Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Katarzyna Gruszczyk

2022-06-18

Bywa tak, że szczekanie psa wzbudza u ich opiekunów złość. Tak oczywiście być nie powinno, ale czy pies obszczekujący każdego przechodnia mijającego nasz dom, to sytuacja naturalna? Czy też nie? Zapytamy o to dziś w programie behawiorystkę - Katarzynę Gruszczyk z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej.

Józek + kocie maluchy

2022-06-12

Jest taki sklep zoologiczny w Bielsku-Białej, który oprócz działalności handlowej pośredniczy w adopcji bezdomnych kotów. W programie wybierzemy się tam z wizytą i przedstawimy wam kota Józka oraz 5-osobową kocią rodzinkę.

Psia HAU-pa

2022-06-04

Tym razem ostrzegamy Was przed zakupem zwierzaków z pseudohodowli. Będzie też apel do osób, które mają talen do pisania, robienia zdjęć czy filmików. O bezdomnych psiakach, oczywiście. Fundacja Psia Ekipa szuka wolontariuszy. Liczba adopcji spada, a przecież o domy dla podopiecznych HAU-py trzeba zawalczyć!

Katka

2022-05-28

Jesteśmy w Psiej HAU-pie, gdzie wraz z Magdą Prygą, prosimy Was o pomoc dla Bobika z Ukrainy. Chłopak potrzebuje kosztownego leczenia w okolicach... Wrocławia. W programie także historia Katki, która w związku z przeprowadzką opiekunki traci dom oraz Franka, który także pilnie musi znaleźć nowego właściciela.

Przystanek: Zwierz!

2022-05-14

Przystanek: Zwierz! Tak nazywa się kampania prowadzona przez redakcjęBB. W kampanii chodzi o zwrócenie uwagi na bezdomne oraz dzikie zwierzęta, które potrzebują naszej pomocy i naszego głosu. Dziś w programie porozmawiamy właśnie o tej kampanii. Odwiedzimy też działki przy ul. Witosa w Bielsku-Białej, gdzie koty mogą przetrwać tylko dzięki dobrym ludziom

Zofijka

2022-05-07

Jest taki niezwykły dom w Bielsku-Białej… W domu tymczasowym przy ulicy Pogodnej zwierzęta znalezione, bezdomne, po prostu potrzebujące pomocy, czekają na adopcje. Drugiego takiego domu tymczasowego dla czworonogów w naszym regionie nie znajdziecie! Psiaki i kociaki gości bowiem w SWOIM prywatnym domu, a nie wynajętym, pani Irena Ziemska. Mieszka w nim obecnie 5 psów oraz 18 kotów, a wśród nich Zofijka.

Nero

2022-04-23

Nero – tak nazywa się niezwykły pies, którego ktoś pozbył się przywiązując do drzewa... Tak właśnie trafił do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Prawdopodobnie to rasowy, karelski pies na niedźwiedzie. Jest przepiękny i dostojny – opisują go jego opiekunowie z żywieckiego schroniska. W programie odwiedzimy również ogród działkowy Maluch w Bielsku-Białej, gdzie działkowicze pomagają przeżyć kotom.

Banita

2022-04-09

Banita to kociak, który od wielu lat pracuje pilnując porządky na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej! Pora, by przeszedł na zasłużoną emeryturę. Stowarzyszenie „Dla Braci Mniejszych” szuka dla niego domu z ogródkiem, w którym mógłby zamieszkać na stare lata.

Sabina, stowarzyszenie Dla braci mniejszych

2022-04-02

Odwiedzamy miejsca w Bielsku-Białej, w których żyją koty dokarmiane przez mieszkańców, społecznych karmicieli lub wolontariuszy organizacji działających na rzecz zwierząt. Budki dla kotów stoją m.in. na bielskiej Olszówce i na osiedlu Beskidzkim.

Misza, Bobik i Frodo

2022-03-26

Ludzie uciekając przed wojną zostawiają swoje zwierzęta lub po prostu nie mają ich czym nakarmić. W najgorszej sytuacji są jednak psy w schroniskach. Głód coraz częściej zagląda w oczy zwierzętom w Ukrainie. Dlatego bielskie fundacje: Świat w naszych rękach oraz Psia Ekipa organizują transporty z karmą i lekami dla zwierząt do Iwano-Frankowska oraz Żytomierza. Zbiórka karmy cały czas trwa. W tym programie jednak zachęcamy do adopcji psów, które dotarły do nas z Ukrainy. To: Misza, Bobik i Frodo.

Homer

2022-03-19

O swojej pracy w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej opowiadają Barbara Osińska i Grzegorz Kuc. Przedstawimy Wam również Homera, starszego psiaka, który choćby ze względu na ślepotę nie powinien w schronisku przebywać...

Dominik Nawa

2022-03-12

Transporty karmy dla zwierząt w Ukrainie organizuje fundacja „Przystań Ocalenie” z Ćwiklic. Jej szef Dominik Nawa wozi zebrane dary za wschodnią granicę, gdzie sytuacja zwierząt, a także opiekujących się nimi ludzi jest tragiczna.

Anna Chęć, Joanna Kraj

2022-03-05

Do naszych miast przyjeżdżają uciekający przed wojną w Ukrainie ludzie, a wraz z nimi zwierzęta. W programie apel o to, aby swoje serca i domy otworzyć dla CAŁYCH rodzin uchodźców. Rozmawiamy z przedstawicielkami organizacji, które pomagają głodującym ukraińskim zwięrzetom.

Forest

2022-02-26

Wolontariuszy potrzebuje Psia HAU-pa w Jaworzu. To fantastyczny dom tymczasowy dla skrzywdzonych przez ludzi psów. Dziś w programie wybierzemy się do tej HAU-py. Z jej szefową - Magdą oraz wolontariuszem Ignasiem przedstawimy Wam Foresta. Ten cudny psiak czeka na adopcję!

Misiek

2022-02-19

W programie o tym jak świętowany jest Dzień Kotów w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej oraz jak świętowano ten dzień w ekocentrum „Zielony Pies”. Będzie też apel o adopcję Miśka.

Iwona Gorzkowska, Katarzyna Gruszczyk, Dominik Domiszewski

2022-02-12

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kota zachęcamy Was do adopcji kotów. Tych ze schroniska i tych z domów tymczasowych, na przykład prowadzonych przez bielskie stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna.

Anna Sztender, Łukasz Mularski

2022-02-05

Dlaczego przytulisko dla kotów w Czechowicach-Dziedzicach kończy swoją działalność? O tym tym razem w Przygarnij Zwierzaka. Rozmawiamy też z wolontariuszem schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. A na koniec mamy apel mieszkańca Bystrej skierowany do turystów spacerujących na Kozią Górę ze swoimi psiakami.

Farcik

2022-01-29

Farcik to ofiara sylwestrowej zabawy fajerwerkami. Uciekając przed hukiem petard został potrącony przez dwa samochody. Diagnoza: złamany kręgosłup. Psina podnosi się tylko na przednich łapkach i tak stara się przemieszczać. Mieszka w Psiej HAU-pie i dzięki Psiej Ekipie odwiedza fizjoterapeutkę. Bardzo potrzebuje człowieka, który się nim zaopiekuję. Więcej o Farciku w tym wydaniu Przygarnij Zwierzaka.

Zielony Pies

2022-01-22

Jak mądrze pomagać zwierzętom? Tego można było się dowiedzieć w trakcie warsztatów przeprowadzonych w nowym ekocentrum w Bielsku-Białej, które zwie się Zielony Pies. Ułamek przekazanej tam wiedzy prezentujemy w naszym programie.

Reksiu

2022-01-15

Tym razem w naszym programie będzie o tym, czym zajmuje się zoofizjoterapeuta i kiedy powinniśmy się z naszym pupilem do takiego specjalisty udać. Przede wszystkim jednak zaprezentujemy wam niezwykłą opowieść o życiowej zmianie zainspirowanej adoptowanym psiakiem. Niewidomy staruszek Reksiu sprawił, że pani Iwona – do tej pory finansistka – zajęła się rehabilitacją zwierząt!
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09