Przygarnij Zwierzaka

Radio EXPRESS FM i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Nasza akcja Przygarnij Zwierzaka co raz mocniej wpisała się w świadomość lokalnego społeczeństwa. Współpracujący z nami wolontariusze oraz nasza redakcja odbiera mnóstwo telefonów i e-maili dotyczących adopcji czworonoga. Chcąc wzmocnić internetową akcję Przygarnij Zwierzaka na www.radiobielsko.pl, przygotowaliśmy audycje podczas, której wolontariusz przedstawiać będziemy  historię wybranego psa lub kota, który czeka na swój wymarzony dom. 

Słuchaj Radia EXPRESS FM  w każda sobotę od godziny 14:00

Dla każdego kto, nie mógł słuchać naszej audycji, na www.radioexpress.pl
będą zamieszczane pliki z kolejnymi audycjami.

Posłuchaj audycji:

OTOZ Animals Bielsko-Biała

2023-03-18

Wyjeżdżają na interwencje. Do miejsc, w których zwierzęta cierpią, są źle traktowane, gdzie zapisy ustawy o ochronie zwierząt nie są respektowane. W trakcie takich wizyt zazwyczaj dochodzą do porozumienia z właścicielami zwierzaków. Bywa jednak, że inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals „witają” właściciele posesji z siekierą w ręce… O swojej działalności opowiadają nam właśnie Animalsi: Olga Lis i Adam Śliwka.

MARZENIE POD PSIM AZOREM

2023-03-11

To będzie miejsce dla psich staruszków po przejściach, dla psich i kocich osieroconych maluszków, dla bezdomnych kotów, a także kalekich jeżyków, ptaszków i innych małych dzikich zwierząt. Przytulisko Marzenie pod psim Azorem powstaje Cieszynie, na działce obok schroniska dla zwierząt bezdomnych. O powstającej placówce opowiada Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat.

BABUNIA

2022-02-25

Oto Babunia. Owiana legendą kotka, która przez lata rezydowała w schronisku Przysłop pod Baranią Górą. Ostatnio, troszkę podupadła na zdrowiu, ma już wszak swoje lata! Babuni koniecznie trzeba znaleźć dom! Zainteresowanych jej adopcją zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Dla Braci Mniejszych.

Działkowicze z ogrodu działkowego

2023-03-18

Działkowicze, również zimą, pamiętają o kotach nie żyjących pod dachem. Odwiedziliśmy największy ogród działkowy w Bielsku-Białej "Maluch", gdzie czworonogi są karmione, a na ich potrzeby udostępniane są nawet tzw. foliaki!

Dzielnicowa od kotów

2023-02-11

Przez 11 lat systematycznie chodziła na Hrobaczą Łąkę, by karmić porzucone tam koty. W końcu, wszystkie przebywające tam kociaki udało się wyłapać i zabrać. Zapewnić im opiekę weterynaryjną, a na końcu domy. Rozmawiamy z bielszczanką nazywaną „dzielnicową od kotów”!

Alicja Cieślar, Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt As z Ustronia

2023-01-28

Nie możesz wziąć do swojego domu bezdomnego zwierzaka, a chcesz pomóc? W takiej sytuacji możesz podjąć decyzję o adopcji wirtualnej! Zachęcamy właśnie do udzielania tego rodzaju pomocy, zwłaszcza starym i chorym zwierzętom bezdomnym.

Joanna Świątek, wolontariuszka schroniska w Żywcu

2023-01-21

„W 2023 roku uratuję schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żywcu”. Zrzutkę pod tym hasłem na rzecz schroniska prowadzonego przez stowarzyszenie Futrzany Los założyła Joanna Świątek. Placówka jest w trudnej sytuacji w tym roku. Przegrała przetarg na opiekę nad zwierzętami bezdomnymi z Żywca. Co to w praktyce oznacza dla przyszłości schroniska?

Anna Sztender, Mam kota na punkcie psa

2023-01-14

Zapomnijmy o "budach" i "kojcach" - zachęca po wnikliwym przeanalizowaniu przepisów obowiązującego w naszym kraju prawa Anna Sztender z fundacji Mam kota na punkcie psa.

Basia Hareńczyk i Monika Kalinik oraz Jarosław Kołodziejczyk

2023-01-07

Ogromne emocje w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami z Żywca. Takimi zwierzakami nie zajmuje się już stowarzyszenie Futrzany Los, które właśnie w Żywcu prowadzi schronisko. Przetarg ogłoszony przez miasto wygrało… schronisko w Chełmku.

Anna Sztender, Mam kota na punkcie psa

2022-12-17

Minister rolnictwa zapowiedział, że chce wprowadzić zamiany w prawie, które sprawią, że interwencyjne odebranie zwierzęcia przez organizacje pozarządowe nie będzie możliwe. Co to może oznaczać w praktyce dla zwierząt przetrzymywanych w fatalnych warunkach? Dziś historia suczki Tani, której "opiekun" z Czechowic-Dziedzic został skazany za znęcanie sią nad zwierzęciem przez Sąd Rejonowy w Pszczynie.

Magda Pryga, Psia Ekipa

2022-12-10

Pięć kotów pilnie potrzebuje adopcji. Ich opiekunka Kasia traci zdrowie, a wraz z nim dom, w którym koty miały bezpieczną przystań. O dramacie Kasi oraz o zwierzętach, którym potrzebna jest pomoc, opowiada Magda Pryga z Psiej Ekipy.

Marta Lelek, Ola Oruba

2022-12-03

Fantaystyczny kalendarz z psiakami z bielskiego schroniska, które doczekały się adopcji, gotowy! Za wydawnictwem stoi, ja co roku, grupa Dom dla psa. Pieniądze ze sprzedaży kalendarza, wolontariusze przeznaczają na pomoc bezdomnym zwierzętom i ich leczenie.

