Eko Express

Eko Express to audycja, w której przekazujemy wiedzę związaną z ochroną środowiska, uczymy odpowiedzialnego korzystania z dobrodziejstw natury i utrwalamy dobrze przyzwyczajenia. Słuchaj w niedzielę, o 7:30 w Express FM.

WFOS Logo

EKO Express odc. 5

2023-02-04

Zielono mi - szmaragdowo - śpiewał przed laty nieodżałowany Andrzej Zaucha. Ciekawe, co śpiewałby dzisiaj. Trwa wyścig z czasem. Co będzie pierwsze - skutki zmian klimatu, czy działania człowieka, które mają im zapobiec? W walkę o to, by Ziemia za 2 czy 3 dekady nie przypominała pustyni włączają się miasta z województwa śląskiego. Z jakimi projektami i pomysłami - o tym w piątym odcinku Eko Expressu.

EKO Express odc. 4

2023-01-29

W kolejnym wydaniu Eko Expressu między innymi o nowościach w programie Czyste Powietrze. Po kolejnych ulepszeniach w największym w Europie programie ekologicznym do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach spływa coraz więcej wniosków na eko-inwestycje. A można teraz dostać na nie nawet 135 tysięcy złotych. W Eko Expressie także o edukacji, która ma zapobiegać głębszym zmianom w naszym klimacie.

EKO Express odc. 3

2023-01-22

Zielony to kolor nadziei. To też kolor wszystkich ekologów i ekologię wspierających, ale to również kolor nowoczesnych sal lekcyjnych, jakie dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - powstają jedna po drugiej w całym regionie. Do jednej z Zielonych Pracowni zabierzemy Was w kolejnym wydaniu programu Eko Express.

Eko Express odc. 2

2023-01-15

Czas na Eko Express czyli nasze cotygodniowe spotkanie z ochroną środowiska i najróżniejszymi odmianami ekologii. Nie od dzisiaj wiadomo, że środowisko naturalne najlepiej chronią umiejętnie wydawane pieniądze, więc dziś o nich. Dzięki zmianom w realizowanym w województwie śląskim przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach programie Czyste Powietrze - na ekologiczne inwestycje pieniędzy będzie więcej.

EKO Express odc. 1

2023-01-08

Przed Wami premiera - po raz pierwszy na 92,3 FM EkoExpress, czyli ekologiczne kompendium wiedzy, które w każdą niedzielę znajdziecie na naszej antenie. Ekologiczne programy wspierające ochronę środowiska, wyjątkowe wydarzenia czy ciekawostki -to wszystko co tydzień w Eko Expressie