Dekada Stadionu Miejskiego w Tychach. Miejsce emocji i wspomnieńNatalia SiutaNatalia Siuta

Dekada Stadionu Miejskiego w Tychach. Miejsce emocji i wspomnień

18 lipca 2015 roku to data, która na stałe wpisała się w historię Tychów. Tego dnia zainaugurowano działalność Stadionu Miejskiego, który zastąpił wysłużony obiekt, działający przez ponad cztery dekady. Nowy stadion stał się nie tylko domem GKS-u Tychy, ale także areną ważnych wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej.

Od rozbiórki do nowoczesności

Pod koniec 2012 roku ruszyła rozbiórka starego stadionu, który przez lata był świadkiem wielu historycznych chwil tyskiej piłki nożnej. Nowy obiekt powstawał blisko dwa lata.

Na jego otwarcie rozegrano towarzyskie spotkanie z 1. FC Köln, co było ukłonem w stronę jedynej przygody GKS-u w europejskich pucharach. W meczu wystąpili m.in. Łukasz Kopczyk, Sławomir Peszko, Paweł Olkowski i Łukasz Grzeszczyk. Na trybunach zasiadło 13 tysięcy widzów. Pierwszego gola na nowym stadionie strzelił wtedy Japończyk Kazuki Nagasawa.
 

Międzynarodowe wydarzenia i rekordy frekwencji

W kolejnych latach Stadion Miejski w Tychach zyskał uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą. W obiekcie rozegrano cztery mecze mistrzostw Europy do lat 21 oraz osiem spotkań mistrzostw świata do lat 20. Stadion gościł także reprezentację Polski kobiet oraz był areną jednego ze spotkań Ligi Narodów UEFA.

Największe zainteresowanie kibiców wzbudził pucharowy mecz z Legią Warszawa w 2023 roku. Z trybun śledziło to widowisko 13 218 osób, co ustanowiło nowy rekord frekwencji stadionu (nie licząc inauguracji z 2015 roku).

Dziesięć lat istnienia Stadionu Miejskiego w Tychach to okres pełen emocji, sukcesów, porażek i niezapomnianych chwil dla lokalnej społeczności. Obiekt nadal jest jednym z najnowocześniejszych stadionów na Górnym Śląsku.

(fot. KP GKS Tychy)



Zobacz inne wiadomości tego autora: