Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 13:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Szmaragd

2020-07-25

W programie Przygarnij Zwierzaka przeniesiemy się do Zwierzęcej Arkadii. Przedstawimy wam też sylwetkę pięknego kociaka, który zwie się Szmaragd!

Kaziu

2020-07-18

W programie opowiemy Wam o interwencji, którą w piątek przeprowadzili Animalsi z inspektoratu Bielsko-Żywiec w jednym z gospodarstw w Jeleśni. Około 20 psów przechodziło tam gehennę. Zagłodzone, zapchlone, zarobaczone przebywały w fatalnych warunkach. Rozmawialiśmy z Agnieszką Romanek tuż po przeprowadzeniu akcji. W programie Przygarnij Zwierzaka nie może zabraknąć również apelu o adopcję psiaka, tym razem Kazia. Psina czeka na dom w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Karmelek

2020-07-11

W programie Przygarnij Zwierzaka gorący apel o przygarnięcie nie jednego, ale ponad 20-tu psiaków! Na dom czeka bowiem Karmelek, znaleziony w Zwardoniu, a w jednym z gospodarstw w Jeleśni znajduje się w dramatycznych warunkach około 20 psiaków. Powiatowy Lekarz weterynarii w Żywcu wydał decyzję o natychmiastowym odbiorze zwierząt. Aby je odebrać, trzeba jednak najpierw znaleźć im nowe domy. Apelujemy o pomoc dla bielsko-żywieckiego inspektoratu OTOZ Animals!

Tofik

2020-07-04

W programie Przygarnij Zwierzaka: po pierwsze kolejne dowody na to, że niestety są tacy, dla których strzelanie do kotów to świetna rozrywka. Będzie też optymistyczna historia psa Tofika, którym zajęła się rodzina w Bronowie. Psiak czeka teraz na adopcję. Porozmawiamy również ze Sławomirem Łyczko z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej.

Sara

2020-06-27

W programie Przygarnij Zwierzaka dowiecie się: jak zabezpieczyć swojego psiaka przed kleszczami oraz jak pomóc przystani dla zwierząt „Ocalenie”. Przedstawimy też Wam Sarę, czyli niezwykłą psią babunię!

Nika

2020-06-20

Dlaczego bezdomność wśród psów w Bielsku-Białej udało się ograniczyć, a z kotami ta sztuka się nie udaje lub udaje w niesatysfakcjonującym zakresie? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w programie Przygarnij Zwierzaka. Będzie też apel o dom dla suni o imieniu Nika (na zdjęciu). Kontakt w sprawie adopcji: 516 488 831.

Zenek

2020-06-13

Program Przygarnij Zwierzaka poświęcimy kotom. Jak się bowiem okazuje, kociaków tej wiosny w Bielsku-Białej przybyło. To niestety nie jest dobra wiadomość oznacza bowiem, że więcej mamy zwierząt bezdomnych. Będzie również apel o adopcję kocura, który zwie się Zenek.

Mobi

2020-06-06

W programie Przygarnij Zwierzaka gościmy w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, które po ponad 2-miesięcznym zamrożeniu dla odwiedzających, właśnie ponownie otworzyło swoje bramy dla gości. W programie zaprezentujemy wam też historię Mobiego. Tak się nazywa mały, głuchy i ślepy pies, którego znaleziono na ulicy i przewieziono do schroniska. Nie jest sobie poradzić w kojcu z innymi psami. Bardzo potrzebuje domu i opiekuna.

Ida

2020-05-30

W programie "Przygarnij Zwierzaka" opowiemy Wam o niezwykłym azylu dla kociaków. Miejsce nazwane Kotełkowo działa w Bielsku-Białej. Kociaki mają tam zapewnioną troskliwą opiekę i dach nad głową, ale i tak czekają na adopcję i prawdziwy dom na stałe. O właśnie taki domu dla pięknej, chorej kotki Idy będziemy dziś do Was apelować.

Pusia

2020-05-23

W programie Przygarnij Zwierzaka przekażemy Wam dobre wieści. Będzie o adopcji Kevina, czyli psa, który od 10 lat przebywał w schroniskowym kojcu w Cieszynie. O "odmrażaniu" schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej opowie kierownik placówki Dominik Domiszewski. Zaapelujemy też do Was o dom dla Pusi czyli suni, dla której domem - tak jak dla 8 innych psiaków - było gospodarstwo w Pisarzowicach. Niestety, ich właścicielka nie jest w stanie się zaopiekować swoimi zwierzętami. Wolontariusze szukają dla nich nowych domów.