Joanna Kraj, Anna Chęć

2022-11-26

Bielskie fundacje proponują darmowe zajęcia edukacyjne dla dzieci ze szkół podstawowych w Bielsku-Białej. O projekcie „Przyjaciel na całe życie” opowiadają: Joanna Kraj z fundacji Psia Ekipa i Anna Chęć z fundacji Świat w naszych rękach.

Frodo

2022-11-19

Czeka i nie może się doczekać… Frodo od wielu miesięcy przebywa w Psiej HAU-pie w Jaworzu. To wspaniały pies, który oprócz miłości wymaga wiele aktywności. Po prostu uwielbia długie spacery, najlepiej w górach! Czy w końcu znajdzie opiekuna i swój dom? W programie pytamy też kierownika bielskiego schroniska dla zwierząt bezdomnych czy placówka jest przygotowana na zimę.

Ptyś

2022-11-12

To pies wielkości podusi do przytulania – mówią wolontariuszki Psiej HAU-py w Jaworzu o Ptysiu. To psiak niewidomy, który jednak nie ma problemu z poruszaniem się w swoim obecnym domu tymczasowym, nawet po schodach! Ma około 10 lat i nie będzie uciekał z domu, do którego trafi na stałe. Słodka kruszyna nie potrzebuje za dużo ruchu. Wystarczy mu kanapa i przede wszystkim człowiek, który pogłaszcze i przytuli. Numer w sprawie adopcji: 881 655 905.

Barni

2022-11-05

Dziś w programie opowiadamy o Barnim 10-letnim, fantastycznym, łagodnym psie, który trafił do schroniska. Będzie też o pierwszej w Polsce polityce opieki nad zwierzętami, jaką stworzono w Bielsku-Białej.

Sabina, stowarzyszenie Dla Braci Mniejszych

2022-10-29

Kotka Maxia po kastracji wróciła na działki ogrodu „Maluch” w Bielsku-Białej. Na terenie tego ogromnego ogrodu działkowego przebywa ponad 200 kotów! Dzięki olbrzymiemu poświęceniu i pracy społeczników, przy wsparciu samych działkowiczów udało się wykastrować wszystkie! Wraz z Sabiną ze stowarzyszenia Dla Braci Mniejszych odwiedzamy działkę pana Damiana.

Zuza i Karola

2022-10-22

Mają pod swoją opieką około 30 kotów! Głodnych i chorych. Zuza (lat 16) i Karola (lat 11) opiekują się bezdomnymi zwierzętami błąkającymi się na terenie ogródków działkowych. Dziewczyny wzięły sprawy w swojej ręce i zmieniają na lepszy swój kawałek świata!

Anna Chęć, projekt: Bielsko-Biała, miasto przyjazne zwierzętom

2022-10-15

Fundacje: Świat w Naszych Rękach oraz Psia Ekipa napisały projekt i pozyskały fundusze na jego realizację. Zrobiły to, by sytuacje zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej poprawić w sposób systemowy. Jakie podjęto działania? O tym w programie.

Gabriela Balcarek z Psiej Ekipy oraz Kuba Balcarek i Krystian Szypuła

2022-10-08

Ruszają z pomocą schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych organizują zbiórkę karmy dla zwierzaków. Tak, aby dobrego, wartościowego pożywienia zimą podopiecznym schroniska nie zabrakło. To odzew na akcję „Zima w schronisku”
 • Odwiedzamy mini zoo w Żywcu. Apelujemy o pomoc dla Parysa. 01.02
 • Miejskie schronisko w Bielsku-Białej czynne również w niedzielę. W programie zachęcamy do adopcji Parysa. 25.01
 • Jak pomaga się kotom w Bielsku-Białej? W programie również apel o adopcję Macareny. 18.01
 • W programie apel o adopcję psa nazwanego KIWI 11.01
 • Audycja z 04.01.2020
 • W programie apel o adopcję kotka, która zwie się Balbinka. 28.12
 • Gość programu - Katarzyna Brandys z fundacji Lepszy Świat z Cieszyna. Do tego apel o adopcję psa, który zwie się Bruno. 14.12
 • W programie o akcji "Pełna miska dla zwierzaka" + apel o adopcję psiaka nazwanego, nie bez powodu, Dziadzio. 07.12
 • W audycji zachęcamy do adopcji suczki wabiącej się Dianka. 30.11
 • W programie apel o adopcję Puszka. Gość reprezentuje Beskidzkie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 23.11
 • Tym razem zachęcamy do adopcji psiaka, który zwie się Diego. Gościliśmy przedstawicieli Fundacji Zwierzęca Arkadia 16.11
 • Gościem audycji była Justyna Mozołowicz z towarzystwa Animals, a bohaterem programu pies Adaś. 09.11
 • Gościem Przygarnij Zwierzaka był lekarz weterynarii Jarosław Pisulak. W programie zaprezentowaliśmy psiaka o imieniu Batman! 02.11
 • W Przygarnij Zwierzaka mówiliśmy o ptakach, zwłaszcza tych egzotycznych. Fachowców zapytaliśmy m. in. o to czy kanarek jest w stanie zastąpić nam w domu psa? Do adopcji przedstawiliśmy Smerfetkę. 26.10
 • W programie o akcji bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Prezentujemy Jackiego "Kaktusa". 19.10
 • Dzień otwarty Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Prezentujemy Kacpra. 05.10
 • Jak zrobić selfie z psem? 28.09
 • Interweniujemy na prośbę słuchaczy. Prezentujemy Gucia 21.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy!Prezentujemy Bobika 14.09
 • Odpowiadamy na pytania od słuchaczy! Zadaj pytanie pod 33 44 32 444. 07.09