejskie Schronisko dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej ma nową stronę internetową, którą ułatwić ma poszukiwanie zagubionych zwierząt, ale też ich adopcję. Między innymi na ten temat rozmawiamy z kierownikiem placówki - Dominikiem Domiszewskim.

Karolina Nawrot, Fundacja Terra Spei

2023-05-27

Odwiedzamy nieco większe niż zwykle czworonogi w ośrodku jeździeckim "Hanka" w Lipowej. Konie też potrzebują adopcji! Na ten temat rozmawiamy z Karoliną Nawrot z Terra Spei. Fundacja dba o konie w ośrodku w Lipowej.

Bari

2023-05-20

Bari jest chory. Mógłby wyzdrowieć, ale w warunkach domowych. Niestety, ten 5-letni, piękny owczarek niemiecki znalazł się w schronisku dla zwierząt bezdomnych. Więcej o Barim, ale także o innym psiaku z bielskiej placówki – Dingo, w naszym programie.

Katarzyna Brandys, Fundacja "Lepszy świat"

2023-05-13

Pomagają psom, kotom, ale też małym dzikim zwierzętom takim jak jeże czy ptaki. Sytuacja finansowa fundacji „Lepszy świat” z Cieszyna jest jednak coraz trudniejsza. Brakuje pieniędzy na karmę, ale też faktury za leczenie zwierząt. Budowa przytuliska dla starych psów stanęła...

Działkowiczki z Sarniego Stoku

2023-05-06

Panie: Basia, Irena i Ania dokarmiają koty wolno żyjące. To działkowiczki wypoczywające (i pomagające zwierzakom) na terenie ogrodu Sarni Stok w Bielsku-Białej. Rozmawiamy z panią Basią, która zajmuje się kotami na działkach już niespełna 20 lat!

OLGA LIS I ADAM ŚLIWKA, OTOZ ANIMALS

2023-04-29

Potrzebują ludzi do pracy, oczywiście wolontaryjnej. Animalsom przydaliby się nowi ludzie gotowi na wyjazdy interwencyjne. To wyjazdy podejmowane w obronie łamanych praw braci mniejszych. Ciąg dalszy rozmowy z inspektorami OTOZ Animals w Bielsku-Białej.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09