Kevin

2020-05-16

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas, ale również i zwierząt. Zwłaszcza psów, które przebywają w schroniskach i nie mogą już od 2 miesięcy liczyć na odwiedziny, a często i spacer. Okazuje się jednak, że w wyniku koronawirusa więcej osób decyduje się na adopcje. O skutkach pandemii: tych fatalnych, ale i pozytywnych dla zwierząt bezdomnych w programie Przygarnij Zwierzaka. Opowiemy też o Kevinie czyli psiaku, który od 10 lat siedzi zamknięty w schroniskowym kojcu. Czy uda mu się znaleźć dom na stare lata?

Largo

2020-05-09

W programie o wpływie pandemii koronawirusa na organizacje zajmujące się zwierzakami. Mówiliśmy już o walce o przetrwanie, jaką toczy przystań "Ocalenie" z Ćwiklic, podobna jest udziałem pszczyńskiej fundacji Zwierzęca Arkadia. Tym razem opowiemy o sytuacji w jakiej znalazła się Arkadia i jej zwierzaki. Będzie też apel o adopcję pięknego psiego seniora Largo!

As

2020-05-02

W programie Przygarnij Zwierzaka sprawdzaliśmy z jakimi problemami mierzą się w czasie pandemii koronawirusa właściciele czworonogów. Czy dostęp do weterynarzy jest ograniczony? Gdzie i pod jakimi warunkami można szukać pomocy dla swojego psiaka/kota? Odpowiedzi na te pytania dziś w naszym programie. Przedstawimy też historię Asa - psiaka, który czeka na dom z ogródkiem

Bob Budowniczy

2020-03-14

Tym razem program Przygarnij Zwierzaka poświęcimy kotom. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego większość z 50 budek dla tych zwierząt, które miały pomóc przetrwać kotom zimę, nie udało się rozstawić na terenie Bielska-Białej. 40 nadal stoi w schronisku dla zwierząt bezdomnych. W programie przedstawimy wam także Boba Budowniczego. To piękny kot znaleziony w trakcie przebudowy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej, który czeka na adopcję.

Grimm

2020-03-07

Wydaniu programu przyświeca hasło: "przygarnij jerzyka". Jerzyki jak wiadomo nie są zwierzętami domowymi. Jednak bez naszej pomocy, rozgościć jest im się w naszej okolicy trudno. A na tym powinno nam zależeć. Dlaczego? Wyjaśnimy w programie. Zaprezentujemy też sylwetkę Grimma. To psiak ze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, który nie może doczekać się na adopcję. Opowiedzą o nim uczniowie szkoły podstawowej nr 33 z tego miasta.

Hugo

2020-02-29

W programie Przygarnij Zwierzaka rozmawiamy o lekcjach poświęconych czworonogom, które zainicjowano w Bielsku-Białej. Pierwsze zajęcia dla uczniów przeprowadziły wolontariuszki z grupy Dom dla psa. Pomysł wypalił. Lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. I to właśnie uczniowie w dzisiejszym programie będą zachęcać Was do adopcji Hugo. To psiak, który przebywa w bielskim schronisku dla zwierząt bezdomnych.

Lukrecja

2020-02-22

Tym razem program poświęcony kotom, zwłaszcza tym dziko żyjącym oraz czekającym na adopcje w przytulisku bądź schronisku. Naszym gościem będzie Anna Sztender z fundacji „Mam kota na punkcie psa”. W programie będzie też apel o adopcję przepięknej kotki o imieniu Lukrecja.

Lui

2020-02-15

W programie Przygarnij Zwierzaka zachęcać was będziemy do adopcji psa, który, jak wieść niesie, ma 100 lat! To Lui, który obecnie przebywa w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Zajrzymy też do Stajni Miejskiej Mini Zoo w Żywcu, w którym przygarnięta została kotka Marlenka. W tym wypadku chętnych do adopcji jest wielu, ale kotka została zatrudniona w stajni na stanowisku młodszego specjalisty do spraw gryzoni i nikt jej stamtąd nie pozwoli odejść. W programie będzie też o kózkach, które parę tygodni temu przyszły na świat w żywieckiej stajni. Imiona dla nich wybrano w wyniku głosowania internautów.

Shaggy

2020-02-08

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej można odwiedzać również w pierwszą niedzielę miesiąca. W programie zachęcamy do adopcji psa o imieniu Shaggy. Nie może znaleźć domu, w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej przebywa już wiele, wiele miesięcy. Niestety, nie budzi zainteresowania wśród gości placówki. Pies jest radosny i przyjazny, również dla dzieci. Shaggy ma 4 lub 5 lat i niebieską plamkę na oku

Jak zrobić selfie z psem?

2020-02-01

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na ten temat.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09