Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

Joanna Jabłońska, Przybij Piątkę z Kotem

2024-02-17

W Światowym Dniu Kota program poświęcamy, oczywiście, kotom! Spora gromadka tych zwierząt przebywa w przysiółku Łazki w Międzybrodziu Bialskim. Są codzienne dokarmiane przez wolontariuszy stowarzyszenia Przybij Piątkę z Kotem.

Artur Hankus

2024-02-10

Ma 11 lat, mieszka w Bielsku-Białej i został bohaterem. Artur Hankus uratował życie starszemu, głuchemu yorkowi. Pies w trakcie popołudniowego szczytu komunikacyjnego błąkał się ulicą Dmowskiego, spacerował po rondzie przy kościele w Białej. Artur z pomocą pani Magdy oraz pani Agnieszki złapał pieska. To dzięki chłopcu Maksiu trafił do swojej opiekunki.

Katarzyna Brandys, Justyna Talik-Zabrzecka

2024-01-27

Dora i Pirat (na zdjęciu) – to dwójka bohaterów dzisiejszego wydania programu. Dora to sunia, która rozpoczęła wizytację cieszyńskich szkół wraz ze swoją opiekunką z fundacji Lepszy świat. Zaraz o tym opowiemy. Natomiast Pirat to piękny chłopak, który szuka swojego domu na stałe. Obecnie przebywa w schronisku w Żywcu. Jak tam trafił? Prawdopodobnie został wyrzucony z samochodu… O tym opowie więcej wolontariuszka opiekującą się psiakiem.

Aldona, opiekunka Kosmosa

2024-01-20

Pies zabrany z bielskiego schroniska dla zwierząt bezdomnych uratował życie swojej nowej rodziny w pożarze. Kosmos nie dał swoim opiekunom spokojnie zasnąć. Dlaczego warto dzielić dom z czworonożnym adopciakiem? Odpowiedź w programie.

Katarzyna Gruszczyk, behawiortystka

2024-01-13

O kolejnych psich seniorach, którzy przebywają w Miejskim Schronisku dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej, opowiada behawiorystka Katarzyna Gruszczyk. Wśród nich Jaskier (na zdjęciu), który przebył do nas z Radys...

Agata, wolontariuszka Psiej Ekipy w schronisku w Bielsku-Białej

2023-01-06

Przed nami co najmniej kilka mroźnych dni. To szczególnie trudny czas dla bezdomnych zwierząt w schroniskach. "Adoptuj Staruszka" – apeluje placówka w Bielsku-Białej, w której przebywa 80 psów i 150 kotów. Między innymi niedowidzący Bako, ale także Mika i Dingo.

Aldona Płużek-Wilk i Magdalena Żurawska

2023-12-30

Rozmowa o psach bezdomnych i tych adoptowanych w kinie Janosik w Żywcu. Najpierw został tam wyświetlony znakomity dokument "Adopciaki" o sytuacji schroniska funkcjonującego w Holandii, a później o realiach placówki funkcjonującej w Żywcu opowiadały: Aldona Płużek-Wilk i Magdalena Żurawska. To wolontariuszki stowarzyszenia Futrzany Los, które prowadzi schronisko.

JUSTYNA TALIK-ZABRZECKA I KUBUŚ

2023-12-23

O tym maleńkim piesku już opowiadaliśmy wam w programie. Kubuś był najmniejszym podopiecznym schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Był, bo – dzięki słuchaczom Przygarnij Zwierzaka – ma dom.Oto przedświąteczne, dobre wieści!

Dom dla psa

2023-12-16

Grupie przyjaciół, która pełni swój wolontariat w bielskim schronisku w każdy piątek, udało się już po raz 13. wydać kalendarz. To kalendarz niezwykły, bo złożony z portretów adoptowanych w mijającym roku psów oraz wypełniony ich historiami. Grupa Dom dla psa zaprezentowała kalendarz na rok 2024. A premiera odbyła się w trakcie spotkania wolontariuszy i osób, które psy w mijającym roku adoptował.y

Anna Chęć , Justyna Talik-Zabrzecka i Kubuś

2023-12-09

Naszym gościem jest Ania Chęć z Fundacji Świat w Naszych Rękach, która opowiada o pomocy kotom wolno żyjącym w Bielsku-Białej. W programie także ważny apel. W schronisku w Żywcu znajduje się maleńki szczeniak – Kubuś. Wolontariuszka Justyna Talik-Zabrzecka apeluje, by to maleństwo znalazło dom przed świętami.

Magda Romik, Beata Korzeniowska - Futrzany Los

2023-12-02

Rozmawiamy o sytuacji schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu i zachęcamy do odwiedzenia przedświątecznego kiermaszu i wsparcia placówki fnasowo.

Monika Brzezicka, wolontariuszka

2023-11-25

Naszym gościem jest Monika Brzezicka, mieszkanka powiatu suskiego, która pomaga bezdomnym, cierpiącym kotom. Ostatnio tym, które próbowały przetrwać na terenie jednej z firm w Jordanowie.

Dominik Nawa, Przystań Ocalenie

2024-11-18

Pożar w Przystani Ocalenie to tragedia, z jaką opiekunom zwierząt przyszło się zmierzyć tuż przed nadejściem zimy. W płomieniach ognia stracili zgromadzone zapasy siana i słomy. Rozmawiamy z szefem przystani – Dominikiem Nawą.

Joanna Kraj, Fundacja Psia Ekipa

2023-11-11

Za nimi kolejna zwycięska sądowa batalia. Dwie osoby skazano za znęcanie się nad zwierzętami. Dzięki Fundacji Psia Ekipa uratowanych zostało siedem owczarków niemieckich, którym „opiekunowie” zgotowali piekło. Wycieńczone psy odebrano, wyleczono i znaleziono im prawdziwe domy. Niestety, dwa owczarki interwencji wolontariuszek nie doczekały.

Gaba Balcarek, Psia Ekipa

2023-11-04

O czworonogach, które prawie całe swoje życie spędziły w schronisku i tam też odeszły, nie zwracając niczyjej uwagi, ale też o psach, którym dopisało szczęście, opowiada Gaba Balcarek z Psiej Ekipy. Inka, Rózia czy Stefcia znalazły nowe domy, zmieniły na zawsze życie swoich opiekunów i przyczyniły się do kolejnych adopcji!

Asia, wolontariuszka

2023-10-21

12 psów zostało bez opieki po nagłej śmierci swojego właściciela. Gromadkę zwierzaków z gminy Radziechowy-Wieprz przez parę tygodnie dokarmiał sąsiad zmarłego seniora. A o nowe domy dla czworonogów zaczęli zabiegać wolontariusze. Ostatnie wieści jakie do nas dotarły są jednak takie: psy zostały zabrane do schroniska w Chełmku.

Barbara Karpińska, OTOZ Animals Bielsko-Biała

2023-10-14

Poszukiwania psa o pięknym imieniu Beniamin, zakończyły się szczęśliwie! Odebrany interwencyjnie psiak, uciekł z domu tymczasowego. Po ponad dwóch miesiącach znaleziono go w Komorowicach. Teraz, jak opowiada pani Barbara Karpińska, Beniamin jest już w lecznicy. Wkrótce będzie potrzebował domu. Czy jest ktoś, kto zaopiekuje się czworonogiem na stałe?

Pani Anita i jej zwierzęta

2023-10-07

Pani Anita z Pruchnej traci dom, a wraz z nim możliwość opieki nad swoimi zwierzętami. Pilnie potrzebne są domy dla dwóch psów i trzech kotów. W tym Tinki (na zdjęciu).

Anna Chęć, Fundacja "Świat w Naszych Rękach"

2023-09-30

Na darmowe zajęcia edukacyjne w ramach drugiej edycji projektu „Przyjaciel na całe życie zaprasza szkoły podstawowe w Bielsku-Białej Fundacja Świat w Naszych Rękach i Fundacja Psia Ekipa.

Monika Brzezicka, wolontariuszka

2023-09-23

Kilkanaście kotów, w tym dwu lub trzytygodniowe maluchy, przebywają na terenie jednej z firm w okolicy Jordanowa w powiecie suskim. Pilnie poszukiwane są dla nich domy.
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09